„Prieš 15 metų įmonę įkūrėme vedami idėjos, jog geresnių namų už gamtą tiesiog nėra. Su visais privalumais ir trūkumais – ji žmonėms suteikia viską, ko gali prireikti, – prisiminimais dalijasi įmonės vadovas D. Koklevičius. – Kodėl gi to nepritaikius kuriant namus nuolatiniam gyvenimui? – kaip pradedančio verslo klausėme savęs 2008 metų pavasarį.“

Vadovas pripažįsta, jog šiandien tą patį klausimą užduoti būsto tipą svarstantiems naujakuriams – žymiai drąsiau. Penkiolikos metų gimtadienį švenčiančios įmonės vizijai pritaria ir jos rezultatais kasdien džiaugiasi tūkstančiai klientų visoje Europoje.

Gimtadienio proga – 5000 medelių

Meistro namai nestokoja naujų idėjų bei iniciatyvų. Todėl ir šis įmonės gimtadienis nebus švenčiamas tradiciškai – su tortu ir žvakutėms. Vadovo teigimu, tai – proga išreikšti dėkingumą gamtai, kurios dėka įmonės vardą šiandien galima rasti geriausiai įvertintų medinių namų gamintojų gretose. Todėl šią ypatingą dieną įmonė skirs jaunų medelių sodinimui. Penkioliktojo gimtadienio proga šįmet jų bus pasodinta net 5000.

D. Koklevičiaus teigimu, jei visas kalbas apie gamtos tausojimą ir išsaugojimą paverstume bent nedideliais darbais, į pasaulyje susiklosčiusią ekologijos situaciją žvelgtume gerokai pozityviau. Todėl šia medelių sodinimo iniciatyva įmonė tikisi dėmesį atkreipti net į du dalykus.

Visų pirma, pasidalinti paprasta idėja, kaip galima prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Antra – paskatinti apie medinius namus svarstančius naujakurius pasidomėti apie socialinį įmonės, iš kurios ketinama įsigyti būstą, atsakingumą.

Meistro namų vadovo teigimu, renkantis medieną savo statyboms, ypač svarbu pasidomėti tuo, iš kur atkeliauja medis, kurį perkate. Juk tam, kad mediniai namai galėtų būti vadinami draugiškais aplinkai, juos gaminančios įmonės privalo rūpintis miško atsodinimu.

Mitus griauna jau antrą dešimtmetį

Pasak Meistro namų komandos, daugeliui žmonių medinis namas asocijuojasi su kaimiško stiliaus sodo namu ar vasarnamiu. Tačiau tai – vis dar plačiai sklandantis mitas, trukdantis tinkamai įvertinti tikruosius medinių būstų privalumus.

„Mediniai namai yra puikiai pritaikomi tiek vasaros, tiek žiemos sezonui, todėl yra puikus pasirinkimas nuolatiniam gyvenimui. Tiesiog juos reikia tinkamai įrengti“,– akcentuoja įmonės vadovas.

D. Koklevičiaus teigimu, specializuodamasi būtent medinių namų gamyboje, įmonė gali pasiūlyti tiek iš anksto suprojektuotus namus, tiek individualius namų projektus, kurie konkrečiam sklypui pritaikomi atsižvelgdami į svarbias detales. Individualiai suprojektuotas medinis gyvenamasis namas gali būti bet kokio dydžio, su įvairiais architektūriniais elementais bei pagal kliento poreikius suskirstytomis patalpomis. Todėl sprendimas namą statyti iš natūralios medienos klientų galimybių tikrai nevaržo.

Patirtis, leidžianti išsiskirti

Ne paslaptis, jog kurdami savo svajonių namus, kuriuose praleidžiame didžiąją dalį savo laisvo laiko, tampame šiek tiek išrankesni. Norime džiaugtis ne tik puikia namų išvaizda, bet ir ilgalaikiškumu bei gerai apgalvotais, komfortišką aplinką užtikrinsiančiais sprendimais. Pasak medinių namų specialistų, būtent todėl kiekviena, iš pirmo žvilgsnio mažai reikšmės turinti detalė svarbi tampa dar namo projektavimo stadijoje.

