Tai, kas šiandien verslo pasaulyje yra savaime suprantama, dar prieš porą dešimtmečių daugumai kėlė nuostabą. Įmonių vadovų požiūris pastebimai keičiasi į gerąją pusę: vis dažniau suprantama, kad verslas visų pirma prasideda nuo darbuotojų, todėl jų gerovė – svarbiausias bet kurios sėkmingai veikiančios įmonės prioritetas.
Lietuvių įmonė už indėlį į darbuotojų gerovę gavo išskirtinį įvertinimą
© gytisfoto.lt

Greičiausiais ir bene patikimiausias būdas įvertinti darbdavį – išgirsti, ką apie jį mano esami jo darbuotojai. Didžiausia Baltijos šalyse statybinės technikos nuomos ir pardavimo įmonė „Ramirent Baltic AS“, priklausanti „Loxam“ įmonių grupei, Lietuvoje veikia jau 23 metus. Čia dirba per 100 žmonių, kurių vidutinis darbo stažas – 5 metai, o pasitikėjimo reitingas darbdaviu įmonėje siekia net 81 proc.

Aukštas darbuotojų įvertinimas pelnė prestižinį apdovanojimą

Darbuotojams palankios atmosferos kūrimas, solidus atlyginimas ir karjeros bei tobulėjimo galimybės – anaiptol ne tušti pažadai, o realiai įgyvendinami tikslai, kurių dėka šiais metais „Ramirent Baltic“ buvo įteiktas „Great Place To Work“ sertifikatas – tarptautinio masto apdovanojimas, skiriamas tik aukščiausius standartus žmogiškųjų išteklių srityje sau keliančioms įmonėms.

„Great Place To Work“ – tai tarptautinė organizacija, kuri specializuojasi žmogiškųjų išteklių ir darbo sąlygų kokybės tyrimų srityje. Kiekvienais metais organizacija, remdamasi darbuotojų pasitikėjimo tyrimu ir valdymo praktikos auditu, įvertina daugiau nei 6000 įmonių iš beveik 60 pasaulio šalių. Apklausą sudaro daugiau nei 70 klausimų, susijusių su pasitikėjimu, pagarba ir sąžiningumu tarp darbuotojų ir vadovų, pasididžiavimu būnant įmonės dalimi ir saugumu darbo vietoje.

Lietuvių įmonė už indėlį į darbuotojų gerovę gavo išskirtinį įvertinimą
© Organizatorių nuotr.

„Ramirent Baltic“ darbuotojų aktyvumas tyrime siekė net 90 proc., o apklausos duomenys atskleidė stipriąsias įmonės pusės: darbuotojams buvo svarbios darbdavio teikiamos pridėtinės vertės (tokios kaip sveikatos draudimas ir kitos skatinimo priemonės), tačiau bene aukščiausiai įvertintas darbas komandoje. Kaip vieną iš svarbiausių privalumų darbuotojai įvardino sveiką klimatą kolektyve – galimybę laisvai reikšti idėjas ir atvirai kelti jiems rūpimus klausimus, nesibaiminant vadovų reakcijos. Darbuotojai apklausoje teigiamai atsiliepė ir apie įmonės požiūrį į reikiamos darbo patirties dar nespėjusių sukaupti darbuotojų integraciją, kuriems įmonėje rengiami įvairūs mokymai bei visokeriopai stengiamasi padėti įgyti reikiamų žinių bei praktikos.

„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad „Ramirent Baltic“ pirmieji Baltijos regione gavo šį įvertinimą. Tai rodo, kad įmonės pasirinkimas investuoti į darbuotojų gerovę, kuriant saugias ir palankias darbo sąlygas, organizuojant motyvacines programas, atsiperka su kaupu. Esami darbuotojai vertina mūsų pastangas, o „Great Place To Work“ sertifikatas neabejotinai kelia ir pačio darbdavio įvaizdį, kuris yra labai svarbus ieškant naujų talentų“, – sako „Ramirent Baltic“ nuomos vadovas Lietuvoje Eligijus Baikauskas.

Įmonės vadovas neslepia, kad labiausiai jį džiugina darbuotojų pasitikėjimo darbdaviu indeksas, kuris Lietuvoje siekia 81 proc, o bendrai Baltijos regione – net 85 proc.

