Vaikai keliavo ir treniravosi nemokamai

2021 metų metų rugsėjį prasidėjęs ir dvejus metus trukęs projektas buvo finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, o jį įgyvendino K. Krivicko įsteigta kiokušin karatė mokykla „OYAMA“.

„Sporto rėmimo fondo šūkis yra „įkvėpti judėti“. Aš dar pridėčiau – suteikti galimybes ir įkvėpti judėti. Šis projektas buvo labai prasminga dvejus metus trukusi kelionė“, – sakė projekto iniciatorius, vadovas ir 3 DAN kiokušin (kontaktinė) karatė meistras K. Krivickas.

Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono socialiai pažeidžiamoje aplinkoje gyvenančius, socialinę atskirtį patiriančius vaikus daugiau judėti ir sportuoti, įsitraukti į reguliarias fizines veiklas.

„Džiaugiuosi galėdamas visuomenei pristatyti šį projektą kaip sėkmės istoriją. Projektas suteikė galimybę vaikams nemokamai sportuoti, reguliariai treniruotis kiokušin karatė, kuri yra populiariausia dvikovinė sporto šaka ir viena labiausiai paplitusių sporto šakų Lietuvoje. Pavėžėjimas, 2–3 kartus per savaitę vykusios treniruotės specialiai įrengtoje treniruočių salėje Vilniuje, apranga, sporto inventorius, kvalifikacijos kėlimo egzaminai, varžybos, stovyklos prie jūros – viskas šiems vaikams buvo suteikta nemokamai“, – sakė K. Krivickas.

Treniruotes ir aukšto meistriškumo pamokas vaikams vedė ir savo patirtimi dalijosi 15 aukščiausios kvalifikacijos kiokušin karatė meistrų, 5 - ojo DAN meistrai, stipriausi Lietuvos kiokušin karatė sporto atstovai, Lietuvos rinktinės nariai, Pasaulio, Europos, Lietuvos čempionatų dalyviai ir prizininkai.

Įtraukė ir vaikų iš Ukrainos

Projekte iš viso dalyvavo daugiau kaip 350 mokyklinio amžiaus vaikų – nuo septynerių iki aštuoniolikos metų – iš kelių dešimčių Vilniaus miesto ir rajono mokyklų. Tarp jų 50 vaikų buvo iš Ukrainos, Nacionalinės sporto agentūros leidimu ir paskatinimu prie projekto prisijungę prasidėjus karui.

K. Krivickas papildė, kad per visą projektą įvyko daugiau kaip 1100 nemokamų treniruočių, daugiau nei 250 vaikų laikė karatė egzaminus ir gavo kvalifikacinius diplomus, išdalinta beveik 300 kimono aprangų, įvykdyta daugiau kaip 400 autobusų reisų, vežiojant vaikus iš mokyklų į treniruotes ir atgal į namus nuvažiuotas atstumas prilygtų kelionei aplink pasaulį. Taip pat įvyko dvi vasaros sporto stovyklos prie Baltijos jūros, kuriose dalyvavo per 260 vaikų, kelios dešimtys projekto vaikų dalyvavo ir aukščiausio lygio vaikų varžybose bei iškovojo nemažai apdovanojimų: bronzos, sidabro ir aukso medalių.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad nors Lietuvoje yra skiriama didelė parama socialiai pažeidžiamiems vaikams, ne visada vaikai, gyvenantys rajonuose, turi galimybių pasiekti Vilniuje esančias erdves, kur vyksta užsiėmimai.

K. Krivickas padėkojo „SOS Vaikų kaimų“ vadovei Rasai Dičpetrienei, kuri patarė, kad pavėžėjimo paslauga yra svarbiausias elementas, norint į veiklas įtraukti kuo daugiau vaikų ir sumažinti jų patiriamą atskirtį. Dėl to buvo nuspręsta didelę dalį projektinių „Karatė draugai“ lėšų skirti transportavimo organizavimui.