Specialistai atskleidžia paslaptį, jog tam, kad statybų rezultatas iš tiesų džiugintų, ne visada užtenka gerai išmanyti visus techninius statybų niuansus. Siekiant užtikrinti aukščiausią rezultatą ir maksimalų kliento poreikių išpildymą, ne mažiau svarbi ir ilgametė meistrų patirtis, leidžianti išvengti net ir menkiausių, tačiau įtakos galutiniam darbų rezultatui galinčių turėti klaidų.

Išskirtinis dėmesys klientui

Sunku nepastebėti, jog Meistro namų komandą sudaro iš tiesų didelis būrys specialistų. Kai kurių sričių profesionalų komandoje yra net po keletą.

„Gana dažnai sulaukiame klausimo, kodėl mums reikalingas toks specialistų būrys. Tačiau net ir sparčiai augant klientų skaičiui, privalome išlaikyti savo kuriamų medinių namų kokybę. Individualus specialisto dėmesys kiekvienam projektui – mūsų kokybės garantas“,– akcentuoja įmonės vadovas.

Kiekvienam Meistro namų klientui suteikiama galimybė savo svajonių namą projektuoti kartu su projektavimo komanda arba su savo pasirinktu architektu. Pasak įmonės atstovo, tik tokiu būdu galima gerai suprasti ir iš tiesų įgyvendinti kiekvieno kliento poreikius.

„Statant gyvenamąjį namą, taip pat tenka rūpintis daugeliu dalykų, todėl ypač patogu, kai kiekvienai paslaugai nereikia ieškoti skirtingų meistrų. Tai – dar vienas mūsų tikslas, kurio siekiame nuolat plėsdami savo komandą“, – tvirtina D. Koklevičius.

Pasak vadovo, ši galimybė taip pat leidžia stipriai sumažinti darbų kaštus ir sutaupyti klientų laiko. Darbai įmonėje pradedami vos gavus užsakymą, todėl dažniausiai medinio namo gamyba užtrunka iki 6 savaičių, o statybos – iki 2 savaičių.

Galimybė susikurti savo svajonių būstą

Sunku paneigti, jog gerai suplanuotuose namuose gyventi gera. Tačiau, pasak Meistro namų komandos, gana dažnai individualų namo projektą klientai atmeta, siekdami išvengti galimai išaugsiančių statybos kaštų. Specialistai akcentuoja, jog toks požiūris – klaidingas.

„Nepaisant to, ar klientas projektuoja namą su mumis nuo nulio, ar pasirenka jau parengtą projektą, namo kainai tai įtakos neturi. Iš anksto mūsų parengto namo projekto ir nuo nulio klientui sukurto projekto kaina būna iš esmės tokia pati“, – tvirtina įmonės atstovas.

Meistro namų vadovo teigimu, individualaus namo projekto neretai prireikia ir todėl, kad ne visada pavyksta konkrečiame sklype pastatyti katalogo projektą. Pavyzdžiui, kartais sunku protingai išnaudoti sklypo plotą arba projektą įgyvendinti dėl tam tikro reglamentuoto atstumo nuo namo iki sklypo ribos.

Pagrindinis prioritetaspatenkinti klientai

Kiekvienam iš mūsų žodis namai turi savitą reikšmę: vieniems tai – šviesi, didelė, prabangos bei unikalių sprendimų nestokojanti erdvė, kitiems – nedidelis ir jaukus kampelis, kuriame galima ramiai pailsėti nuo kasdienio šurmulio. Kad ir kokie mūsų namai bebūtų, jie turi ypatinga reikšmę kiekvieno iš mūsų kasdienybėje. Todėl, imantis bet kokio naujo projekto, pagrindinis Meistro namų komandos tikslas – sukurti ypatingą erdvę, į kurią norisi sugrįžti kasdien.

„Džiaugiamės, jog didelė dalis mūsų klientų vertina galimybę ir net pageidauja namelių projektus pakeisti pagal savo individualius pageidavimus. Tai leidžia pasiekti aukščiausių rezultatų ir visapusiškai patenkinti užsakovų lūkesčius. Juk tai – ir yra pagrindinis mūsų tikslas“, – pastebi įmonės vadovas.