Šį rudenį švietimo įstaigas užplūdo dar viena mokslo ištroškusių jaunuolių banga. Kartu su ja, kiekvienas rugsėjis aukštojo lavinimo įstaigose prasideda ir su kupina sauja naujovių. Pasak „Dokobit“ pardavimų komandos Lietuvoje vadovo Domanto Puslio, tikėtina, kad šiais laikais nerasite švietimo organizacijos, kuri nenaudotų modernių technologijų darbo eigai paspartinti bei palengvinti. Dažnas dokumentų pasirašymą taip pat patiki inovacijoms – tikra pažiba ir dažna organizacijų kasdienybe tampa el. parašas. Taigi, pripažinkime – dokumentų pasirašymas el. parašu yra ne ateitis, o dabartis.
Kaip optimizuoti švietimo įstaigų darbą? Universiteto sėkmės istorija
© Organizatorių nuotr.

Prisiminkime: kas yra el. parašas ir kokia iš jo nauda organizacijoms?

Elektroninis tapatybės patvirtinimas yra skaitmeninis sprendimas įrodyti piliečio ar organizacijos tapatybės tikrumą. Jis gali būti skirtas ir norint naudotis vyriausybės institucijų, bankų ar kitų įmonių teikiamomis privilegijomis ar paslaugomis, mokėjimams mobiliuoju būdu ir kt.

Jei turite prieigą prie svarbių įmonės dokumentų, saugumas ir tapatybės tikrumas yra kertiniai aspektai norint tais dokumentais vienaip ar kitaip disponuoti. Elektroniniu parašu galite pasirašyti dokumentus ir patvirtinti savo tapatybę įvairiose elektronines paslaugas teikiančiose svetainėse. Kvalifikuotas elektroninis parašas turi tokią pačią teisinę galią, kaip ir ranka rašytas, ir jis pripažįstamas visose ES šalyse narėse.

Popieriumi nuklota studentų kasdienybė

Pripažinkime, švietimo sektorius yra vienas didžiausių popieriaus naudotojų – pradedant knygomis ir vadovėliais, baigiant sutartimis su universitetais, konspektais ir kt. makulatūra. Dažni studentai, dėstytojai ir administracijos darbuotojai kasdien ne tik varto, bet ir spausdina kelias dešimtis ar šimtus popieriaus puslapių, taip prisidėdami ir prie pasaulinės popieriaus pramonės, ir prie miškų kirtimo.

Tačiau popieriaus sunaudojimą galima sumažinti – konspektuoti studentams vis patogiau tampa kompiuteryje, planšetėje, telefone ar kitame išmaniajame įrenginyje. Knygas ir vadovėlius dažnas taip pat įsigyja ir dalinasi elektronine forma – taip sutaupomi ne tik pinigai, bet ir vieta ir taip sočiai primaitintoje studento kuprinėje.

O ką daryti su kasmet lentynose nugulančiomis studentų stojimo sutartimis, kurių ruošimas, tvarkymas ir pasirašymas sugaišta tiek visų laiko ir kantrybės?

Kaip optimizuoti švietimo įstaigų darbą? Universiteto sėkmės istorija
© Organizatorių nuotr.

Sutartys su universitetu: ar yra paprastesnis kelias?

Kasmet į studijas kreipiasi tūkstančiai naujų studentų – paprastai dar vasaros pabaigoje jie turi vykti į universitetą pasirašyti stojimo dokumentų. Neretai tai pareikalauja ne vienos būsimo studento valandos kelyje autobusu, galbūt ir nakvynės mieste, kuriame planuoja studijuoti. Universitetams tai dažnai kainuoja ne vieną papildomą darbo valandą, darbo jėgą, popieriaus lapus, atskirai tam dedikuotą lokaciją, organizacinių pastangų – kiek užtrunka vien tik darbas su paraiškos dokumentais. Maža to, į sutarties pasirašymo procesą būna įtraukiamas ir dekanas, kuriam tenka ilgai ir nuobodžiai dėlioti parašus ant sutarčių ranka.

„Dokobit“ įgalina universiteto darbuotojus dokumentų nepasirašinėti ranka – fizinį parašą sparčiai keičia elektroninis. Tai reiškia, kad dokumento nereikia spausdinti ir tai palengvina procesą, kai sutartis turi pasirašyti kelios šalys. „Dokobit“ platformoje taip pat galite patvirtinti pasirašyto dokumento autentiškumą, t. y., patvirtinti, kad parašas yra autentiškas ir po pasirašymo dokumentas nebuvo pakeistas. „El. sprendimai padeda iš naujo apibrėžti besimokančiojo naudotojo patirtį. Dokumentų pasirašymo el. parašu galimybė yra būtina siekiant padidinti visų veiklos procesų efektyvumą ir produktyvumą“, – teigia „Dokobit“ pardavimų komandos Lietuvoje vadovas Domantas Puslys.

Domantas Puslys (Dokobit nuotrauka)
Domantas Puslys (Dokobit nuotrauka)

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) sutartis su studentais pasirašo nuotoliniu būdu

Kaip žinia, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas yra didžiausia sveikatos specialistų rengimo įstaiga Lietuvoje ir vienas didžiausių universitetų Baltijos šalių regione. „LSMU klientai yra studentai, todėl pagrindinis organizacijos iššūkis – nesibaigiančios šūsnys popierinių sutarčių su jais. Idant pasirašytų sutartį, prieš tai studentas turėdavo atvykti iš miesto ar miestelio, esančio kitame šalies gale“, – patirtimi dalinasi prof. Kęstutis Petrikonis, LSMU Prorektorius studijoms.

Ne paslaptis, kad iki tol studentai sugaišdavo ne tik ne vieną dieną, bet kelionė juos nuskriausdavo ir finansiškai. Todėl kryptingas organizacijos žingsnis buvo inovatyvių, laiką taupančių el. sprendimų įsidiegimas. Dabar LSMU naudoja „Dokobit“ iškilus poreikiui nuotoliniu būdu pasirašyti dokumentus su trečiosiomis šalimis – su fiziniais asmenimis (pvz., studentais) ir organizacijomis, kadangi šis sprendimas turi galimybę palaikyti skirtingas eID priemones (asmens tapatybės kortelė, „Smart-ID“, mobilusis parašas) – taip dokumentus pasirašyti gali platesnis klientų spektras.

Pradėjus naudoti „Dokobit“, LSMU procesai pagreitėjo, sutartys su klientais pasirašomos nuotoliniu būdu. Tai labai paspartina patį sutarčių pasirašymo procesą, nes studentams nereikia fiziškai vykti į universitetą – pasirašyti jie gali būdami bet kokioje jiems patogioje vietoje. Sutaupomas ne tik studentų, bet ir universiteto darbuotojų laikas. „Dokobit“ taip pat praverčia inicijuojant sutarties pasirašymą su kitoms įstaigoms bei fiziniais asmenims – tai labai patogu tiek universitetui, tiek trečiosioms šalims, nes sutrumpėja sutarčių pasirašymo laikas (ypač su organizacijomis, esančiomis kituose miestuose). Abiejų pusių sutarties pasirašymas naudojant „Dokobit“ vyksta labai operatyviai – t. y., vos per kelias minutes. Organizacija pastebi, kad dokumentus galima pasirašyti įvairiomis el. parašo priemonėmis – pvz., patrauklia bei patogia „Smart-ID“ programėle.

Vaikystėje matytas filmas „Atgal į ateitį“ mums pranašavo, kad dar 2015 metais keliausime skraidančiais automobiliais. Bet kas galėjo pagalvoti, kad ateitis mums žada visai kitokius siurprizus – pavyzdžiui, jog viską galėsime atlikti savo mobiliuoju įrenginiu ar kompiuteriu. Pasak „Dokobit” pardavimų komandos Lietuvoje vadovo Domanto Puslio, neretam šis neišsemiamas elektroninių galimybių lobynas vis dar atrodo kaip ateities idėja. Tačiau realybė yra ta, kad jau daugelyje pasaulio šalių el. pasirašymą naudoja galybė gyventojų. Vien dėl to, kad galėtų mėgautis būtent tokiu saugiu ir paprastu skaitmeniniu gyvenimu, kuris ateitį paverčia dabartimi. Smagu pripažinti, kad dokumentų pasirašymas el. parašu ir švietimo sektoriuje po truputį įgauna pagreitį.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Po veterinarijos klinikoje praleistos dienos – drebančios Manto Stonkaus rankos

Žinomas aktorius ir humoristas Mantas Stonkus eksperimentų nebijo, tad drąsiai priima iššūkius...

„Rail Baltica” Industrijos diena: naujausia informacija apie globalaus projekto progresą ir prioritetus

Š.m. gruodžio 6 d. vyks nuotolinė konferencija „ Rail Baltica ” Industrijos diena 2022”....

Alytaus STEAM centras paminėjo pirmąjį gimtadienį – projektas atvėrė naujas galimybes

Šių metų pabaigoje Alytaus STEAM centras šventė vienerių metų sukaktį. Šia proga sukvietė ir...

Ateityje pandemijos sukeltos krizės gali būti visai nebaisios: lietuviai kuria unikalų įrankį viruso evoliucijos greičiui nustatyti

Nors apie koronaviruso ( COVID-19 ) pandemiją jau kalbama be didelės baimės, šios virusinės ligos...

L.Urbonavičiaus priešininkas iš Lenkijos: „Atvažiuoju tavęs „užmigdyti“

Gruodžio 8 dieną atnaujintoje Kauno sporto halėje kovinio sporto gerbėjus „UTMA Winter...

Top naujienos

Dviejuose Rusijos kariniuose aerodromuose nugriaudėjo sprogimai atakuotas aerodromas, iš kurio okupantai į Ukrainą leidžia raketas (22)

Dviejuose Rusijos kariniuose aerodromuose skirtingose srityse nugriaudėjo sprogimai, pasak šalies...

Kubilius apie Vyriausybę pasakė viską: žinau, kokios reakcijos sulauksiu (26)

Buvęs premjeras, europarlamentaras Andrius Kubilius įvertino pusę šios Vyriausybės kadencijos....

Švedijoje nužudytas žinomiausias Kadyrovo kritikas (6)

Švedijoje nužudytas žinomiausias Čečėnijos valdžios kritikas, tinklaraštininkas Tumso...

Po viešų valdančiųjų apsižodžiavimų, Armonaitė įvertino padėtį koalicijoje: to tik ir reikėjo tikėtis (5)

Laisvės partija pirmadienį surengė spaudos konferenciją, skirtą apžvelgti dvejus kadencijos...

SuTaupyk

Baiminamasi, kad, pabrangus kurui, pastatų šildymui dar aktyviau naudos itin kenksmingą medžiagą (1)

KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto surengta apklausa atskleidė, jog automobilių...

Verslas PliusLukas Miknevičius; „Mano investicija“

Patyrę investuotojai – apie savo klaidas: jei pavyko padvigubinti mažą sumą, nereikėtų iškart bandyti su didele

Kokios investicinio portfelio klaidos kainuoja brangiausiai ir kaip jų išvengti – šis klausimas...

Žiniasklaida skelbia apie naują Rusijos manevrą: kreipėsi į Izraelį papildyta (3)

Rusija ketina permesti dalį „strateginės ginkluotės“ iš Sirijos į Ukrainą , praneša...

Drama pasaulio čempionate Italijoje: lietuviams sidabras atiteko po kontroversiško teisėjų sprendimo (1)

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) mėgėjų grupės standartinių šokių pasaulio...

Karas Ukrainoje. Arestovyčius: pakvipo dar vienu Rusijos „geros valios gestu“ analitikai: Ukrainos sėkmė žiemą priklauso nuo dviejų veiksnių

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai, remdamiesi Ukrainos pareigūnais, teigia, kad Ukraina...

Įžiebta auksu tviskanti Anykščių eglė: šiemet vaizdas – tikrai išskirtinis

Švenčių dvasia užliejo Anykščius – A. Baranausko aikštėje įžiebta Anykščių kalėdinė...