2021 m. lapkričio 19-21 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros projekto „TechHub“ organizuotas hakatonas „INNOVATION HACK. SOCIETY GOES GREEN!“ subūrė daugiau nei 130 žmonių, turinčių idėjų tvarumo ir aplinkosaugos iššūkiams įveikti. Kartu su partnerių, mentorių ir lektorių pagalba sprendimus pristatė 25 komandos, o trys iš jų laimėjo vertingus prizus.
Tvarumo hakatonas: sprendimai pasienio ruožo apsaugai, švietimui, atliekų surinkimui
© Organizatorių nuotr.

Dalyviai gilinosi į opias visuomenės problemas

Šio 3 dienų hakatono tikslas – atrasti novatoriškus sprendimus, kurie padėtų spręsti tvarumo ir aplinkosaugos problemas tam įgalinant naujausius technologijų sprendimus bei galimybes. Komandos galėjo rinktis vieną iš šešių iššūkių: ieškoti, kaip efektyviai naudoti ir perdirbti žaliavas, taip pat būdų, kaip užtikrinti laukinės gyvūnijos saugumą ir komfortą, mažinti taršą ar efektyviai fiksuoti pažeidėjus bei sprendimų, galinčių padėti keisti miestų infrastruktūrą, siekiant taršos ir žmonijos ekologinio pėdsako mažinimo.

Tvarumo hakatonas: sprendimai pasienio ruožo apsaugai, švietimui, atliekų surinkimui
© Organizatorių nuotr.

Organizatoriai taip pat suteikė galimybę į hakatoną įsitraukti ir kitų idėjų turinčioms komandoms bei pasiūlyti savo iššūkį. „TechHub“ komanda papildomu iššūkiu išrinko idėją miesto gyventojams sukurti paprastą būdą susipažinti su žiedine ekonomika ir jos teikiamomis naudomis.

Neįkainojama patirtis

Hakatono pagrindinio prizo laimėtoja tapo „CyberTiger“ komanda, sprendusi, kaip galima užtikrinti valstybės sienos saugumą ir nelegalios veiklos pasienio ruože fiksavimą tvariai bei mažinant kišimąsi į natūralų pasienio ruožo gyvūnijos gyvenimą.

Komandos nariai Mantas Indrašius, Augustinas Košys ir Aidas Dirvelis sukūrė inovatyvų aplinkos stebėjimo sistemos konceptą ir atskleidė: „Jaučiamės pavargę, nes įdėjome tikrai daug pastangų, dirbome aktyviai ir produktyviai. Mūsų tikslas buvo ne tik pateikti pradinę koncepciją, bet ir parodyti jau potencialiai veikiantį produktą, ką, manome, puikiai ir įgyvendinome.”

„CyberTiger“ komanda laimėjo 1500 eurų prizą bei kelialapį į „TechHub“ startuolių pre-akceleratorių, kuriame galės toliau tobulinti savo idėją. „Pinigų nesureikšminame, iš hakatono išsinešame žymiai daugiau, nei tik prizą – pasisėmėme neįkainojamos patirties“,– įspūdžiais dalijosi vaikinai.

Hakatonas – puiki galimybė startuoti

Prizais įvertintos ir dar dvi novatoriškos idėjos. Antroji vieta ir 1000 eurų atiteko komandai „LoopX“ už programėlėmis grįstos platformos idėją, kuri apjungia mokymą apie žiedinę ekonomiką per žaidimo prizmę ir realius gyvenimo pavyzdžius bei privalumus.

„Visi kartu studijuojame Inovacijų vadybą, tačiau esame 5 skirtingų tautybių atstovai, tad susitarti kartais buvo gana sudėtinga. Po hakatono esame dar labiau motyvuoti ir tai yra labai gražus pirmasis mūsų projekto ir mūsų komandos etapas. Dirbsime toliau ir ieškosime naujų galimybių“,– teigė „LoopX“ komandos nariai.

Tvarumo hakatonas: sprendimai pasienio ruožo apsaugai, švietimui, atliekų surinkimui
© Organizatorių nuotr.

Trečiąją vietą užėmė komanda „Žaliosios planetos orbita“, kuriai atiteko 500 eurų prizas už inovatyvų šiukšlių surinkimo projektą. „Žaliosios planetos orbita“ jau turi patirties dalyvaujant hakatonuose: „Mūsų komanda suburta iš tų pačių žmonių, kurie jau yra kartu dirbę ir dalyvavę kituose renginiuose. Idėją turėjome prieš atvykdami į hakatoną ir gerai žinojome savo sugebėjimus. Kliūčių, kurių neįveiktume, nebuvo, padarėme viską, ką galėjome geriausiai.”

Žiniomis dalijosi tvarumo ir inovacijų ekspertai

Komandos dalyvavo mentorystės sesijose, kurių metu su skirtingų sričių specialistai galėjo konsultuotis bei tobulinti savo idėjas. Dalyvių parengtus konceptus vertino kompetentingi komisijos nariai – tvarumo ir inovacijų ekspertai: „TechHub“ projekto vadovė Gintarė Narakienė, „TechHub“ pre-akceleratoriaus mentorė, „ChangeMakers‘ON“ įkūrėja bei Europos socialinio verslumo ir inovatyvių studijų instituto vadovė Simona Šimulytė, „TechHub“ pre-akceleratoriaus vadovas Gediminas Rumšas, „MASH Studio“ urbanistikos ir strateginio planavimo biuro partnerė bei KTU Aplinkosaugos inžinerijos fakulteto dėstytoja Živilė Šimkutė, Kauno miesto savivaldybės investicijų ir projektų skyriaus vedėja Aistė Lukaševičiūtė ir KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro vadovas Mindaugas Bulota.

Tvarumo hakatonas: sprendimai pasienio ruožo apsaugai, švietimui, atliekų surinkimui
© Organizatorių nuotr.

Visus hakatono dalyvius, bei kitas komandas ar asmenis, turinčius inovatyvių idėjų ir norinčius jas paversti verslu, „TechHub“ kviečia dalyvauti startuolių pre-akceleratoriuje. Trijų mėnesių intensyvių mokymų metu programos dalyviai su asmeninių mentorių, užsienio ir Lietuvos lektorių pagalba vystys savo idėjas ir turės galimybę jas paversti prototipu (MVP). Registracija jau į penktąjį programos ciklą prasidės gruodžio mėn.

TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, ir LinkedIn platformose, taip pat https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mita-vykdomi-projektai/techhub.

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“

Užsakymo nr.: PT_88789283

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Startuolis „Whelp“ iškovojo geriausiojo titulą „Startup Fair“ startuolių konkurse „Pitch Battle“

Gegužės 26 d. įvyko ilgai lauktas ir įspūdingą startuolių bei investuotojų skaičių subūręs...

Kaip nepažeisti asmens duomenų apsaugos reikalavimų skelbiant informaciją socialiniuose tinkluose? (1)

Remiantis Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos 2021 m. duomenimis, beveik trečdalis skundų...

V. Uspaskich: Nebus pinigų – nebus vaikų. Nebus vaikų – nebus Lietuvos (15)

Pažangūs, bei išsilavinę europiečiai nenori gimdyti vaikų, kol nesutvirtės finansiškai....

Lietuviai santaupas brangesniems pirkiniams atsideda vangiai: finansų ekspertai įvardijo, kokios galimos to pasekmės (1)

Tik nedidelė dalis Lietuvos gyventojų didesnės vertės pirkinius planuoja iš anksto ir atsideda...

Kardinolas Sigitas Tamkevičius jaunimui: svarbiausia žinia, kurią norėčiau Jums palikti – branginkite savo šaknis ir laisvę

Minint Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos penkiasdešimtąsias metines LR Seime š.m. gegužės...

Top naujienos

Delfi PliusDaiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“

Kelios šalys vis garsiau kalba apie derybas su Rusija: vieną klaidą jau padarėme, dabar svarbausi – du dalykai (2)

„Šantažo galimybes reikia naikinti, nes matyti, kad čia jau turime naują pandemiją –...

Lietuvių medžio gamykla – antra tokia pasaulyje: rinkoje matyti nerimo ženklų

Vievio medienos gamykla – antra pasaulyje pagal pagaminamų baldinių kaištukų arba dygių...

Ilgametis kalinių prižiūrėtojas tapo „bachūrų“ vergu: „dėdę Juozą“ įklampino paslaptinga dėžutė (1)

Alytaus pataisos namų Apsaugos ir priežiūros skyriaus vyresnysis inspektorius Juozas Liutkauskas,...

Landsbergis: atsidaro naujas karo frontas, jis ne Ukrainoje papildyta (17)

Valdančioji Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) sekmadienį Vilniuje...

Po pokalbio su Putinu – aštri estų deputato kritika (2)

Estijos parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Marko Mihkelsonas aštriai sukritikavo...

Karas Ukrainoje. Situacija Donbase – kritiškai bloga, perspėja dėl kitos savaitės (1)

Šiandien jau 95 karo Ukrainoje diena. Prancūzijos ir Vokietijos vadovai paragino Rusijos...

Po istorinio žingsnio – pirmas patriarcho Kirilo komentaras (1)

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios (ROB) patriarchas Kirilas sekmadienį pareiškė „suprantąs“ jam...

Reznikovas: yra vienintelis būdas sustabdyti karą

Į darbą Vilniuje tęsiančios NATO Parlamentinės Asamblėjos dalyvius sekmadienį kreipėsi...

Po skandalingo incidento Elonas Muskas per parą prarado daugiau nei 9 mlrd. eurų: milijardierius sureagavo į jam mestus kaltinimus (1)

„ SpaceX “ ir „Tesla“ savininko turtas sumenko, kai stiuardesė apkaltino jį seksualiniu...

Vien pasta ir šepetėlis neišgelbės: pasakė, kas paspartina dantų gedimą

Vienų dantys yra sveiki ir gražūs, jų baltumas šviečia iš tolo, o kitiems tenka nuolat kovoti...