Atsisiunti programėlę, per vieną minutę užpildai profilį ir viskas – tampi įdarbinimo rinkos dalyviu. Jokių CV, jokių laukelių pildymo kompiuteriu įrašant savo sukauptą darbo patirtį, asmenines savybes ir įgytas kompetencijas. Atrodo kaip mokslinė fantastika? Programėlės NO-CV įkūrėjas ir vystytojas Gediminas Vilčiauskas šypsosi – jų vartotojai kasdien dalijasi sėkmės istorijomis apie visai kitokią darbo paieškos patirtį.
Įdarbinimas be CV įgauna pagreitį: NO-CV vartotojai dalijasi sėkmės istorijomis
© Shutterstock

Žmonės nemėgsta rašyti CV

Vienoje didžiausių Lietuvos statybų kompanijų „YIT Lietuva“ aplinkosaugos specialistu įsidarbinęs Jonas Baziukas sako, kad tokios lengvos darbo paieškos dar nėra patyręs. Naršydamas Instagram socialiniame tinkle jis pastebėjo „NO-CV“ programėlės reklamą. Kadangi jau kurį laiką galvojo apie naujo darbo paiešką, nutarė ją išbandyti.

„Atsisiunčiau programėlę, užpildžiau profilį, pažymėjau, kokios sritys mane domina, uždariau ją ir pamiršau. Po kelių dienų gavau pranešimą, kad pagal mano poreikius yra siūlomas darbas. Kandidatavau ir man pasisekė“, – sako jis.

Aplinkosaugos specialistui patiko, kad viskas vyko labai sklandžiai ir greitai. Jis prisiminė erzinančią patirtį, kai ieškodamas darbo per įprastas platformas be to, kad įkeldavo savo CV, dar turėdavo tą pačią informaciją rinkti kompiuteriu užpildant nurodytus langelius.

„Mano akimis, visiškai nelogiška pildyti CV dar kartą, kai jau prisegi popierinį. Dar kas man labai patinka, kad NO-CV programėlėje darbdavį gali pasiekti žymiai paprasčiau ir greičiau“, – pastebi jis.

Programėlės įkūrėjas G. Vilčiauskas sako, kad platformoje integruota žinučių siuntimo funkcija padeda darbdaviams ir kandidatams greičiau užmegzti kontaktą. Bendravimas žinutėmis patogus, jeigu reikia patikslinti detales, suderinti pokalbio ar susitikimo laiką.

Taupo vartotojų laiką

Platformos patogumą vertina ir atrankas organizuojantys specialistai. Pradinį ir daug laiko atimantį atrankos etapą atlieka algoritmai, todėl darbdaviams yra pateikiami tik tie kandidatai, kurie atitinka įmonės suformuluotus reikalavimus.

Aplinkosaugos specialisto per NO-CV platformą ieškojusios įmonės „YIT Lietuva“ personalo vadybininkei Ingridai Armonaitienei patiko tai, kad kandidatų srautas nebuvo labai didelis, o dauguma jų buvo tokie, kuriems gali skambinti ir kalbėtis.

„Tai buvo viena iš greičiausių mūsų atrankų. Įprastai mes bendradarbiaujame su atrankų kompanija, kuri atlieka pirminę atranką, o mes su kandidatais kalbamės vėlesniuose etapuose. Pabandėme pirminę atranką per NO-CV – procesas patogus ir paprastas, o rezultatas gana greitas. Suvedėme į platformą atrankos kriterijus ir nieko daugiau daryti nereikėjo. Po keleto dienų pradėjau gauti priminimus, kad jau atsirasdavo naujas kandidatas“, – patirtimi dalijasi personalo vadybininkė.

G. Vilčiauskas sako, kad toks ir yra pagrindinis programėlės tikslas – taupyti abejų pusių laiką. Pirmines atrankas, pagal darbuotojų nurodytus poreikius ir darbdavio reikalavimus, atlieka algoritmai. Taip išvengiama rūšiavimo, kuris ypač atima daug laiko tose įmonėse, kai į vieną poziciją kandidatuoja dešimtys ar net šimtai žmonių.

Saugo anonimiškumą

Šios programėlės efektyvumą įvertino ir po motinystės atostogų į darbo rinką suplanavusi grįžti Liepa Popescu. Ji turėjo ir dar vieną iššūkį – socialinius mokslus baigusi ir šioje srityje dirbusi moteris norėjo keisti profesiją. L. Popesku traukė IT sritis, tačiau išsiuntusi kelis CV per įprastas darbo paieškos platformas reakcijos iš darbdavių nesulaukė.

Kai pamatė ją dominantį skelbimą NO-CV Facebook paskyroje, nusprendė atsisiųsti programėlę ir kandidatuoti.

Įdarbinimas be CV įgauna pagreitį: NO-CV vartotojai dalijasi sėkmės istorijomis
© Shutterstock

„Mano atveju darbo patirtis, kurią norėjau išbandyti, neatsispindi mano CV ir tai buvo trūkumas ieškantis darbo tradiciniais būdais. Todėl per NO-CV man pasitarnavo tai, kad darbdavys matė ne bendrą vaizdą, o mano atsakymus į konkrečius klausimus, susijusius su siūlomu darbu“, – pasakoja L. Popescu.

Ši jos strategija pasiteisino – savo nauju darbu moteris yra patenkinta. Džiaugiasi nesuklydusi pasirinkusi naują sritį, nes ji įdomi, dirbdama kasdien išmoksta naujų dalykų.

G. Vilčiauskas sako, kad tokių kaip Liepos istorijų – ne viena. Programėlės privalumas yra tas, kad kai užsiregistruoji, iš karto matai pagrindinius poreikius atitinkančius darbo skelbimus. Iki tol, kol ieškantysis darbo nenusprendžia kandidatuoti į siūlomą poziciją, jo duomenys lieka anonimiški – niekas negali matyti, kad jis domisi skelbimu.

Informacija apie kandidatą tampa matoma potencialiam darbdaviui tik tada, kai ieškantis darbo žmogus paspaudžia mygtuką „Kandidatuoti“.

„Šiame etape pateikiamas išsamesnis klausimynas, kurį savo platformos paskyroje suformuluoja darbdavys. Patogu tai, kad galima rinktis iš jau kataloguose esančių klausimų arba suformuluoti savo. Taip atrankos procesas vėl yra automatizuojamas – nereikia žmogiškojo vertinimo, analizės“, – paaiškina programėlės vystytojas.

Pirmauja pagal atsisiuntimų skaičių

Pardavimų vadybininkė Kristina Kašėtaitė buvo viena pirmųjų galėjusių pasigirti sėkminga darbo paieškos istorija. Moteris jau kurį laiką dairėsi darbo, siuntinėjo gyvenimo aprašymus, tačiau atsakymų nesulaukdavo.

K. Kašėtaitė neslepia, kad buvo pavargusi nuo gyvenimo aprašymų siuntinėjimo ir motyvacinių laiškų rašymo. Nemotyvavo ir tai, kad iš visų išsiųstų laiškų atsakymą gavo tik iš vienos įmonės.

„Pamačiusi NO-CV reklamą atsisiunčiau programėlę ir iš karto gavau du man tinkančius darbo pasiūlymus. Kandidatavau, po kurio laiko gavau priminimą, kad užpildyčiau papildomą klausimyną. Paskui gavau žinutę iš darbdavio, trumpai pabendravę susitarėme dėl pokalbio. Viskas vyko labai sklandžiai ir greitai – netrukus pasirašiau darbo sutartį“, – prisimena K. Kašėtaitė.

Ją įdarbinusios įmonės „Binarus“ vadovas Saulius Galinis pasakojo, kad darbuotojo jie ieškojo per įprastas platformas tačiau – nesėkmingai. IT srityje dirbantis vyras nuolat domisi naujovėmis, todėl, nors NO-CV dar tik žengė pirmuosius žingsnius, nutarė paeksperimentuoti.

„Su visa pagarba įvairių profesijų žmonėms, būdavo ir taip, kad per tradicines platformas savo gyvenimų aprašymus atsiųsdavo ir žmonės, kurie visiškai neturi kompetencijos ir patirties dirbti IT srityje. Man patiko, kad čia gavau tik reikalavimus atitinkančius kandidatus. Man, kaip vadovui, tai sutaupė daugybė laiko“, – pastebi S. Galinis.

G. Vilčiauskas sako, kad vis daugiau įmonių pasitiki ir įvertina NO-CV teikiamas darbuotojų atrankos galimybes. Sparčiai auga ir vartotojų skaičius – šiuo metu programėlė savo sektoriuje pirmauja pagal atsisiuntimų skaičių.

„Matome, kad tiek kandidatai, tiek darbdaviai yra pavargę nuo tradicinių CV rašymo, skaitymo, siuntimo, vertinimo. Mūsų tikslas – padėti išspręsti šias problemas ir darbo paieškos procesą padaryti šiuolaikišku, moderniu ir taupančiu laiką“, – sako programėlės įkūrėjas ir vystytojas.

Užsakymo nr.: PT_86971117

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
2.6000

Pedagogų krizė Lietuvos regionuose: didžioji dalis mokytojų – vyresnio amžiaus, o jaunesni į mokyklas eiti nelinkę

Statistikos departamento duomenimis, bendrojo ugdymo įstaigose praėjusiais mokslo metais dirbo...

Mūsų nepakartojamas pasaulis, arba Kaip mus atspindi gimtoji kalba ir kalbėsena

„Tauta, kuri dainuoja mažybiniais bei maloniniais daiktavardžiais ir keikiasi šliužų...

Teisininkų darbą lengvina profesionalių programuotojų sukurtas įrankis

Inovacijos teisinių paslaugų sektoriuje jau pamažu skinasi kelią visame pasaulyje. Nors...

Pradėkite mažinti šildymo išlaidas jau dabar! Trys geriausi oras-vanduo šilumos siurbliai dujiniam katilui pakeisti (6)

Dabartinėje situacijoje, kai dujų ir malkų kainos nuolat kyla, verta atkreipti dėmesį į...

Naujausi mokslo tyrimų rezultatai sergantiems inkstų vėžiu teikia daugiau vilčių

Išplitusiu inkstų vėžiu sergantys pacientai gydomi moderniais vaistais – taikinių terapija ir...

Top naujienos

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Rusijai prognozuoja tikrą vidinę katastrofą: iki šių metų pabaigos kai kurie regionai tiesiog „numirs“ (11)

Istorikas ir publicistas Kamilis Galejevas teigia, jog šiuo metu Rusijoje vyksta įdomūs procesai...

Elektros tiekėją pasirinkęs vyras pasijuto apgautas: pasirašęs sutartį gavo žinią apie pakeistą kainą (2)

Atsakingų institucijų patarimai, kaip pasirinkti elektros tiekėją, nebūtinai apsaugo vartotojus...

Byra rusų komerciniai lėktuvai: dėl dalių trūkumo gali tekti civilius skraidinti kariniais orlaiviais

Dėl Vakarų sankcijų, kurios draudžia tiekti Rusijai svarbias lėktuvų remonto dalis, karą...

Naujokas sostinėje: Masiulis papildė „Ryto“ puolėjų grandį

Paaiškėjo dar vienas krepšininkas Vilniaus „Ryto“ stovykloje. Vilniečiai pasirašė dvejų...

Teisėja pataria, ką daryti oro linijoms atšaukus ar atidėjus skrydį

Kiekvienais metais tūkstančiai lietuvių atstogauti vyksta į užsienį, o dažnas iš jų –...

Delfi PliusGiedrė Balčiūtė

Gydytoja – apie ligą, kuri atslenka nepastebimai: žmogus jaučiasi gerai, kol vieną dieną neapanka

Apie besivystančią ligą neretai įspėja kokie nors simptomai. Visgi yra ligų, atslenkančių...

Karas Ukrainoje. Rusija atakuoja Lysyčanską, JAV sako, kad užimti Chersono rusams nepavyks

Savo naktinėje kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos bombardavimas...

Delfi PliusMisha Savic; ELTA

Vienoje Europos šalyje – visiškai kitokios nuotaikos: net po invazijos Putiną palaiko labiau nei ES (5)

Dauguma serbų nepritartų narystei Europos Sąjungoje, rodo apklausa, atskleidžianti...

Teatro legendai Vytautui Paukštei – 90: mes niekur nepersikūnijam, viską imame iš savęs

Liepos antrąją teatro ir kino aktorius Vytautas Paukštė švenčia devyniasdešimties metų...

„Delfi agro“. Juodojo lagamino kelionė, arba kodėl geriausios lietuviškos sėklos išvežtos į Šiaurę

Mūsų pasakojimas apie rinktinių lietuviškų sėklų kelionę į unikalią vietą.