Į žiniasklaidą kreipęsis Gediminas neslėpė, kad nors socialiniai tinklai pilni gamtos išdaigos nuotraukų, kreipęsis į specialiąsias tarnybas iš jų pagalbos nesulaukė, o paklaustas, kas nutiko, pasakojo, iš vakaro nusprendęs kiemą šiek tiek patręšti – kad žolė greičiau sužaliuotų. Savaime suprantama, tokio rezultato vyras nesitikėjo.

Neįprastą reiškinį paprašyta pakomentuoti klimatologė dr. Audronė Galvonaitė teigia, kad atsakymo reikėtų ieškoti lokaliai ir detaliau patyrinėti pačią įvykio vietą.

„Klimato kaita įneša naujų pastebėjimų – atsiranda naujų reiškinių, temperatūrų svyravimų, keičiasi kritulių kiekis, jų pobūdis, įvyksta vis daugiau stichinių reiškinių. Visą tai jau matome Lietuvoje.

Kita vertus, labai daug kas klimato kaitai tiesiog nurašoma, nes tingima analizuoti. Šį įvykį Deltuvoje gali lemti mikroklimatinės sąlygos: reikia ieškoti temperatūrinio režimo, kritulių pobūdžio pokyčių, vėjo krypties, greičio, saulėtumo, dirvos sudėties. O šalia to, gali būti ir kitų atsitiktinių indikatorių“, – pasakoja mokslininkė.

Tačiau kai kurių Deltuvos miestelio gyventojų teigimu, toks staigus žolės suvešėjimas – balandžio 1-osios pokštas tiems, kurie į gyvenimą žiūri per daug rimtai ir nemoka skaniai pasijuokti.

Smagios dienos ir daugiau šypsenų!

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės