Štai glaustas gidas, kuris padės jums išsirinkti tinkamą ergonomišką kėdę.

Ergonomikos sertifikatas
Pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai, ar kėdė turi ergonomiško baldo sertifikatą. Ergonomiškoms kėdėms keliamus reikalavimus atitinkančios darbo kėdės yra testuojamos ir sertifikuojamos kompetentingų institucijų, ir tik aukščiausios kokybės gaminiai, perėję ilgą ir sudėtingą testavimo procesą, įgyja saugą bei ergonomiką patvirtinančius sertifikatus.

Ergonomiški baldai

Todėl, renkantis ergonomišką kėdę, pirmiausia reikia įsitikinti, kad kėdė turi jos deklaruojamas savybes patvirtinantį dokumentą. Tokiu būdu būsite tikri, jog perkate kokybišką produktą, ir išvengsite galimų klaidų.

Reguliuojamas kėdės aukštis

Reguliuojamas kėdės aukštis – tai viena pagrindinių funkcijų, kuri būtina visoms darbo kėdėms. Teisingas kėdės aukščio nustatymas – tai yra pirmas žingsnis reguliuojant ergonomišką darbo vietą. Šis veiksmas labai svarbus, kadangi turime surasti neutralią kūno poziciją, kuomet sąnariai bei raumenys gautų optimalią apkrovą.

Kėdės aukštis turėtų būti toks, kad sėdint kėdėje keliai būtų sulenkti maždaug 90° kampu. Netinkamai sureguliuotas darbo kėdės aukštis apkrauna skeleto raumenų bei kraujotakos sistemas ir ilgainiui skatina tam tikrų skausmų, susijusių su laikysena, atsiradimą.

Ergonomiški baldai

Reguliuojamas atlošo aukštis arba juosmens atrama

Ergonomiška darbo kėdė privalo turėti reguliuojamą juosmens atramą – arba atskirai reguliuojamą, arba kartu su atlošu. Juosmens atrama padeda išlaikyti natūralius S formos stuburo linkius, kompensuoja didžiąją dalį nugaros raumenims tenkančio krūvio, todėl, net ir sėdint ilgesnį laiką, nugaros nepaskausta. Tai yra itin svarbi funkcija visiems, ne tik asmenims, kuriuos jau vargina nuolatinis juosmeninės stuburo dalies skausmas ar jaučiamas nuovargis.

Ergonomiški baldai

Sinchroninis mechanizmas
Sinchroninis mechanizmas – tai viena iš svarbiausių funkcijų, tačiau ji dažnai neteisingai suprantama ir dėl to netinkamai naudojama. Sinchroninį mechanizmą privalo turėti visos ergonomiškos darbo kėdės.

Kas gi tai yra? Tai yra kėdės atlošo bei sėdimosios dalies funkcija, leidžianti laisvai ir patogiai atsilošti kėdėje, kai sėdima dalis kyla mažiau nei leidžiasi atlošas – tik pagal tam tikrą proporciją. Skirtingų kėdžių sinchroniniai mechanizmai bei jų galimybės skiriasi, tačiau pagrindinė visų jų funkcija – suteikti galimybę patogiai atsilošti kėdėje, laisvai suptis ir lengvai grįžti į sėdimą padėtį, tuo pačiu neužspaudžiant kraujotakos kojose. Toks kėdės atlošo judėjimas ne tik suteikia stabilią ir komfortišką atramą judant kūnui, bet ir leidžia atpalaiduoti bei pailsinti įsitempusius raumenis.

Ergonomiški baldai

Asmeninei darbo vietai rinkitės kėdę, turinčią sinchroninio mechanizmo standumo reguliavimo funkciją, kurios dėka galėsite sureguliuoti kėdės atlošo standumą pagal savo kūno svorį. Siekiantiems sužinoti plačiau apie šios funkcijos pritaikymo svarbą kasdieniame darbe, rekomenduojama pasikonsultuoti su ergonomikos specialistu.

