Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintojų „Kalnapilio-Tauro grupė“ kartu su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pasaulio krepšinio čempionato metu buvo parengusį testą šios sporto šakos fanams – jo metu 100-as greičiausiai ir teisingai atsakiusiųjų į 50-imt klausimų apie krepšinį, jo istoriją ir legendinius įvykius buvo apdovanoti riboto leidimo „Kalnapilio nealkoholinio“ marškinėliais.

Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno teigimu, šis testas buvo puiki proga atnaujinti turimas žinias apie krepšinį. Nors testą sprendė beveik 4 tūkst. žmonių, vienas klausimas pasirodė sunkiau įkandamas – jį atsakė tik beveik kas ketvirtas nacionalinio šalies sporto fanas.

„Dalyviai turėjo atsakyti, kokia buvo pirmoji lietuvė krepšininkė, patekusi į stipriausia laikoma Moterų nacionalinę krepšinio asociaciją (WNBA) ir žaidusi už Detroito „Shock“ komandą. Iš visų klausimyno dalyvių tik ketvirtadalis žmonių žinojo, kad tai buvo Aneta Kaušaitė“, – dalinasi jis.

Lengviausiai dalyviams pavyko prisiminti NBA žvaigždę LaMelą Bolą, kuris dar 2017 metais patirtį sėmėsi Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

„Dalyvavusieji turėjo atsakyti, kokioje Lietuvos komandoje ši superžvaigždė žaidė – net du trečdaliai žmonių prisiminė, kad prieš išvykdamas į Ameriką šis žaidėjas vieną sezoną atstovavo Prienų-Birštono „Vytautui“, – džiaugiasi pašnekovas.

Visų dalyvių teisingai atsakytų klausimų vidurkis siekia 27 klausimus, daugiau negu pusę, o vidutinis sprendimo laikas sudarė apie 14 min. 16 sek. „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinis direktorius Marijus Valdas Kirstukas sako, kad visų pasirodžiusiųjų rezultatas maloniai nustebino.

„Džiugu, kad šio sporto žiūrovai ne tik palaiko savo mylimą rinktinę, klubines komandas, bet ir puikiai atsimena bei supranta krepšinio istoriją ir subtilybes“, – teigia „Kalnapilio-Tauro grupės“ direktorius.

Teisingi atsakymai: