„Prieš metus mūsų EHUNT šaudymo centrui tapus juridiniu Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo federacijos nariu, tais pačiais metais suorganizavome savo pirmąsias kombinuoto šaudymo varžybas, po kurių iškart su Lietuvos rinktine vykome į kombinuoto šaudymo Europos čempionatą Italijoje. Pamatę, kaip turi atrodyti aukšto lygio renginys, vos tik grįžę į Lietuvą kibome į darbus.

Šias metais man tapus federacijos prezidentu, pradėjome galvoti, kaip mūsų šalyje prikelti šią primirštą, tačiau be galo įdomią sporto šaką, stengėmės suorganizuoti Europos čempionato lygio varžybas, o rezultatą galėjo išvysti birželio pradžioje pas mus atvykę žiūrovai ir dalyviai“, – pasakoja „EHUNT šaudymo centro“ direktorius Rokas Zabiela.

Tarp Švenčionių miesto ir Jančiūnų kaimo įsikūrusiame atvirame „EHUNT šaudymo centre“ vykusiose varžybose dalyvavo 118 šaulių iš net 8 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos ir Suomijos.

Dalyviams ir žiūrovams šventės atidarymo metu netrūko pramogų ir smagaus laiko – XV a. Lietuvos istoriniais šokiais juos stebino Švenčionių miesto Kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Aukštaitija“ šokėjų grupė, o dainą „Raudoni vakarai“ atliko Amelija Maldžiūtė. Varžybų atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, Lietuvos Kombinuoto medžioklinio šaudymo federacijos prezidentas Rokas Zabiela ir Lietuvos praktinio šaudymo sporto federacijos prezidentas Tomas Laužonis.

EHUNT Pereinamoji taurė 2023. Vilius Urbonas nuotr.

Varžybos truko dvi dienas, dalyviai ir svečiai galėjo sudalyvauti IPSC.LT rengiamose mini varžybose, susipažinti su šiuo sportu bei taisyklėmis.

„EHUNT Pereinamosios taurės“ varžybas sudarė keturios rungtys iš kurių galima buvo surinkti 800 taškų: 100 skriejančių taikinių (aikšteles ruošė Virgilijus Grybė), 4 nejudantys taikiniai, 3 nejudantys taikiniai ir judantis taikinys „Bėgantis šernas“. Dalyviai varžėsi 7 grupėse: individualioje A, B, C, jaunimo, moterų, senjorų ir komandų.

Iš geriausių Lietuvos kombinuoto šaudymo šaulių sudaryta rinktinė bendroje komandų įskaitoje užėmė trečiąją vietą. Pirmoji vieta atiteko jungtinei vengrų, čekų ir slovakų komandai, antroje liko Suomijos rinktinė.

„Kadangi ši mūsų rinktinė vyks į birželio 30–liepos 2 dienomis Slovėnijoje vyksiantį Europos čempionatą, vienas iš mūsų tikslų buvo pasiruošimas šioms varžyboms. Kadangi kombinuoto šaudymo disciplina yra viena sudėtingiausių, tokios kokybės varžybų iki šiol neturėjome, todėl norėjome surengti aukščiausio lygio renginį, kuris niekuo nenusileistų Europos čempionatui ir būtų kaip geras apšilimas rinktinei.

Ir nors tai buvo iššūkis – ilgas pasiruošimas, patyrusio personalo, profesionalių teisėjų paieška, manau, kad mums pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą – iš Estijos atvykęs vyriausiasis teisėjas, kuriam yra tekę dirbti ne viename kombinuoto šaudymo čempionate, negailėjo gerų žodžių apie mūsų varžybas, labai patenkinti liko ir svečiai iš kitų šalių“, – džiaugiasi R. Zabiela.

A grupėje individualių rungčių įskaitoje geriausiai iš lietuvių pasirodė Rokas Vaidilauskas, užėmęs 11 vietą. Mindaugas Tamošiūnas ir Dainius Milys atitinkamai B ir C grupėse užėmė pirmąsias vietas. Jaunimo kategorijoje geriausiai pasirodė lietuvis Nedas Šimanauskas (2 vieta), moterų – Gabija Stanislovaitytė (1 vieta), senjorų – Algimantas Venckus (3 vieta).

Prizininkai išsidalino taures bei medalius, buvo apdovanoti prizais, kuriuos įsteigė „Rypo“, „Gera dovana“, „Brolis Semiconductors“, „Vollit“, „MOTOrider“, „Autojuta“, „MenSalon“, „VG Shooting Academy“ ir „Baltic Lubricants“.

EHUNT Pereinamoji taurė 2023. Vilius Urbonas nuotr.

„EHUNT šaudymo centro“ varžybose visi šauliai dalyvavo loterijoje, kurioje galėjo laimėti dosnius rėmėjų prizus: keturratį „CF Moto“ („MOTOrider“), optinio taikiklio priedėlį „Clip CTP13“ („Infiray Lietuva“), graižtvinį ginklą „Blaser R8 Ultimate“ („Purnavu Muiža“), termovizorių „Axion 2 LRF XQ35“, („Yukon Pulsar“), optinį taikiklį „Z8i 0,75-6x20“, („Swarovski Optik“), „Beretta“ aksesuarus („Vollit“). Taip pat dalyvius viliojo ir „EHUNT šaudymo centro“ suorganizuotas fotokonkursas, kuriame buvo galima laimėti žiūronus „Minox“ („Purnavu Muiža“).

Visų varžybų prizinis fondas ir loterijos prizai buvo rekordinės vertės – 25 tūkst. eurų.

Prie renginio taip pat prisidėjo Lietuvos sportingo federacija, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, Švenčionių rajono sporto centras ir Švenčionių rajono savivaldybė.

„Esame labai dėkingi visiems rėmėjams ir partneriams, be kurių pagalbos mums tikrai nebūtų pavykę surengti tokio aukšto lygio varžybų. Tikimės, kad ir toliau sėkmingai su jais bendradarbiausime ir surengsime dar ne vieną tokį turnyrą“, – sako R. Zabiela.

EHUNT Pereinamoji taurė 2023. Vilius Urbonas nuotr.

Federacijos vadovo pasiteiravus, kas Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo laukia ateityje, pašnekovo teigimu, dabar visos mintys sukasi apie galimybę surengti Europos čempionatą mūsų šalyje.

„Europos mastu kol kas nesame laikomi lyderiais, tačiau su praktika ateina ir rezultatas. Pastaraisiais metais federacija po truputį atsigauna, didėja mūsų narių skaičius, turime reikiamą infrastruktūrą organizuoti varžybas, sulaukiančias ir tarptautinio pripažinimo.

Labai smagu, kad vis daugiau žmonių ateina į šį sportą, todėl netolimoje ateityje tikimės ir planuojame surengti Europos čempionatą“, – teigia R. Zabiela.