Pasak „BayWa r.e. Solar Systems SIA“ generalinio direktoriaus Girts Pekals, tokia sparti įmonės plėtra Baltijos šalyse atspindi ir bendras tendencijas. Pernai motininė bendrovė „BayWa r.e. Solar Trade“ taip pat fiksavo istoriškai aukštus atsinaujinančiosios saulės energetikos įrenginių pardavimus pasaulyje.

Šalia sertifikuotų fotovoltinių modulių įmonė siūlo ir joms tvirtinti skitas montavimo konstrukcijas

„Nepaisant globalių iššūkių rinkoje, tokių kaip aukštos palūkanų normos, saulės moodulių perteklius bei greitai krintančios šių modulių kainos, 2023 metais mūsų motininė bendrovė, fotovoltinių elementų platintoja „BayWa r.e. Solar Trade“, pardavė daugiau nei 10 GW galios modulių ir inverterių. Tuo tarpu mūsų pačių apyvarta Baltijos šalyse pernai irgi šoktelėjo dvigubai – nuo 9,17 mln. iki 20,2 mln. eurų“, – sako „BayWa r.e. Solar Systems SIA“ vadovas.

„BayWa r.e. Solar Systems SIA“ generalinis direktorius Girts Pekals

G. Pekals teigimu, pernai daugiau nei 20 platinimo kompanijų tinklą pasaulyje valdanti saulės energetikos sprendimų didmenininkė pagrindinį dėmesį skyrė tolesnei plėtrai į naujas rinkas: Europoje buvo įžengta į Graikiją ir Latviją, Pietų Amerikoje – Braziliją ir Kolumbiją, taip sustiprinant lyderės pozicijas tarptautinėje saulės energijos platinimo rinkoje. Be to, „BayWa r.e. Solar Trade“ padidino savo sandėlių pajėgumus bei atidarė naujus pardavimo biurus Rumunijoje, Bulgarijoje, Slovakijoje, Estijoje ir Lietuvoje.

BayWa r.e. Solar Systems asortimente - platus spektras energijos kaupimo įrenginių

Tikslas – tapti pagrindiniu saulės energetikos sistemų tiekėju Baltijos šalyse

Anot „BayWa r.e. Solar Systems SIA“, operacijų vadovo Baltijos šalyse Domanto Šimoliūno, nors Lietuvos saulės energijos rinka pastaraisiais metais itin sparčiai augo, tolesnės jos plėtros galimybės – dar nėra visapusiškai išnaudotos.

Vienas iš įmonės siekių Baltijos šalyse - skatinti supratimą apie atsinaujinančiųjų energijos išteklių ir tvaraus gyvenimo būdo svarbą

„Energijos skirstymo operatoriaus“ duomenis, Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 100 tūkst. gaminančių vartotojų, kurie savarankiškai tiekia elektrą iš savo saulės energijos įrenginių. Siekdama didinti savo energetinę nepriklausomybę iki 2030 metų Lietuva planuoja, kad tokių gaminančių vartotojų turėtų būti apie 300 tūkst.

„BayWa r.e. Solar Systems SIA“ operacijų vadovas Baltijos šalyse Domantas Šimoliūnas

„Šiuo metu Lietuvoje įdiegta saulės ir vėjo energijos galia siekia 2,7 GW, prognozuojama, kad metų pabaigoje ji jau sieks 3,8 GW. Esame tikri, kad mūsų nauji pardavimų biurai Vilniuje ir Kaune prisidės prie tvarios šio sektoriaus plėtros, o saulės energetiką plėtojantys verslininkai iš pirmų rankų galės įsigyti pažangiausius, sertifikuotus fotovoltinius modulius, montavimo konstrukcijas, inverterius bei energijos kaupiklius“, – teigia D. Šimoliūnas.

Pašnekovas akcentuoja, kad didmenine prekyba užsiimančios įmonės krepšelyje yra pagrindiniai TOP 5 priklausantys, pasaulyje pripažinti ir patikrinti prekių ženklai, gaminantys įrangą saulės energetikai.

„Mūsų ambicija – tapti pagrindiniu saulės energetikos sistemų tiekėju Baltijos šalyse, nes esame bene vienintelis tarptautinis specializuotas saulės energetikai skirtų produktų didmenininkas šiame regione, kuris turi savo fizinius biurus bei sandėlius galinčius aptarnaut Baltijos regiono klientus“, – priduria „BayWa r.e. Solar Systems SIA“ operacijų vadovas Baltijos šalyse D. Šimoliūnas.

Didmenine prekyba užsiimančios įmonės krepšelyje yra pagrindiniai pasaulyje pripažinti ir patikrinti prekių ženklai

Įmonei aktuali edukacija žaliosios energetikos srityje

D. Šimoliūnas pabrėžia, kad jo atstovaujamai įmonei svarbi ne tik komercinė sėkmė, bet ir aktyvus dalyvavimas visuomenės švietime bei žalesnės ateities kūrime. Todėl bendrovė yra įsitraukusi į įvairius saulės energetikos populiarinimo Lietuvoje projektus, prisideda prie tolesnės jos plėtros.

Įmonės ambicija – tapti pagrindiniu saulės energetikos sistemų tiekėju Baltijos šalyse

„Nuo pat įsikūrimo „BayWa r.e. Solar Systems SIA“ aktyviai įsijungė ir į visuomenės švietimo veiklą, skatindama supratimą apie atsinaujinančiųjų energijos išteklių ir tvaraus gyvenimo būdo svarbą. Vienas iš tokio mūsų įsitraukimo pavyzdžių, prisidėjimas tiek organizuojant, tiek patiems dalyvaujant šiųmetėje tarptautinėje specializuotoje technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų parodoje Vilniuje „Baltechnika2024“. Specialiai šiai parodai sukurtame interaktyviame įmonės stende ne tik pristatėme naujausias technologijas saulės energetikoje: energijos kaupimo įrenginius pramonei, saulės modulių, inverterių bei saulės elektrinių montavimo konstrukcijų naujienas, bet ir užmezgėme vertingų kontaktų su Baltijos šalių verslo atstovais“, – sako D. Šimoliūnas.

Saulės energetiką plėtojantys verslininkai iš pirmų rankų gali įsigyti pažangiausius, sertifikuotus žaliosios energetikos sprendimus

„BayWa r.e. Solar Systems SIA“ yra Nacionalinės elektros technikos verslo asociacijos „NETA“ narė.

Tarptautiniu mastu veikianti Vokietijos saulės energetikos grupė „BayWa r.e.“ yra nepriklausoma elektros energijos gamintoja, plėtojanti prekybos energija verslą. Ji yra įdiegusi daugiau kaip 5 GW galios įrenginių energijos ir valdo daugiau kaip 10,5 GW galios energijos aktyvų.

Specialiai Balttechnika 2024 parodai Lietuvoje sukurtame interaktyviame stende įmonė pristatė naujausias technologijas saulės energetikoje

„BayWa r.e. Solar Systems SIA“ priklauso „BayWa r.e. Solar Trade“ ir savo didmenos paslaugas daugiausia teikia saulės energetikos elementų montuotojams ant stogų, korporatyviniams bei instituciniams klientams Latvijoje, Estijoje bei Lietuvoje.