Neseniai „Outlet Park" prekybos centre Vilniuje, duris atvėrė karo pabėgėlės iš Ukrainos – Katerynos Serdiuk įkurta, tradiciniais ukrainietiškais raštais siuvinėtų apdarų parduotuvė „Višivanka". Apie sprendimą bėgti iš gimtinės, gyvenimą Lietuvoje bei tai, kaip kilo idėja čia atidaryti tradicinių ukrainietiškų apdarų parduotuvę kalbamės su pačia parduotuvės įkūrėja Kateryna, o apie tai kaip jos parduotuvė įsilieja į „Outlet Park" prekybos centro koncepciją pasakoja „Outlet Park" prekybos centro direktorė Vida Minkštimienė.
„Outlet Park“ įsikūrusi ukrainietės parduotuvė „Višivanka“ – galimybė stebinti prekybos centro klientus ir palaikyti Ukrainos verslą
© Organizatorių nuotr.

Žaibišką sprendimą išvykti nulėmė viltis netrukus sugrįžti

Paklausta, ar prasidėjus karui, buvo labai sunku apsispręsti išvykti iš šalies, Kateryna paatvirauja, jog išvykti apsisprendė jau pirmąją Rusijos karo prieš Ukrainą dieną – Vasario 24-ąją. Dvi dienas juodvi su dukryte keliavo iki sienos ir dar penkias praleido pasienyje, didžiulėje bėgančiųjų eilėje. „Tuo metu, kaip ir daugelis, tikėjausi, kad vykstame savaitei ar dviem. Maniau, jog per tiek laiko mūsų valdžia viską išsiaiškins, ir galėsime grįžti namo. Dabar suprantu, jog nors ir buvau labai išsigandusi, tuo metu dar nesuvokiau situacijos rimtumo... Juk jau praėjo beveik metai, kaip esame čia..." – sako Kateryna.

Nepalūžti padėjo didžiulis Lietuvių palaikymas ir grupinė psichoterapija

Pasak, Katerynos, pirmieji du mėnesiai jai buvo patys sunkiausi. „Jaučiausi taip, tarsi visas pasaulis slystų man iš po kojų..." – sako ji, ir priduria: „tik nuostabių, mano kelyje pasitaikiusių lietuvių palaikymo dėka man pavyko nepalūžti. Lankiau specialiai ukrainiečiams skirtus grupinės psichoterapijos susitikimus, kur susipažinau su savo tėvynainiais, taip pat pabėgusiais nuo karo siaubo. Visa tai tikrai labai padėjo, tačiau gimtosios šalies, mano mylimo miesto bei giminaičių ilgesys taip ir nenustojo manęs persekioti..."

Bandymas grįžti namo ir netyčia iš ten parsivežta verslo idėja

Gegužės mėnesį, gimtajame Katerynos mieste – Dniepre, likę jos draugai ir giminaičiai pradėjo kalbėti, jog ten jau pakankamai ramu, taigi ši nusprendė pamėginti grįžti. „Tačiau grįžusi namo supratau, kad per keletą karo mėnesių, namuose likti nusprendę žmonės tiesiog adaptavosi prie situacijos, ir jų baimės jausmas gerokai sumažėjo" – pasakoja Kateryna. „Visas tris dienas, nuo pat mano grįžimo, raketos virš miesto skrisdavo kasdien. Oro gynybai pavykdavo atremti atakas, niekas jų metu sužeistas nebuvo, bet man buvo labai baisu. Supratau, kad vis dėl to sugrįžau per anksti, todėl nusprendžiau vėl išvykti į Lietuvą." -prisiminimais dalinasi Kateryna.

„Outlet Park“ įsikūrusi ukrainietės parduotuvė „Višivanka“ – galimybė stebinti prekybos centro klientus ir palaikyti Ukrainos verslą
© Organizatorių nuotr.

Vykdama į Vilnių, tarsi kokį laimės amuletą, Kateryna iš gimtinės parsivežė tradicinį Ukrainietišką rūbą – višivanką. Tai ukrainietiško tautinio kostiumo dalis – palaidinė, siuvinėta įvairiausiais tradiciniais ukrainietiškais simboliais, gėlėmis.

