„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – bene didžiausias ką tik pasibaigusių metų projektas, ne tik sutelkęs tūkstančius menininkų ir kūrėjų iš viso pasaulio, bet ir pavertęs Kauną bei rajoną kultūriniu Lietuvos epicentru. Organizatoriai ir projekto rėmėjas „Švyturys nealkoholinis“ atskleidžia, kad pagrindinis tikslas buvo paskatinti pokyčius ne tik pačiame Kauno mieste, bet ir sukurti ypatingą žmonių santykį su kultūra, vedantį didesnio atvirumo bei bendruomeniškumo link.
„Kaunas 2022” vadovė Virginija Vitkienė ir „Švyturys-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas pasirašo bendradarbiavimo sutartį
„Kaunas 2022” vadovė Virginija Vitkienė ir „Švyturys-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas pasirašo bendradarbiavimo sutartį
© Andrius Aleksandravičius

Patyrusių partnerių svarba

Siekiant visuomenei pristatyti tarptautinį pripažinimą pelniusias parodas, žinomus atlikėjus, interaktyvius pasirodymus ir kitą kokybišką turinį, labai svarbu, kad kultūros atstovai bendradarbiautų su patyrusiais verslo partneriais. Vienas pagrindinių „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ rėmėjų „Švyturys nealkoholinis“ savo geraisiais pavyzdžiais bei ilgamete patirtimi kultūros srityje pasidalino ir su projekto organizatoriais.

Pasak „Švyturys-Utenos alus“ generalinio direktoriaus Rolando Viršilo, visus metus trukęs projektas padėjo atsiskleisti ne tik daugybei menininkų, kūrybininkų ar organizatorių, bet ir pačiai įmonei.

„Mums, ne tik kaip gamintojui, bet ir kaip visuomenės atstovams, didelę reikšmę teikia tai, kas sujungia žmones, padeda tobulėti ir augti – tiek šalies, tiek miestų ar rajonų lygmenyje. Kultūra bei jos pagrindu vystomos vertybės yra labai svarbi visuomenės dalis, todėl norėjome prisidėti prie to, kas artima mums patiems bei kas, mūsų nuomone, yra šalies bei Kauno žingsnis į priekį.

Džiaugiamės, kad organizatoriai nuo pat pradžių pasirinko mus, kaip partnerius. Tikimės, kad mums pavyko išlaikyti aukštą kartelę bei parodyti pavyzdį ir kauniečių įmonėms, kad kultūros rėmimas yra ne išlaidos, o investicija į miesto ateitį“, – sako R. Viršilas.

Kultūra per istorijas

Anot „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovės Virginijos Vitkienės, pasiekimai – iš tiesų akivaizdūs. Dar 2015 metais, kai buvo pradėta rengti projekto programa, Kaunas nebuvo laikomas jaunimui patraukliu miestu, tačiau tikslingai atrinkti programos renginiai suintensyvino jaunų miesto gyventojų kultūrinį gyvenimą.

„Organizuodami projektą taip pat išsikėlėme tikslą – artimiau supažindinti visuomenę su Kauno architektūra, paveldu, čia tvyrančiu modernizmu, paskatinti suprasti ir iš naujo atrasti paties miesto tapatybę. Taip pat norėjome sužadinti atmintį apie tuos žmones, kurie prisidėjo prie miesto kūrimo ir augimo, tačiau atsitikus tam tikroms tragedijoms, jų gyvenimų istorijos buvo tarsi ištrintos“, – pasakoja V. Vitkienė.

Projekto vadovė įvardija, kad jai asmeniškai didelį įspūdį paliko ir didelę susižavėjimo bangą Kaune sukūrė menininkės Jenny Kagan paroda „Iš tamsos“, kurioje buvo nagrinėjama holokausto tematika, perteikta per pačios autorės patirtis. Prie vietos kultūros puoselėjimo nemenkai prisidėjo ir tarptautiniais apdovanojimais įvertintas projekto organizatorių ir „Švyturys nealkoholinis“ bendras kūrinys – „Kultūra į kiemus“. Nuo pavasario iki pat rudens Kauno miesto daugiabučių kiemuose buvo rengiami koncertai, teatro ir cirko pasirodymai, parodos bei daugybė kitų meninių įvykių.

„Projektai ir renginiai sulaukia galybės teigiamų atgarsių. Net anksčiau menu nesidomėję žmonės tikina atradę kažką naujo ir vertingo. Viso projekto esmė buvo pabrėžti, jog kiekvienas miestas turi savo tapatybę ir jame yra kuo mėgautis bei didžiuotis, taip pat norėjome paneigti įsisenėjusius stereotipus. Siekėme parodyti, kad visų pirma Europos kultūros sostinė yra skirta patiems miesto gyventojams“, – sako vadovė.

Sudomino bene visą Lietuvą

Projekto rėmimų vadovės bei kuratorės Irutės Tumaitės nuomone, visus metus trukęs projektas sukūrė jausmą, kad atvykti iš kitų miestų į Kauną – nėra toli, o visi renginiai bei parodos yra pasiekiami ranka. Ji džiaugiasi, kad ištisus metus Kaunas sulaukė daugybės svečių iš sostinės bei kitų Lietuvos miestų.

„Labai simboliškai šiame projekte buvo sukurta ir įvairius Lietuvos kūrimosi etapus atspindinti „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ paroda, kurią organizavo dviejų miestų muziejai: MO muziejus Vilniuje ir Kauno miesto muziejus. Paroda atvėrė dviejų miestų pamatinę priklausomybę, parodė jų sąjungą bei nesutarimus.

Per du didžiuosius šalies miestus pasidalinusi paroda sulaukė itin didelio susidomėjimo iš įvairių šalies miestų ir miestelių. O tai tik patvirtino, kad projektas ir jame gvildenamos idėjos svarbios visai Lietuvai“, – sako I. Tumaitė.

Projekto organizatorių ir rėmėjų dėka per pastaruosius metus Kaune ir Kauno rajone įgyvendinta daugiau nei 1300 skirtingų kultūrinių renginių bei parodų, kurių metu talentus ir individualias patirtis pademonstravo beveik 12 tūkst. menininkų bei kūrėjų iš viso pasaulio. Daugybėje skirtingų miesto erdvių surengti kultūriniai įvykiai sulaukė daugiau nei 1,2 milijono lankytojų.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto organizatoriai bei partneriai šiais metais pritraukė tokius žinomus menininkus kaip Yoko Ono, Marina Abramović, Jenny Kagan ir kt., atvėrė duris festivaliui „Audra“, rengė įvairius socialinius žaidimus, edukacines programas, iniciatyvas, koncertus, parodas, forumus, spektaklius, instaliacijas ir daugybę kitų meninių įvykių. Visas projekto įgyvendinimas atsiėjo 26 milijonus eurų.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.3333

„Outokumpu“ apdovanoja savo darbuotojus už indėlį: solidžios premijos – tik vienas iš privalumų

Vilniuje veikianti tarptautinė plieno gamybos įmonė „Outokumpu“, skaičiuojanti ilgametę...

„Lidl Lietuva“ sparčiai plečiasi, ieško parduotuvių vadovų

Sparčią tinklo parduotuvių plėtrą Lietuvoje įgyvendinantis prekybos tinklas „ Lidl “ didina...

Pasidalinę „Teleloto“ bilietą, pasidalino ir Aukso puodą: laimėjo sindikatu žaidusi grupė

Populiariausioje šalies loterijoje „ Teleloto “ visai neseniai laimėtas Aukso puodas su daugiau...

20 kilogramų numetusi Loreta: „Nekartokite mano klaidų ir iškart išbandykite tai, kas veikia“ (1)

Per šešerius metus „ColonWell“ sveikatinimo iššūkių projektas jau yra vykęs daugybėje...

Gyventojai savo elektros tiekėju renkasi bendrovę „Elektrum Lietuva“: siūlo palankias kainas (4)

Antrą mėnesį mažinamos elektros kainos Lietuvos gyventojus skatina vis aktyviau „migruoti“...

Top naujienos

Primirštas konfliktas su Kinija nustebino prekyboje: pernai importas buvo rekordinis, bet galiausiai susimokėjo Lietuvos pirkėjas (8)

Konfliktas tarp Vilniaus ir Pekino tęsiasi jau gerokai ilgiau nei metus, o tai puikiai atsispindi ir...

Vaidas Mikaitis

Apsilankė populiariausiame nudistų paplūdimyje: privatumo čia nedaug, bet yra kitų pliusų

Tenerifė keliautojų tarpe dabar yra ant tokios bangos, kad net kartais suabejoju ar yra likę dar...

Ekspertas: jokio „Benkunsko fenomeno“ nėra, bet socdemų laukia du pavojai (17)

Politologas Ignas Kalpokas nemano, kad egzistuoja toks dalykas kaip „Benkunsko fenomenas“ –...

Karo ekspertai: ryškėja pagrindinis Kinijos lyderio vizito į Maskvą tikslas (3)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai praėjusios...

Karas Ukrainoje. Po dronų atakos Kryme pasigirdo sprogimai analitikai: Rusijos vadovybė – neviltyje (1)

Pirmadienį , kovo 20 d., Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai pasirašys Ukrainos...

Andrius Užkalnis

Užkalnio terapija (11) Norite daugiau sąjungininkų ir mažiau priešų? Štai jums trys greiti būdai

Jūs žinote juos, konfliktinius žmones. Viskas, ką jie daro, tai prisitraukia blogiausias...

Papasakojo, kaip atsikratyti raukšlių ir pagurklio be skalpelio: rezultatus pastebėsite jau po dviejų savaičių

Nors sakoma, kad raukšlės net gali puošti veidą, rodydamos brandą, o su ja, tikėtina, ir...

Login

Login 2022. Dr. Alfredas Chmieliauskas. Saugumas, slaptumas, melas, tiesa ir kiti bandymai k***ti protą (2)

Socialinis laikas yra žymiai svarbesnis nei tai, kurioje barikadų pusėje tu esi. Tuo įsitikinęs...

Parengė Fausta Marija Leščiauskaitė

Skyrybos šioje bendruomenėje neegzistuoja, jie važinėja vežimais, nežino, kas yra gėjai, tačiau zoofilija nesvetima Pirma dalis

Jie važinėja vežimais, traukiamais arklių. Vyrai nešioja plačiakraštes skrybėles ir turi...