Gyventojai, kurių daugiabučius prižiūri „Mano BŪSTAS“, gali būti ramūs – visi namai ir jų inžinerinės sistemos jau parengtos artėjančiam šildymo sezonui, o ypatingas dėmesys šiemet skirtas taupiam energijos resursų vartojimo užtikrinimui.
Mano BŪSTAS
Mano BŪSTAS
© Autorių nuotr.

Nors pasirengimas šildymo sezonui yra įprasta ir kasmet atliekama praktika, šiemet įmonės specialistai itin daug dėmesio skyrė efektyvaus šildymo vartojimui. Žinant, kad artėjantis šildymo sezonas grasina patuštinti daugiabučių gyventojų kišenes, „Mano BŪSTAS“ visą vasarą bei rudens pradžioje kruopščiai vykdė darbus, kurie užtikrins sklandų bei taupesnį šilumos tiekimą.

Šaltajam sezonui pasiruošta

Prieš naująjį šildymo sezoną savo administruojamiems namams „Mano BŪSTAS“ skiria ypatingą dėmesį. Visą vasarą įmonės darbuotojai aktyviai vykdė pasiruošimo darbus, kurie būtini, kad šaltuoju metų laiku šiluma daugiabučiuose būtų vartojama kuo taupiau ir efektyviau.

Nuo vasaros pradžios „Mano BŪSTO“ specialistai daugiabučiuose izoliavo ir tvarkė vamzdynus, keitė susidėvėjusius ventilius, įvairias sklendes, apsauginius vožtuvus, drenažo ventilius, atliko šilumos punktų hidraulinius bandymus, tvarkė susidėvėjusias tarpblokines siūles bei vykdė kitų sistemų patikrą. Šių darbų visuma leis įmonės klientams žiemą pasitikti užtikrintai, nes visos inžinerinės sistemos sustyguotos ir parengtos šildymo sezono pradžiai.

Modernizuotų punktų nauda

Tie gyventojai, kurių namus administruoja „Mano BŪSTAS“, vartos mažiau brangios šilumos, nes 90 proc. jų namuose įrengtų šilumos punktų yra modernizuoti, o tai, lyginant su senais įrengimais, padeda sutaupyti apie 15 proc. suvartojamos šilumos. Be to, 50 proc. modernizuotų šilumos punktų yra išmanūs, dėl ko pasiekiamas dar didesnis taupymo efektas.

Gyventojams, kurie dar svarsto apie šilumos punkto modernizavimą, „Mano BŪSTAS“ pataria apie tai galvoti einamojo šildymo sezono metu, nes visas modernizacijos procesas užtrunka ne vieną mėnesį. Tad tokius darbus geriausia užsakyti rudenį, žiemą arba blogiausiu atveju – pavasarį, kad ateinantį šildymo sezoną naujas įrenginys jau funkcionuotų.

Visgi artėjantį šildymo sezoną mažiausiai rūpesčių dėl brangstančių energijos išteklių turės renovuotų namų gyventojai. „Mano BŪSTAS“ iki šiol padėjo modernizuoti jau 147 daugiabučius namus, tad taupymo ir mažų sąskaitų naudą pajus 8812 butų gyventojai.

Trijų parų taisyklė

Kuomet miestuose bus oficialiai paskelbta šildymo sezono pradžią daugiabučių gyventojai neturėtų nustebti, kad net ir po paskelbimo butuose radiatoriai vis tiek nepradeda šilti. Mat visame mieste daugiabučiai pradedami šildyti etapais ir ne visi iš karto. Tradiciškai šildymas visiems namams įjungiamas per 3 paras nuo oficialios šildymo sezono pradžios.

Įmonė pastebi, kad pirmąją šildymo pradžios dieną tradiciškai sulaukiama daugiausia gyventojų skambučių su klausimu, kodėl jų namai šąla. Bendrovės atstovai iš anksto ramina ir ragina gyventojus turėti kantrybės, nepulti pirmosiomis dienomis ieškoti pagalbos bei skambinti namą administruojančiai įmonei. Kreiptis į specialistus reikėtų tik tada, kai radiatoriai bute, esant žemesnei nei 12 laipsnių lauko oro temperatūrai, nešyla ilgiau nei 3 paras nuo šildymo sezono pradžios.

Svarbu nuorinti radiatorius

Pasitaiko, kad net ir po 3 parų radiatoriai butuose nešyla todėl, jog viršutiniuose namo aukštuose esančiose patalpose nebuvo nuorinti šildymo prietaisai. Siekiant išvengti nesklandumų viršutinių aukštų gyventojai, prasidėjus šildymo sezonui, turėtų patys prevenciškai nuorinti radiatorius. Šią procedūrą gali tekti pakartoti kelis kartus, kol oras visiškai pasišalins iš sistemos.

„Nuorinti šildymo prietaisus išties nesudėtinga. Jei patiems to padaryti nepavyksta, patartina paprašyti pagalbos kaimynų ar pažįstamų, galiausiai paieškoti informacijos internete. Jeigu ir tai negelbsti, tuomet reikėtų kreiptis į namą administruojančią įmonę.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
2.1429

Alytaus STEAM centras paminėjo pirmąjį gimtadienį – projektas atvėrė naujas galimybes

Šių metų pabaigoje Alytaus STEAM centras šventė vienerių metų sukaktį. Šia proga sukvietė ir...

Ateityje pandemijos sukeltos krizės gali būti visai nebaisios: lietuviai kuria unikalų įrankį viruso evoliucijos greičiui nustatyti

Nors apie koronaviruso ( COVID-19 ) pandemiją jau kalbama be didelės baimės, šios virusinės ligos...

L.Urbonavičiaus priešininkas iš Lenkijos: „Atvažiuoju tavęs „užmigdyti“

Gruodžio 8 dieną atnaujintoje Kauno sporto halėje kovinio sporto gerbėjus „UTMA Winter...

Lietuvos mokslininkai kuria produktus su pluoštinėmis kanapėmis: tikėtina, padės apsisaugoti nuo koronaviruso komplikacijų

Lietuvoje šiuo metu itin daug diskutuojama apie pluoštines kanapes bei jų panaudojimo galimybes....

Lietuvos mokslininkų kuriamas įrankis leis geriau pasiruošti galimoms ateities krizėms

Netikėtai užklupusi ir ne vieną krizę sukėlusi COVID-19 pandemija išryškino akivaizdžias...

Top naujienos

Pilkasis kardinolas: Putino draugą Patruševą su Rusijos prezidentu sieja ne tik kruvinos paslaptys (3)

Nikolajus Patruševas užsienio analitikų vadinamas vienu įtakingiausių Rusijos žmonių,...

Pirmadienį įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: kokie pokyčiai laukia

Pirmadienį, gruodžio 5-ąją, įsigalios naujos Europos Sąjungos sankcijos importuojamiems...

Maksimas Butčenka

Vieno šiurpiausių rusų išpuolio liudininkas: po okupantų „pažado“ – egzekucija (25)

Pokalbis su Anatolijumi Jegorovu vyko viename Kyjivo bute, kai jis vienai dienai buvo atvykęs į...

Karas Ukrainoje. Analitikai: Ukrainos puolimo Donbase tempas artimiausiomis savaitėmis didės JAV: Putinas nėra rimtai suinteresuotas taikos derybomis (8)

284-ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. JAV žvalgyba mano, kad mūšiai Ukrainoje toliau...

Londone sulaikytas rusų oligarchas Michailas Fridmanas

Rusų milijardierius Michailas Fridmanas Londone buvo sulaikytas dėl įtariamo pinigų plovimo,...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė; „Mano investicija“

Investicija į NT: ar dabar geras metas pirkti ar parduoti būstą? (2)

Ar dabar geras metas pirkti būstą sau ir investicijai, o galbūt jį parduoti? Kokie pokyčiai...

Statybų metu Martynas Starkus savo sodyboje laikėsi vienos Vytaro Radzevičiaus taisyklės: tai – vertingiausias patarimas

Kad ir kokių didelių pastangų bereikalautų, visi darbai turi pabaigą – būtent tuo įsitikino...

Tai – didžiausios žmonių burnos pasaulyje: išmatavo ir parodė, kad apžioja itin didelius objektus

Taip, jūs tai pamatėte – šie žmonės – didžiausių burnų savininkai visame pasaulyje. Tarp...

10 receptų, kai norisi saldaus: gaminti nesudėtinga, o skonis – fantastiškas

Jei sako, kad nemėgsta saldumynų , galima įtarti, kad dar neragavo tinkamo deserto . Kaip ir...

Natalija Bunkė palietė skaudžią patyčių temą: papasakojo, ko moko sūnų Kristupą ir kodėl jis lankosi pas psichoterapeutą (3)

Patyčios šiandien – itin opi problema, paliečianti ne tik vaikus, bet ir suaugusius žmones. Šia...