Temdančiosios užuolaidos SANELA

1. Šilumos taupymui – užuolaidos ar žaliuzės. Šilumos sutaupysite nakčiai uždengdami langus arba pasirūpindami, kad radiatoriai nebūtų užstatyti baldais ar uždengiami užuolaidomis. Storesnio tankio užuolaidos geriau apsaugos nuo skersvėjų, o daugiausiai šilumos išsaugoti padės tos užuolaidos, prie kurių nurodyta, kad jos yra temdančiosios. Šaltuoju sezono metu reikalingą šilumą išsaugosite ne tik naktį jomis uždengę langus, bet ir atvėrę jas kas kartą, kai šviečia saulė. Atkreipkite dėmesį ir į namų duris, prie kurių gali būti pravartu įrengti užuolaidų širmą: storas audinys prieš duris suveiks kaip skersvėjo gaudyklė, blokuos šaltą orą bei išlaikys šilumą viduje. Itin mažose patalpose verta pagalvoti apie žaliuzes. Dvigubos plisuotos žaliuzės HOPPVALS yra puikus pasirinkimas – jose esantis oro tarpas sukuria šilumą izoliuojantį barjerą tarp lango ir patalpos. Tai reiškia, jog specialios korėtos struktūros žaliuzės labai gerai sulaikys orą ir šilumą išlaikys patalpos viduje, mat stiklas atspindi šilumą į šaltesnę aplinką.

 Vandenį taupyti padedantis antgalis ÅBÄCKEN

2. Vandens taupymui – aeratorius. Tai nedidelis, specialus prietaisas, kuris montuojamas ant maišytuvo arba jo viduje. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų namuose esantys maišytuvai juos turi – aeratorius, nesumažindamas srovės, ją plačiau paskirsto, kad vanduo būtų naudojamas efektyviau ir jo reikėtų mažiau. Naudojant maišytuvus su įtaisytais aeratoriais vonioje galima sutaupyti iki 40 proc. vandens, virtuvėje – iki 30 proc., tačiau plaudami rankas ar indus jokio diskomforto nepajusite. Jeigu norite sutaupyti dar daugiau, galima pasitelkti specialų maišytuvo antgalį ÅBÄCKEN. Jis kainuoja vos 4,99 Eur, o gali padėti padėti sutaupyti iki 95 proc. Vandens. Stumdamas vandenį pro labai mažas skylutes, antgalis vandens srove paverčia mažais lašeliais, kurie nuplauna rankas ar išplauna dantų šepetėlį taip pat kaip įprasta srovė, tik su mažiau vandens.

 LED lemputė

3. LED lemputės – paprastas ir įpročių keitimo nereikalaujantis sprendimas. Elektros sąnaudas, o kartu ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį galima efektyviai sumažinti kaitinamąsias lemputes pakeitus LED lemputėmis. Jos naudoja 85 proc. mažiau elektros ir šviečia 20 kartų ilgiau už kaitinamąsias, todėl jų nereikės dažnai keisti, o taupymo efektą pajusite iš karto.

 Nuotolinio valdymo įtaisas STYRBAR

4. Nuotolinio valdymo prietaisai. Kaskart išėjus iš kambario išjungti šviesą dažnas pamiršta. Todėl verta į pagalbą pasitelkti technologijas, pavyzdžiui, įvairius nuotolinio valdymo įtaisus. Jie nereikalauja daug investicijų ir leidžia greitai ir patogiai išjungti ne tik apšvietimą, bet ir nuo elektros tinklo atriboti tuo metu nenaudojamą techniką. Antai nuotolinio valdymo įtaisu STYRBAR galėsite valdyti iki 10 LED lempučių vienu metu: reguliuoti šviesos ryškumą, rinktis spalvas, įjungti, išjungti, palaipsniui keisti šviesą iš šiltos į šaltą.