„Rajonuose gyvenantys vaikai specialiais autobusais po pamokų buvo saugiai nuvežami į treniruočių salę, o po treniruočių parvežami atgal į namus. Manau, tai padėjo realiai sumažinti jų patiriamą atskirtį“, – tikino K. Krivickas.

Jam antrino Vilniaus rajono savivaldybės socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja K. Malinovska, sakydama, kad kai kuriems Vilniaus rajono vaikams šis projektas buvo vienintelis užsiėmimas, kurį galėjo be jokių kliūčių pasiekti.

„Ir vaikučiai liko labai patenkinti, ir tėveliams buvo ramu, kad juos saugiai nuveža ir parveža atgal“, – sakė K. Malinovska.

Be socialinių darbuotojų projektas nebūtų įvykęs

Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėjos K. Malinovskos teigimu, šeimų ir vaikų atsiliepimai apie projektą yra puikūs.

„Tiek vaikučiai, tiek tėveliai klausė, ar bus tęsinys, ar jie turės galimybę ir toliau dalyvauti šiame projekte. Visi labai patenkinti. Manau, kad tokio pobūdžio projektai rajono vaikams yra labai reikalingi. Ypač dėl to, kad buvo organizuojama pavėžėjimo paslauga – tai labai svarbu, – sakė ji. – Be to, ir socialiniai darbuotojai atliko labai didelį vaidmenį – konsultavo, informavo tėvus apie projektą, jo įgyvendinimą. Šeimos pasitiki socialiniais darbuotojai tad tolimesnis bendradarbiavimas vyko žymiai sklandžiau“.

K. Krivickas dėkojo socialiniams partneriams – Vilniaus miesto savivaldybei, Vilniaus rajono savivaldybės Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriui, Vilniaus rajono ir Vilniaus miesto Socialinių paslaugų centrams – be kurių būtų buvę sunku pasiekti, informuoti, konsultuoti socialiai pažeidžiamus vaikus ir jų šeimas.

„Visgi reikėtų nepamiršti, kad šie vaikai iš socialiai jautrios aplinkos, kurių globėjai keičiasi, tėveliai turi įvairiausių iššūkių, tamsių gyvenimo situacijų. Jeigu vaikai liaudavosi lankyti treniruotes, socialiniai darbuotojai kreipdavosi į tėvelius, skatindavo vėl sugrįžti vaikus į projektą. Labai džiaugiamės šia partneryste, nes be socialinių partnerių šis projektas nebūtų įvykęs“, – pastebėjo K. Krivickas.

Tikisi, kad tokių projektų bus daugiau

Anot K. Krivicko, praėjus projektui buvo vykdoma ir speciali apklausa, skirta projekte dalyvavusių vaikų tėvams, globėjams, socialiniams darbuotojams.

„Devyni iš dešimties šį projektą įvertino geriausiais balais, konstatavo, kad pagerėjo vaikų fizinė, emocinė, psichologinė būklė, jie išmoko disciplinos. Kas svarbiausia – vaikai buvo įkvėpti įsitraukti į fizinio aktyvumo veiklas, pradėti daugiau judėti. Tą pabrėžia beveik šimtas procentų visų dalyvavusių“, – džiaugėsi projekto iniciatorius.

K. Krivickas teigė, jog projekto tikslai buvo pasiekti, todėl įsipareigojimas ateičiai – vėl teikti projektą Nacionalinės sporto agentūros Sporto rėmimo fondui, kad ši veiklą ir toliau tęstųsi.

„Galbūt kiti projektų teikėjai išgirs mūsų sėkmės istoriją ir jos svarbią dedamąją – suorganizuotą pavėžėjimo paslaugą ir jos poreikį – bei įtrauks tai į savo sumanymus. Jeigu ateityje projektų įgyvendintojai suteiktų pavėžėjimo paslaugas vaikams, tai būtų dar viena pridėtinė mūsų sėkmės istorijos vertė“, – tikino K. Krivickas.

Projektas „Karatė draugai – dienos sporto centras socialiai pažeidžiamiems vaikams“ buvo įgyvendintas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.