„Iš pradžių didžiulio susidomėjimo sulaukiau iš savo jau Vilniuje sutiktų draugų, taip pat pabėgusių iš Ukrainos. Vienus domino rankomis siuvinėtos višivankos, kitus – lininės, dar kitus – medvilninės, o jaunesni žmonės domėjosi paprasčiausiais marškinėliais, siuvinėtais tradiciniais ukrainietiškais raštais. Tačiau kai pastebėjau, jog nemažiau nei Ukrainiečiai mano višivanka domisi ir Lietuviai, supratau, kad turiu jų parsivežti daugiau." – apie tarsi netyčia iš gimtinės parsivežtą verslo idėją pasakoja Kateryna.

Nepaprastai šiltas parduotuvės „Višivanka" priėmimas „Outlet Park"

Prieš karą, gimtojoje Ukrainoje, Kateryna turėjo savo vaikiškų drabužių prekės ženklą, taigi prekybos rūbais verslas jai toli gražu nebuvo svetimas. Tačiau viską pradėti nuo nulio, ir dar svetimoje šalyje, pasak Katerynos, buvo, švelniai tariant, baisu. Prekiauti višivankomis Kateryna pradėjo įvairiausiose mugėse ir turgeliuose. O kiek vėliau, įsidrąsinusi pamėginti atidaryti parduotuvėlę „Višivanka", išsiuntinėjo laiškus visiems didiesiems Vilniaus prekybos centrams. Vienas atsiliepusių ir buvo prekybos centras „Outlet Park".

„Outlet Park“ įsikūrusi ukrainietės parduotuvė „Višivanka“ – galimybė stebinti prekybos centro klientus ir palaikyti Ukrainos verslą
© Organizatorių nuotr.

„Outlet Park" – ne tik labai stilingas ir išskirtinis, bet ir didžiulius žmonių srautus pritraukiantis prekybos centras, o ten dirbantis personalas, ypač administracijos darbuotojai – nuostabūs ir paslaugūs žmonės. Esu be galo jiems dėkinga už šiltą priėmimą, išsamius atsakymus ir pagalbą susigaudant kai kuriuose parduotuvės „Višivanka" atidarymo niuansuose" – sako Kateryna.

„Višivanka" – puikiai įsilieja į išskirtinių prekės ženklų išparduotuvių centro „Outlet Park" koncepciją

„Vienas pagrindinių „Outlet Park" išparduotuvių centro tikslų – savo klientus stebinti kuo įdomesnėmis parduotuvėmis bei išskirtiniu juose siūlomu asortimentu" – prekybos centro tikslais dalinasi „Outlet Park" prekybos centro direktorė Vida Minkštimienė.

Pasak pašnekovės, „Outlet Park" nuolat ieško naujovių ir savo klientams stengiasi jų pristatyti kasmet. „Todėl ir pažintis su Kateryna ir jos išskirtiniais, gražiausiais raštais siuvinėtais drabužiais pasirodė įdomi, „Outlet Park" koncepciją atitinkanti idėja." – sako pašnekovė.

„Outlet Park“ įsikūrusi ukrainietės parduotuvė „Višivanka“ – galimybė stebinti prekybos centro klientus ir palaikyti Ukrainos verslą
© Organizatorių nuotr.

Paklausta, ar bendradarbiavimas su ukrainiete pareikalavo kokių nors neįprastų pastangų, ar sukėlė kokių nors rūpesčių ar nepatogių situacijų, „Outlet Park" direktorė nusišypso: „Ne, nieko panašaus. Priešingai, turiu pastebėti, kad ukrainiečiai gana verslūs žmonės, o Katerynos parduotuvėlės sėkmė ir klientų susidomėjimas ja, nuo pat pradžių džiugina ir stebina."

Unikalus „Outlet Park" įsikūrusios parduotuvėlės „Višivanka" asortimentas

Parduotuvėje „Višivanka" prekiaujama ne tik tradicinėmis siuvinėtomis palaidinėmis - višivankomis, bet ir siuvinėtomis tunikomis, suknelėmis, ir netgi medvilniniais marškinėliais.

„Mūsų asortimente rasite ir unikalių, rankomis išsiuvinėtų apdarų, ir paprastesnių – staklėmis siuvinėtų rūbų. O suderinti su šiuolaikiniais apdarais, pavyzdžiui madingais džinsais ir batais – jie atrodo itin stilingai ir originaliai." – sako parduotuvės įkūrėja ir priduria: „Be to, pirkdami mūsų parduotuvės produktus turite galimybę ne tik patys pasipuošti, bet ir palaikyti ir padėti višivankų gamintojoms ir siuvinėtojoms Ukrainoje, iš kur ir atkeliauja visas parduotuvės „Višivanka" asortimentas."

Taigi jei ieškote išskirtinio asortimento parduotuvių, tokių neabejotinai rasite „Outlet Park". O jei savo spintą norite pagyvinti išskirtiniais rūbais – parduotuvė „Višivanka" – vieta, kur tiesiog privalote apsižvalgyti. „Višivanka" rasite Verkių g. 31C, Vilnius. Parduotuvė turi atskirą įėjimą, šalia „Outlet Park" prekybos centro C įėjimo.


Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(125 žmonės įvertino)
4.6000

Kiekvienam miestiečiui – po elektrinį dviratį!

Kol politikai nepavargdami diskutuoja apie kamščius miestuose ir galimybę juos vienaip ar kitaip...

Į Druskininkus ne tik pailsėti, bet ir dirbti – „Tech Spa“ vis daugėja darbostogautojų

Pandemijai pakoregavus įprastą darbo modelį ir vis daugiau įmonių savo veiklą adaptavus prie...

Kiek kainuoja renginys viename prabangiausių Lietuvos viešbučių: galite likti maloniai nustebę

Bene gražiausioje Vilniaus vietoje, vos keli žingsniai iki Katedros aikštės ir įstabiausių...

Artėja Velykos: kokius kiaušinius ir jų marginimo būdus renkasi tautiečiai? (1)

Artėjant Velykoms, prekybos tinklo „ Maxima “ inicijuota visuomenės apklausa parodė, kad...

Būsimi vairuotojai bus supažindinami su transporto priemonių keliamu pavoju aplinkai

Europos Sąjungoje transporto sektorius suvartoja net trečdalį visos galutinės energijos, o...

Top naujienos

Vokietijos parlamentaras: Rusija turi tris pagrindinius tikslus (5)

„Aš manau, kad būtent europiečiai yra Rusijos karo taikinys, tačiau dalis mūsų visuomenės...

Verslas PliusViktorija Chockevičiūtė

Didžiulės NT kainos daliai gyventojų tapo nebeįkandamos: situacija šiemet gali pasikeisti įvertino, pirkti ar nuomotis (2)

Spartaus nekilnojamojo turto (NT) kainų augimo nepasivijęs gyventojų atlyginimų augimas, o dabar...

Sinoptikų prognozėje – tai, kas labai nemalonu: apie pavasario šilumą tik svajosime

Šeštadienio naktį Lietuvos padangė išliks debesuota, todėl temperatūra kris lėtai. Dieną šie...

Po pergalingo plano – Maksvyčio susirūpinimas: prašau, tik neišduokite mūsų derinių paaiškino išvykusio Evanso situaciją

Geriausią sezono mačą žaidęs Karolis Lukošiūnas smeigė keturis tritaškius, Laurynas Birutis...

Seimo nario automobilį taranavęs žinomas ūkininkas – vėl policijos akiratyje: šįkart – didesni nemalonumai (3)

Prieš keletą metų būdamas neblaivus tuomečio Seimo nario Juozo Imbraso vairuojamą automobilį...

Rusijai prireikė vos keturių dienų, kad sulaužytų Kinijai duotą pažadą (16)

Kremlius meluoja ir nepaiso net tų, kuriuos vadina draugais ir strateginiais partneriais, pareiškė...

Parengė Jurga Grigienė

Sovietmečio skanumynai, kuriuos šiuolaikiniai vaikai vargu ar išdrįstų paragauti (21)

Sovietmečiu vaikai neturėdavo didelio saldumynų ir skanėstų pasirinkimo. Mažieji smaguriaudavo...

Įtemptose lenktynėse – netikėtas Butkevičiaus pareiškimas: atrodo, jokio spaudimo

Kauno „Žalgiris“ be nuostolių užbaigė dvigubą Eurolygos savaitę: penktadienį ypač...

Dar vienas laimėtas finalas: ispanus parbloškęs „Žalgiris“ padidino atkrintamųjų šansus (3)

Geriausią sezono mačą žaidęs Karolis Lukošiūnas smeigė keturis tritaškius, Laurynas Birutis...

„Birštono elektra“ nutraukia nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklą „Elektrum Lietuva“ perima 1 tūkst. veiklą nutraukiančios „Birštono elektros“ klientų (3)

Lietuvos elektros tiekimo rinkoje – ir vėl pokyčiai. Nuo gegužės 1 d. „ Birštono elektra “...