Reguliuojamas sėdimosios dalies gylis
Sėdimosios dalies gylio reguliavimo funkcija leidžia pritaikyti kėdės parametrus prie individualaus ūgio ir kojų ilgio. Tinkamai sureguliavus kėdės sėdynės gylį, kūno svoris ir spaudimas į apatinę šlaunų dalį pasiskirsto tolygiai, todėl gerėja kūno kraujotaka ir veninio kraujo grįžimas atgal į širdį – tai mažina kojų tinimą ir apsaugo nuo lėtinių sveikatos sutrikimų.

Ergonomiški baldai

Porankiai
Bazinis ergonomiškos kėdės bruožas – reguliuojamo aukščio porankiai. Tačiau dar daugiau naudos sveikatai suteiks pažangesni, visomis kryptimis reguliuojami porankiai, kurie bus lengvai pritaikomi pagal individualias kūno proporcijas, tokias kaip ūgis, rankų ilgis bei pečių plotis. Keičiant sėdėjimo padėtis, tokie porankiai bus lengvai ir greitai valdomi įvairiomis kryptimis.

Sėdint porankiai turėtų būti tokiame aukštyje, kad alkūnės būtų sulenktos maždaug 90° kampu. Tai yra svarbu, kadangi rankos sudaro apie 11% kūno svorio, kuris, jei nesinaudojama porankiais, tenka pečių juostos ir kaklo raumenims. Šie raumenys ilgainiui tampa įsitempę, skausmingi, taip pat pakinta laikysena, sutrinka normali kraujo apytaka pečių bei kaklo srityse.

Tinkamai sureguliuoti porankiai padeda išvengti pečių juostos skausmų bei su tuo susijusių sveikatos sutrikimų.

Ergonomiški baldai

Kitos savybės ir garantijos

Reikėtų atmint, kad kėdė jums tarnaus ilgus metus, todėl tikrai vertėtų rinktis kokybiškus, lengvai prižiūrimus audinius. Pirkdami ergonomišką kėdę, įvertinkite savo sveikatos būklę, ar esate alergiški.

Alergiškiems žmonėms rekomenduojame rinktis tik aukščiausios kokybės kėdes, kuriose specialiomis technologijomis tvirtinamos atskiros dalys sumažina klijų bei kitų cheminių medžiagų panaudojimą. Taip pat alergiškiems žmonėms gali labiau tikti tos kėdės, kurių struktūrą sudaro aukštos kokybės tinklelis, o ne audiniu aptrauktas užpildas.


Aukščiausios kokybės kėdės visuomet turi ilgą garantinį periodą bei galimybę keisti atskiras dalis ir audinius – tai irgi prailgina kėdės gyvenimo trukmę, taupo jūsų lėšas ir prisideda prie visuotinio ekologijos intereso.

Ergonomiški baldai

Galimybė išbandyti

Labai svarbu įvertinti kėdę ne tik dizaino, funkcijų, bet ir individualaus komforto atžvilgiu. Net ir įsigijus kokybišką, bet kūno proporcijų neatitinkančią kėdę, netenkama daugelio tokios kėdės teikiamų privalumų. Todėl patartina skirti laiko ir įvertinti, ar pasirinkta kėdė tikrai jums tinka. Greičiausiai tai atliksite atvykę į saloną ir išbandę pasirinktą modelį. Suprasdami darbo kėdės išbandymo svarbą, „Ergonomiškos kėdės“ salone siūloma itin gausi ekspozicija.

Ergonomiški baldai

Modernios ergonomiškos kėdės turi gerokai daugiau savybių, nei čia paminėta. Apie jų privalumus ir naudą sveikatingumui bei lyderiaujančių gamintojų technologijas detaliau galite sužinoti apsilankę „Ergonomiškos kėdės“ naujoje ekspozicijoje Ukmergės g. 126, Vilniuje arba ergonomiskoskedes.lt.