Nors vis dar galima išgirsti kalbų, kad Lietuvoje nuobodu ir trūksta ryškesnių patirčių, vienas iš variantų renkantis vietą poilsiui ar darbostogoms – Druskininkai – yra miestas, kur galima rasti ne tik puikiai išvystytą apgyvendinimo ir miesto infrastruktūrą, kvapą gniaužiančius gamtos peizažus, bet ir pramogų ir veiklų kiekvieno skoniui (nuo aktyvaus poilsio iki atpalaiduojančių procedūrų ar gastronominių patirčių). O nuo didžiųjų miestų Vilniaus ir Kauno kurortas nutolęs viso labo 100 kilometrų.

Druskininkai vienas seniausių kurortų Lietuvoje, kuris ypač mėgstamas savaitgalio išvykoms. Vis dėlto, šiame pietų Lietuvos kurorte yra tiek skirtingų veiklų, kad vis daugiau poilsiautojų renkasi ilgas atostogas Druskininkuose ar net atvyksta praleisti savo darbostogas. Bendrovės „Tech Zity“, valdančios „Tech Spa“ įkūrėjai, kurie sukūrė erdvę skirta darbostogautojams, pastebi, kad Druskininkai kasmet pritraukia vis daugiau poilsiautojų, kurie atvyksta ne tik pailsėti sveikatingumo centruose, bet ir pasimėgauti aktyviu poilsiu ar atrasti naujus gamtos maršrutus.

„Druskininkai – vieta, kur veiklos ras tiek komandos atvykusios darbo atostogų, tiek šeimos su vaikais, tiek poros ieškančios kokybiško laiko kartu, tiek draugų kompanijos“, pastebi„Tech Spa“ atstovas Irmantas Šuškevičius, kuris dalinasi atrastų veiklų Druskininkuose meniu.

Aktyvus poilsis ilsina nuo sėdimo darbo

Visiems, kurie mėgsta aktyvų poilsį ar ieško adrenalino, verta rinktis Druskininkų „Snow“ areną – tai vienintelis žiemos pramogų, slidinėjimo kompleksas Lietuvoje, veikiantis ištisus metus, o slidinėjimo trasos pritaikytos tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems slidinėtojams.

Sporto ir aktyvaus poilsio mėgėjams koncentracijos, baimių įveikimo ir nuotykio jausmą gali suteikti ant Nemuno pakrantės įsikūręs „Uno“ parkas, siūlantis net 12 skirtingų trasų, skrydžius per Nemuną ir net ekstremalią pramogą, kuri ypač patiks adrenalino mylėtojams – šuolį nuo tilto su guma.

Gamtos tyrinėjimas atkuria pastabumą detalėms ir teikia harmonijos pojūtį

Druskininkai yra apsupti ežerais ir upėmis, pasižymi ypatingu kraštovaizdžiu. Norintiems lietuvišką gamtą stebėti iš vandens, geriausia rinktis kelionę baidarėmis. Pageidaujantiems apylinkes apžiūrėti sausumos keliais, geriausia transporto priemonė – dviračiai. Važinėjant atnaujintu dviračių taku „Žvaigždžių orbita“, galima apvažiuoti miesto centrą, Nemuno pakrantę, Vijūnėlės parką, Vilniaus alėją, užsukti į Karolio Dineikos sveikatingumo parką.

Kerinčiais vaizdais galima mėgautis ir kylant skraidinančiu per Nemuną keltuvu „Lynų kelias“. Pro keltuvo langus atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai – kurorto miškai, Nemuno upės vingis, nuostabi miesto panorama.

Įtampas nuimanti archajinė vandens ir meditacijų terapija

Druskininkai – seniausias ir didžiausias kurortas Lietuvoje. Didelė dalis į šį miestą atvyksta dėl sveikatinimo paslaugų, klasikiniai masažai ir druskų terapijos nuolat papildomos ypatingomis naujovėmis, kaip pvz.: čia galima užsiimti joga – Hatha ir Ashtanga Vinyasa Yoga praktikomis su treneriu Naveen, kuris kilęs iš Indijos ir veda praktikas, kurių metu galima pajausti kūno ir sielos balansą, kurti ryšį su visata.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Pailsėti nuo kasdienio gyvenimo tempo galima Druskininkų gydykloje – tai šiuolaikinių technologijų, šimtametės kurortologijos patirties ir tradicijų sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje galima mėgautis purvo ir mineralinio vandens voniomis, masažais. Ieškantiems procedūrų gamtoje puikiai tiks K. Dineikos sveikatingumo parkas, kuriame galima mėgautis procedūromis pagal senąsias tradicijas pasitelkiant orą, saulę ir vandenį.

Gastronominiai potyriai atkuria atbukusias jusles

Druskininkuose galima išragauti tiek tradicinių, tiek egzotiškų patiekalų. Maisto įvairovės poreikis neretai gena į užsienį, tačiau verta praplėsti akiratį ir mūsų šalies pasiūloje. Viena iš populiarėjančių naujienų Drsukininkuose – „Chef The Viking“ – mėsos ir ugnies profesionalai, kurių asortimente pačių sausai brandinta jautiena, atkeliavusi iš Lietuvos ūkininkų.

