Osteria jau ir Lietuvoje

Sostinės Užupyje bei A. Vienuolio gatvėje, priešais Operos ir baleto teatrą, įsikūrusioje „Zenoteca“ erdvėje dera gurmaniško maisto ir gėrimų parduotuvės bei itališkos osteria (užeiga, užkandinė) koncepcijos.

Kaip žinome, tradicinės itališkos vakarienės tęsiasi valandų valandas, kai susitinka artimiausi draugai bei šeima, o štai susitikimai osteria erdvėje daug paprastesni: čia patogu užbėgti maloniam pokalbiui po darbo valandų su kolegomis, pasišnekučiuoti su senokai nematytais bičiuliais ar tiesiog susitikti pasikeisti kalėdinėmis dovanomis.

Itališko stiliaus užeigas lankytojai mėgsta dėl jose tvyrančios neformalios atmosferos ir gurmaniškų užkandžių.

Parduotuvė „Zenoteca”

„Didžiųjų koncernų produkcijos, kuria prekiaujama prekybos tinkluose, čia nėra. Dirbame su tais ūkiais, kurie patys gali garantuoti savo produktų kokybę, atsako į bet kokius kilusius klausimus. Dažniausiai tai šeimų ūkiai. Vežame lietuvių jau pamėgtus buratos, mocarelos sūrius, taip pat plačiajai visuomenei mažiau žinomus „Stracchino“, „Robiola“ sūrius, kurių paragavę žmonės sugrįžta vėl ir vėl“, – itin platų asortimentą vardija „Zenoteca“ vadovas Petras Keblas.

P. Keblas džiaugiasi, kad lietuviai jau įvertino ir Italijoje dėl išskirtinės kokybės vertinamą pieno ūkio „Nanno Nanni“ produkciją, „Ferrarini“ mėsos delikatesus.

„Dauguma mūsų klientų, paragavę kokį skanėstą, sugrįžta ir tampa nuolatiniais. Ypač mūsų asortimentu džiaugiasi tie, kurie lankėsi Italijoje ir ten pamėgo šiuos išskirtinius produktus“, – sako „Zenoteca“ vadovas.

Parduotuvė „Zenoteca”

Gurmaniška degustacija – įdomesnis kalėdinis vakarėlis

„Zenoteca“ erdvėje taip pat rengiamos degustacijos, kurios vyksta tiek lietuvių, tiek anglų kalba. Gėrimus, kaip ir maistą, įmonė perka iš nedidelių Italijos šeimų ūkių.

„Degustuojami ne tik atskiri produktai. Mūsų lankytojai gali pajausti, kaip dera skoniai ir poskoniai, kaip geriausiai atsiskleidžia užkandžių skonis. Taip pat turime nuostabų „Secolo“ aliejų, kurį irgi siūlome per degustacijas. Tai vienas geriausių ekologiškų aliejų iš Sicilijos“, – džiaugiasi vadovas išskirtine produkcija.

Degustacijose patiekiama ir nealkoholinių vynų – jų čia itin gausus pasirinkimas.

Itališko skonio paslaptys

Pasak „Zenoteca“ vadovo P. Keblo, itališka produkcija prekiaujama neatsitiktinai: „Italijos klimatas labai dėkingas paprasto, bet labai kokybiško maisto produktų auginimui bei gamybai. Todėl, pavyzdžiui, netgi sviestas iš Italijos kitoks – jis gaminamas iš šviežios grietinėlės, yra labai lengvas, be jokių priedų“.

P. Keblas sako, kad visi „Zenoteca“ parduotuvėje siūlomi produktai yra savotiški Italijos regionų ambasadoriai, atkeliavę iš įvairių šios šalies vietovių – nuo vaizdingojo Veneto iki saulėtosios Sicilijos.

„Kiekvienas Italijos regionas pasižymi savitu klimatu bei augalija, kurie ir lemia skonių gausą bei išskirtinumą. Todėl Alpių pievose besiganančių karvių pieno produktai ypač švelnūs, o ndujos (aštri delikatesinė kiaulienos dešra) aitrumas primena Kalabrijos karštį“, – gurmaniškomis subtilybėmis dalijasi pašnekovas.

Parduotuvė „Zenoteca”

Jis tvirtina, kad nepatogių klausimų apie maistą tiesiog nėra: „Drąsiai kviečiame apsilankyti ir tuos, kurie dar nėra susipažinę su Italijos skoniais. Visi mūsų darbuotojai yra išragavę produktus, puikiai išmano jų gamybos technologijas, žino sudėtis ir maloniai kiekvienam lankytojui papasakoja apie tekstūras, skonius, padeda išsirinkti“.

P. Keblas džiaugiasi, kad į „Zenoteca“ dažnai užsuka žmonės prieš eidami į spektaklius – pavakarieniauja užsisakę itališkų picų, užsigardžiuoja puodeliu kvapnios kavos.

Parduotuvė „Zenoteca”

Dovanų idėjos ateina pačios

Žvalgantis po „Zenoteca“ vitrinas, klausimų, ką dovanoti per Šv. Kalėdas, nebeliks.

Čia puikuojasi ir įvairių dydžių „Panettone“ pyragai be jokių dirbtinių priedų, ir tradiciniu būdu gaminti makaronai iš senovinių kviečių veislių, aukščiausios kokybės kumpiai, įvairios užtepėlės bei visi tradiciniai itališki gėrimai.

Ieškantys išskirtinių, ypatingų dovanų turėtų atkreipti dėmesį į jau minėtą „Secolo“ alyvuogių aliejų. Ir ne tik todėl, kad prognozuojama, jog kitais metais alyvuogių aliejaus kainos šaus į viršų. Pasak P. Keblo, „Secolo“ aliejus yra organinis, spaudžiamas net iš trijų rūšių alyvuogių.

Parduotuvė „Zenoteca”

„Gaivūs ir lengvi aliejai be jokių priedų tinka prie įvairių salotų. Norintys pajusti šiek tiek prieskonių, gali rinktis su bazilikais arba aitriaisiais peperončino pipirais, – rekomenduoja vadovas ir atkreipia dėmesį į išskirtinio dizaino butelius, į kuriuos išpilstyti šie aliejai. – Ir pakuotė, ir aliejaus kokybė labai tinkami dovanoms.“

Parduotuvė „Zenoteca”

P. Keblas sako, kad parduotuvėje „Zenoteca“ ne tik pakuojamos klientų išsirinktos dovanos, bet ir vykdomi didesni užsakymai, pavyzdžiui, įmonės gali čia užsakyti dovanas savo darbuotojams ar klientams.

„Labai laukiame svečių šventiniu laikotarpiu. Juk kas gali labiau priminti Italiją, nei geras maistas ir nuoširdus bendravimas!“, – kviečia P. Keblas.