Kiekvienas turi hobių, tačiau ne visi sugeba juos paversti mėgstamu darbu. Ričardas Sabaliauskas – vienas tų, kuriems tai pavyko. Nuo mažų dienų meistrauti mėgęs vyras, jau netrukus skaičiuos darbo apdailos ir remonto srityje dešimtmetį. Ir kaip jis pats sako, smagu, kad kadaise jam užteko drąsos pradėti darbą pasitelkiant savo turimus įgūdžius ir gebėjimus, tad mėgstamas hobis dabar padeda ne tik artimiesiems, bet ir dideliam klientų ratui.
Ričardas Sabaliauskas
Ričardas Sabaliauskas

„Neįsivaizduoju savęs dirbančio kitur. Visuomet norėjau, kad mano gyvenimas būtų susietas su meistryste ir bendravimu, todėl kai prieš beveik 10 metų atėjau atlikti praktiką į „MOKI VEŽI“ parduotuvę, labai greitai supratau, kad tai yra būtent ta sritis, kurioje geriausiai galiu save realizuoti. Per karjeros metus turėjau galimybę įgyti įvairios patirties, nes dirbau dažų bei santechnikos skyriuose, o sukauptos žinios padeda ir dabar, konsultuojant klientus apdailos skyriuje. Net negaliu to pavadinti darbu – aš tuo gyvenu“, – sako R. Sabaliauskas.

Meistrų pagalbos nebeprireikia

Konsultantas pardavėjas pasakoja, kad darbas parduotuvėje yra nuolatinė mokykla, kurioje įgytas žinias jis sėkmingai pritaiko ir asmeniniame gyvenime: tiek remontuodamas namus, tiek duodamas naudingų patarimų draugams ir kaimynams.

„Per beveik 10 metų praleistų dirbant įmonėje dar nė karto neteko samdytis meistrų, kad padėtų kažką suremontuoti namuose. Viską darau pats – tiek apdailos, santechnikos, tiek ir elektros darbus. Taip pat dažnai sulaukiu klausimų, prašymų patarti iš draugų ir kaimynų. Kadangi pats tikiu, kad namų meistru būti lengva, niekuomet neatsisakau padėti ir pasidalinti naudingais patarimais“, – komentuoja „MOKI VEŽI“ parduotuvės darbuotojas.

Ričardas Sabaliauskas
Ričardas Sabaliauskas

Menas mokėti bendrauti

Paklaustas, kaip sekasi bendrauti su klientais, R. Sabaliauskas sako, kad šiuo metu – puikiai, tačiau šiam įgūdžiui susiformuoti prireikė kelerių metų.

„Visi į „MOKI VEŽI“ parduotuvę užsukantys klientai yra labai skirtingi: vieni iš jų puikiai žino, ko jiems reikia, kiti jaučiasi pasimetę, tad mano užduotis – užvesti juos ant kelio, patarti. Jokių specialių bendravimo įgūdžių tobulinimo kursų nesu baigęs – visko išmokau per praktiką, bendraudamas su klientais, matydamas profesionaliai dirbančius kolegas ar klausydamas vadovų patarimų“, – pasakoja konsultantas pardavėjas.

R. Sabaliauskas priduria, kad nuoširdus ir atviras bendravimas su klientais taip pat leidžia aplink save suburti lojalių klientų ratą. Prie to, žinoma, prisideda ir savo darbo išmanymas. „Kadangi pats įvairius remonto darbus atlieku jau ne vienerius metus, galiu su klientais pasidalinti praktiškais patarimais ar žiniomis, ką ir kaip naudoti remontuojant namus. Smagu, kai naudingą patarimą išgirdęs klientas dar ne kartą pas mane sugrįžta konsultuotis.“

Svarbu komandinis darbas ir bendros vertybės

Pasak R. Sabaliausko, nors per beveik 10 metų darbo komanda keitėsi, geri tarpusavio santykiai su kolegomis yra vienas labiausiai jį motyvuojančių veiksnių.

Ričardas Sabaliauskas
Ričardas Sabaliauskas

„Su kolegomis esame susibendravę kaip su gerais draugais ؘ– noriai dalinamės sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Taip pat turime stiprius ryšius ir su kituose skyriuose dirbančiais kolegomis. Nebijome prašyti vieni kitų pagalbos ar pavaduoti, nes gerai išmanome ne tik savo, bet ir jų sritis. Padirbę kituose skyriuose sugrįžtame labiau įsitraukę į savo darbą ir turėdami naudingų idėjų, kaip dar geriau patarti klientams namų renovacijos klausimais“, – pasakoja R Sabaliauskas.

Kokybiškam klientų aptarnavimui – nuoširdus ryšys

Kokybiškas klientų aptarnavimas yra vienas svarbiausių „MOKI VEŽI“ prioritetų, kurį leidžia užtikrinti bičiuliški darbuotojų santykiai su klientais. Kiekvienas įmonės darbuotojas, pasitelkęs savo patirtį ir žinias, gali išsamiai atsakyti į pirkėjo klausimus, duoti naudingų patarimų bei pateikti jam tinkamiausią sprendimą. Todėl būtent nuo jų priklauso klientų aptarnavimo kokybė, lojalumas, o kartu ir visos įmonės sėkmė.

Užsakymo nr.: PT_87469057

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
4.0000

2022 metais „Norfa“ tempų nelėtina: labdarai ir paramai planuoja skirti įspūdingą sumą (1)

Pastarieji treji metai nepagailėjo iššūkių – 2020 m. visą pasaulį sustabdžiusi pandemija,...

Kaip susikurti įrankių arsenalą taupant vietą ir pinigus: vienas akumuliatorius visiems įrankiams

Vieniems vasara yra tingaus poilsio prie jūros metas, kitiems – puiki proga atlikti ilgai...

„Lidl Lietuva“ tempas: daugiau nei 200 naujų gerai apmokamų darbo vietų per metus

Prekybos tinklas „Lidl“ sparčiai plečiasi Lietuvoje ir per šiuos bendrovės finansinius metus...

Jonines lietuviai renkasi praleisti ir užsienyje: kaip jos švenčiamos svetur?

Joninių savaitgalis – puiki proga išvykai. Lietuvos pajūrio kurortams skelbiant, kad artėjantį...

Ateities kompiuterija arba kaip superkompiuteriai išspręs pasaulines problemas?

Esame gyvi liudininkai to, kaip atsiranda naujos kartos technologijos, padedančios išspręsti mūsų...

Top naujienos

Kol dėmesys nukreiptas į Ukrainą, antra pasaulio armija jau rengiasi kovai su Vakarais: rusų nesėkmės dabar ypač vertingos

Antra pasaulio armija. Taip išdidžiai rusai mėgdavo vadinti savo karines pajėgas, o dabar tai tapo...

Ekonomistai įvertino grasinimus Lietuvai: Rusija gali pakenkti pati sau

Laukia dar keli ES sankcijų per Lietuvą tranzitu į Kaliningradą vežamai produkcijai įsigaliojimo...

Gydytojas papasakojo apie paprastą būdą, padedantį sumažinti pulsą

Į skaitytojo klausimą, kaip be vaistų padidinti pulsą, taip pat į kitus klausimus atsakė šeimos...

Kristupas Dautartas

Iš lietuvės sukčiai išviliojo „Instagram“ paskyrą: vėliau vagis sugrįžo su šantažu ir net atsiprašymu

Instagrame plinta vagysčių schema – sukčiai apsimeta klientų aptarnavimu ir gąsdina, kad...

Karas Ukrainoje. Daugėja skaudžių detalių apie Kyjivui suduotą Rusijos smūgį

Per Rusijos smūgius Ukrainos sostinei anksti sekmadienį žuvo vienas ir buvo sužeisti dar šeši...

Incidentas Vilniaus rajone: 22 žmones skraidinęs oro balionas pakibo ant elektros laidų

Sekmadienį vakare specialiosios tarnybos išskubėjo į Vilniaus rajoną, Sudervės kaimą,...

Delfi PliusDaumantė Hinz

Teisininkas atsako: ar nuomotojas gali praėjus vos keliems mėnesiams po sutarties pratęsimo ir kainos pakėlimo vėl padidinti nuomos kainą?

Pastaruoju metu vis dažnėja situacijos, kai nuomotojai ima ir vienašališkai padidina gyvenamojo...

Moko skaityti ledų etiketes: jei norite ne tik skanaus, bet ir sveikesnio pasirinkimo – būtinai atkreipkite dėmesį į kelis dalykus

Ledai – bene pagrindinis vasaros desertas ne tik mažiesiems, bet ir jų tėvams. Parduotuvėse akys...

Sensacingas eksperimentas laboratorijoje: kinų mokslininkai sukūrė metodą naujos gyvybės pradžiai be vyro ir moters ląstelių

Pristatytą natūralaus gyvybės kūrimo būdo alternatyvą galima prilyginti biologijos Šventuoju...