Tradicinių Lietuvai šakočių muziejus – taip pat Druskininkuose. Čia patiks tiems, kurie nori geriau pažinti lietuviškas tradicijas, apžiūrėti senovinius ir šiuolaikinius šakočių kepimo įrankius. Šakočių kepykloje galima paragauti šviežio, ką tik iškepto, burnoje tirpstančio lietuviško gaminio. Smalsuoliai atvyksta į kepyklą ne tik stebėti atviroje ugnyje kepamo šakočio gaminimo proceso, bet ir jį išmėginti.

Taip pat šiame mieste yra įsikūrę gausybė kitų puikių restoranų, kurie ne tik puikiai įvertinti Lietuvoje, bet ir pamėgti lankytojų. Japoniškas restoranas – „Sushi Masters“ kviečia mėgautis šviežiais sušių patiekalais. Europietiškos virtuvės mėgėjus kviečia jau nuo 1998 metų veikiantis restoranas „Sicilia“, o norint klasikos, verta stabtelti kavinėje „Širdelė“ – legendinėje poetų, dailininkų, kompozitorių, intelektualų ir meno gerbėjų vietoje, kurioje visada galima rasti lietuviškų patiekalų su grybais ir „gyvo“ alaus. Išskirtinis restoranas „Velvetti“ (ne kartą išrinktas vienu geriausių Lietuvoje) kviečia mėgautis kokybiškais patiekalais, pagamintais ir šviežių sezoninių ingredientų, nepriekaištingu aptarnavimu ir jaukia aplinka.

Ieškantiems egzotinių skonių į restoranų sąrašą verta įtraukti restoraną „Toli toli“, kuris savo lankytojams siūlo kelionių įkvėptus patiekalus. Valgiaraštyje galima rasti Artimųjų Rytų skonius – humusą, keptus baklažanų kremą, falafelius, užkandėles su vengriškais lašinukais ir standartinius lietuvių pamėgtus patiekalus.

Verta peržiūrėti ir restorano „House“ valgiaraštį, kuriame galima atrasti Viduržiemio jūros, amerikietiškomis tradicijomis bei europietišku stiliumi pagamintų patiekalų. Šis restoranas džiugina ne tik išskirtiniais patiekalais, bet ir įkvėpinančia aplinka, o iš „House“ terasos atsiveria nuostabūs kurorto vaizdai.

Linksmybės – viena iš pageidaujamų veiklų

Druskininkuose vyksta daugybė įvairių kultūrinių renginių, koncertų, pasirodymų. Veikia jaukūs barai ir naktiniai klubai. Vienas populiariausių – „Aqva“, kuriame vyksta įspūdingi vakarėliai su geriausiais lietuviškai DJ, teminiai vakarai, gyvos muzikos koncertai, šokių grupių pasirodymai. Legendiniu vadinamas gyvos muzikos klubas - restoranas „Kolonada“ kviečia mėgautis muzika ir europietiškais patiekalais. Nemėgstantiems naktinio gyvenimo ar keliaujantiems su vaikais, yra ir kito pobūdžio pramogų – Druskininkų vandens parkas, SPA centras „Grand Spa Lietuva“, LCS Stadionas, golfo mėgėjams – „Vilkės Golfas“, komandiškoms ar šeimos pramogoms – boulingas, pasiplaukiojimas „Garlaiviu Nemunas“ ir pabėgimo kambarys.

Mėgstantiems miesto istoriją verta pasidomėti „Ekskursijos M. K. Čiurlionio miestas“ programa – žymus Lietuvos menininkas nuolat lankydavosi savo vaikystės mieste. Ekskursijos metu gidas papasakoja apie miesto istoriją, susipažindina su architektūra, aprodo M. K. Čiurlionio namus-muziejų. Muziejuje nuolat vyksta įvairios meno parodos. Parodų ir istorijos gerbėjams verta apsilankyti ir Druskininkų amatų centre „Meno kalvė“.

Druskininkuose kasdien vyksta orientaciniai pasivaikščiojimai – tai interaktyvi ekskursija, pasakojanti negirdėtą kurorto istoriją ir kviečianti aktyviai įsitraukti dalyvius.

„Mes jau spėjome pažinti Druskininkus – veiklos jame daug ir įvairios, tad nuobodžiauti neteks ir suaugusiems ir mažiesiems poilsiautojams. Nors Druskininkai vienas didžiausių kurortų Lietuvoje, tačiau tiek ieškantys ramybės, tiek šurmulio čia liks patenkinti“, – akcentuoja darbo ir poilsio erdvės „Tech Spa“ atstovas I. Šuškevičius.

Pasak jo, po darbostogų Druskininkuose, įmonės ar pavieniai darbuotojai neretai renkasi sugrįžti čia, nes kurortinis „Tech Spa“ – vieta, kur darbas ir atpalaiduojanti aplinka gamtos apsupty sukuria taip reikalingą žmogui balansą. Patikint darbostogas „Tech Spa“ komandai, nelieka papildomų rūpesčių, nes bus pasirūpinta viskuo: nuo patogios pagalvės iki gardžios kavos puodelio rytinio susitikimo metu.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės