Tam, kad nuotolinio darbo procesas būtų kuo sklandesnis, svarbus vaidmuo tenka išmaniesiems įrenginiams. „Statista“ atliktas tyrimas rodo, kad naudotojų, kurie renkasi išmanųjį telefoną vietoj kompiuterio, skaičius nuolat auga. Pavyzdžiui, 2021 metais paskutinį ketvirtį net 54,4 % viso interneto srauto atėjo iš mobiliųjų įrenginių. Esant toli nuo biuro, išmaniais įrenginiais galime greitai peržiūrėti svarbius dokumentus arba bendrauti su kolegomis: daugeliui darbuotojų visada yra prieiga prie darbo el. pašto ir kitų svarbių programų savo telefone.

Šiuo metu mobiliųjų programėlių naudojimas išgyvena tikrą žvaigždžių valandą ir galima sakyti, kad dabar gali atrasti atitinkamą programėlę bet kam. Greitis ir naudojimo patogumas yra svarbesni nei bet kada anksčiau: žmonės priprato, kad visus būtinus veiksmus galima atlikti lengvai ir saugiai naudojant tik išmanųjį įrenginį.

Tuo pačiu būdu laikui bėgant tobulėjo ir supaprastėjo elektroninio parašo technologijos, ir el. parašą galima susikurti vos keliais paspaudimais išmaniajame telefone. Vietoje to, kad vis dar būtų naudojamasi atgyvenusiu rankiniu dokumentų pasirašymu (vėliau jo siuntimu el. paštu ar kurjeriais / paštu), verslai ir fiziniai asmenys jau kurį laiką sėkmingai jaukinasi dokumentų pasirašymą el. būdu naudojant tokiais programėles, kaip „Dokobit by Signicat“. Jomis galima patogiai pasirašyti dokumentus el. būdu esant bet kur – taksi, parduotuvės eilėje ar netgi paplūdimyje.

O kas tiksliau yra „Dokobit“ mobilioji programėlė? Ji leidžia valdyti dokumentus tiesiai iš savo išmaniojo telefono. Tai ypač naudingas įrankis, jei dažnai keičiate savo buvimo vietą arba tiesiog ieškote paprasto ir greito būdo pasirašyti dokumentus. „Dokobit“ mobilioji programėlė gali būti naudojama ir pasirašyti dokumentus el. būdu, ir el. parašų rinkimui iš kitų šalių, ir patvirtinti parašytą dokumentą, ir stebėti dokumento būseną.

Dokumentus pasirašyti galima naudojant „Mobile-ID“ arba „Smart-ID“. Visi „Dokobit“ programėlėje arba portale pasirašyti dokumentai yra teisiškai galiojantys. Pasirašyti dokumentai yra apsaugoti nuo klastojimo ir pasirašymo datos keitimo. „Dokobit“ mobilioji programėlė yra prieinama ir „Android“, ir „iOS“ naudotojams, ir ją galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play Store“ arba „App Store”.

Dokumentų pasirašymas el. būdu naudojant mobiliąja programėlę tampa ne tik efektyvia alternatyva technologijų naudojimui kompiuteryje, bet ir pasirinkimu, atitinkančiu šiuolaikinio verslo poreikius. Tai išsprendžia vieną iš didžiausių problemų, susijusių su dokumentų pasirašymu – laiko stoką. Be to, tai sudaro sąlygas verslui būti judriam ir efektyviam, nes dokumentų pasirašymo proceso nebūtina atidėti į darbo dienos pabaigą ar laukti susitikimo su partneriais. Naudojant mobiliąsias programėles, el. pasirašymas tampa paprasta ir prieinama kasdienine praktika, padedančia fiziniams ir juridiniams asmenims pasiekti didesnį produktyvumo ir efektyvumo lygį bei patenkinti klientų lūkesčius. Mobilioji el. pasirašymo programėlė suteikia galimybę žengti žingsnį į priekį moderniame šių dienų versle, kur judrumas ir efektyvumas yra raktiniai sėkmės faktoriai.