„Pasitikėjimas yra pamatinė bet kokio verslo dalis. „Ramirent Baltic“ dirbantys žmonės žino, kad jais visada bus pasirūpinta, kad įmonei yra svarbi tiek darbų sauga, tiek darbuotojų sveikata, netaupoma asmeninėms apsaugos priemonėms, darbo drabužiams ir reikalingoms darbo priemonėms. Kai yra tęsiami pažadai iš vadovybės pusės, tuomet ir darbuotojai rodo įsitraukimą, nebijo atsakomybės“, – neabejoja E. Baikauskas.

Lietuvių įmonė už indėlį į darbuotojų gerovę gavo išskirtinį įvertinimą
© Organizatorių nuotr.

Ypatingą dėmesį „Ramirent Baltic“ skiria ir socialinei įmonės veiklai, orientuotai ne tik į darbuotojus, bet į partnerius bei bendruomenę. Kartu su darbuotojais, įmonė organizuoja įvairius renginius, socialines akcijas. Pavyzdžiui, bendradarbiaudami su Kauno „Žalgiriu“, remia Eurolygos globojamą „One Team“ projektą, kurio tikslas – integruoti į visuomenę nusikalsti linkusius paauglius iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Visai neseniai įmonės darbuotojai prisidėjo prie socialinio projekto „Orūs namai“ ir neatlygintinai renovavo senelių namus Alytaus rajone esančiame Krokialaukio miestelyje – čia jaukiuose ir patogiuose butuose įsikurs senjorai.

Daug dėmesio įmonė skiria ir darbuotojų sveikatingumui, o puikus to pavyzdys – pandeminis laikotarpis. „Sveikata yra didžiausias žmogaus turtas, todėl mūsų įmonėje darbuotojai yra skatinami ir motyvuojami rūpintis savo sveikata, sportuoti ir gyventi visavertį gyvenimą. Štai prasidėjus pandemijai, pradedant nuo patalpų dezinfekcijos, baigiant psichologo konsultacijomis darbuotojams, „Ramirent Baltic“ dėjo visas pastangas, kad darbo vietoje žmonės jaustųsi saugiai tiek fiziškai, tiek ir emociškai“, – pasakoja E. Baikauskas.

Komanda ir požiūris į darbuotojus – didžiausias stimulas dirbti

„Ramirent Baltic“ Utenos padalinio vadovas Valerijus Andrijevskis įmonėje dirba jau 14 metų. Kaip pats tikina, kai darbas nemonotoniškas, o santykiai su kolegomis puikūs – apie pokyčius galvoti nesinori: „Kiekviena diena – tai naujos pažintys ir patirtys. Mūsų komanda labai draugiška – visada padės, paaiškins ar patars, tačiau labai stiprus ryšys ir su vadovais. Visuomet galime pasiskambinti ir tiesiog pasikalbėti“.

Pašnekovas neslepia – kasmet už puikius rezultatus augantis atlyginimas ir piniginiai priedai visada motyvuoja, tačiau darbuotojams, ypatingai dirbantiems įmonėje ne vienerius metus, itin svarbus ir pats darbdavių požiūris, įmonėje kuriama atmosfera.

„Džiugu, kad įmonėje darbuotojai yra labai vertinami ir visapusiškai motyvuojami ne tik pinigais. Pavyzdžiui, darbuotojai turi galimybę semtis patirties ir įspūdžių įmonės organizuojamose išvykose į užsienio šalis. Turime net savo tarptautinį futbolo turnyrą, kuriame susitinka skirtingose šalyse veikiančių „Ramirent“ padalinių darbuotojai“, – pasakoja Utenos padalinio vadovas.

„Ramirent Baltic“ organizuojamų renginių gausa bei įvairove džiaugiasi ir 13 metų įmonėje dirbantis 63-erių metų mechanikas Stanislavas Žilinskis, kuris pripažįsta – jį, kaip vyresnės kartos atstovą, vos tik pradėjus dirbti įmonėje, įvairios veiklos su kolegomis išties stebino.

„Nepraėjus nė mėnesiui nuo įsidarbinimo, buvau pakviestas į boulingą. Man toks kvietimas pasirodė gana neįprastas, maniau, kad tam yra kokia nors proga. Su laiku supratau, kad įvairūs darbuotojams skirti renginiai įmonėje organizuojami nuolatos: pirtys, išvykos, komandiruotės, sporto rungtynės, o viską vainikuoja kasmetinė įmonės darbuotojų kelionė į vieną iš šalių, kurioje veikia „Ramirent“, – atskleidžia S. Žilinskis.

Lietuvių įmonė už indėlį į darbuotojų gerovę gavo išskirtinį įvertinimą
© Organizatorių nuotr.

Pašnekovas neslepia, kad dirbi įmonėje, kuri yra socialiai atsakinga – ne tik didelė garbė, bet ir nemenka atsakomybė. „Mūsų įmonėje nepamatysite tepaluoto ar netvarkingo darbuotojo. Visi pasitempę, švariai apsirengę ir reprezentatyviai atrodantys. Klientai iškart mato, kad tokiu žmogumi galima pasitikėti, jis tikrai gali padėti, patarti ir kokybiškai suteikti paslaugą“, – sako S. Žilinskis.

Ilgamečiais darbuotojais bei jų pasiekimais didžiuojasi ir įmonės vadovas Eligijus Baikauskas, kuris įsitikinęs – laikai, kuomet darbuotojai buvo laikomi tik darbuotojais, turėtų likti užmarštyje.

„Labai smagu, kuomet nuolatos augančią mūsų komandą papildo nauji veidai, tačiau dar smagiau matyti, kad įmonėje turime daugybę ilgamečių darbuotojų. Vadinasi, kažką darome tikrai gerai. Matome, kaip jie auga ir tobulėja, o kartu su jais auga ir stiprėja visa įmonė“, – sako „Ramirent Baltic“ vadovas Lietuvoje.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
4.3684

Netikėta gamtos išdaiga Ukmergės rajone: situaciją komentuoja klimatologė dr. A. Galvonaitė

Mažame Deltuvos miestelyje gyvenantį sodininką Gediminą (pavardė redakcijai žinoma) šįryt...

Pirmasis viešbutis Lietuvoje, įkūręs ūkį ant stogo! (2)

Viešbutis „ Grand Hotel Kempinski Vilnius “ paskelbė, kad plės savo ekologiškų produktų...

Kiekvienam miestiečiui – po elektrinį dviratį!

Kol politikai nepavargdami diskutuoja apie kamščius miestuose ir galimybę juos vienaip ar kitaip...

Į Druskininkus ne tik pailsėti, bet ir dirbti – „Tech Spa“ vis daugėja darbostogautojų

Pandemijai pakoregavus įprastą darbo modelį ir vis daugiau įmonių savo veiklą adaptavus prie...

Kiek kainuoja renginys viename prabangiausių Lietuvos viešbučių: galite likti maloniai nustebę

Bene gražiausioje Vilniaus vietoje, vos keli žingsniai iki Katedros aikštės ir įstabiausių...

Top naujienos

Eglė Gatelytė

Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (2)

Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...

Elektros vartotojams atsiveria kainų „langas“: gali būti, kad laiko lieka nedaug (12)

Elektros rinkoje kainoms kritus į seniai matytą lygį tiekėjai mažina kainas vartotojams, kartu...

Pabėgęs kalinys – ypač pavojingas: nužudė tris žmones (2)

Šeštadienio vakarą iš ligoninės pabėgęs kalinys Jevgenijus Vorobjovas (Jevgenij Vorobjov)...

Kraujo tyrimai gali parodyti netgi vėžį: gydytojos išvardijo, kurie rodikliai svarbiausi

Kraujo tyrimai gali būti neįtikėtinai informatyvūs. Jie gali parodyti, ko trūksta ar per daug...

Kinijos dilema: ar pelningas JAV ir Vakarų rinkas iškeis į karinę paramą Rusijai? (3)

Į Maskvą atvykęs ir su Vladimiru Putinu susitikęs Kinijos lyderis Xi Jinpingas , nors iš...

Lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas – apie masinės gamybos planus ir konkurenciją su kinais, kurie sugeba pasiimti ES paramą (3)

Kojas gimtojoje Klaipėdoje apšilęs lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas „ Dancer “...

Policijai įkliuvęs treneris pasiūlė kyšį: ateik į Kauno „Žalgirio“ rungtynes (7)

Daugybę prizinių vietų Lietuvos ir Europos čempionatuose užėmęs šiuo metu lengvosios atletikos...

Gausios teisėsaugos pajėgos ieško pabėgusio kalinio papildyta (4)

Lietuvos kalėjimų tarnyba praneša, kad apie 21.05 val. Marijampolės kalėjimo nuteistasis Jevgenij...

DELFI

Analitikas Švecas: formuojasi nauja „blogio ašis“ Iranas meistriškai pasinaudojo silpstančia Rusija (19)

Kuria linkme pakryps įvykiai Ukrainos fronte, kiek dar truks Rusijos pradėtas karas priklausys ir...

Trūksta virėjų ir padavėjų: visi nori būti šefais, bet ne plauti indus ar skusti bulves (3)

Restoranui sprendimas buvo rizikingas, nes maisto gamyboje negali būti klaidų, o vaikams – tai...