Po rudenį pirmąkart Vilniuje organizuoto „burbulo“ rungtynių Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) atstovai liko sužavėti organizaciniu darbu ir leido Lietuvai organizuoti „burbulą“ dar kartą. Daug teigiamų atsiliepimų sulaukė ir unikalus žaidimo be sirgalių problemos sprendimo būdas – „Avia Solutions Group“ arenoje įrengta ekranų siena, leidžianti fanams virtualiai dalyvauti rungtynėse neišeinant iš namų.

„Džiaugiamės, kad mūsų kandidatūra organizuoti atrankos turnyrą sulaukė didelio palaikymo ir gerų atsiliepimų. Mums tos rungtynės yra aukso vertės, kadangi jos lems ar pateksime į Europos čempionatą. Paskutines dvejas rungtynes turėjome žaisti išvykoje, todėl, manau, tai bus pranašumas, jog žaisime namuose“, – teigė nuotoliniu būdu FIBA posėdyje dalyvavęs Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

„Burbulo“ organizavimas yra itin nuoseklus procesas, įtraukiantis daugybę valstybinių institucijų ir privačių įmonių. „Burbule“ yra laikomasi griežto FIBA protokolo ir atliekami pakartotiniai testai, siekiant užtikrinti visų jame dalyvaujančių asmenų saugumą – nuo žaidėjų iki juos gabenančių autobusų vairuotojų.

„Burbulo“ metu kiekvienas žaidėjas yra apgyvendinamas atskirame viešbučio kambaryje, turi atskiras valgymo vietas ir visiškai neturi sąlyčio su kita rinktine. „Burbului“ nepriklausantys asmenys neturi absoliučiai jokio kontakto su žaidėjai, treneriais, teisėjais ar personalu, ir gali patekti tik į areną, kuri yra kruopščiai dezinfekuojama ir iš naujo pilnai paruošiama tiek po rungtynių, tiek po treniruočių.

Visos atrankos į Europos čempionatą C grupės rinktinės – Lietuva, Belgija, Danija ir Čekija – vasario 20 ir 22 dienomis varžysis Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje.

Įtemptas laikas čia laukia ne tik krepšinio, bet ir Lietuvos rankinio rinktinės, kuri gyvenimą „burbule“ išmėgino dar prieš krepšininkus. Koronaviruso išretinta Lietuvos rinktinė tada patyrė du pralaimėjimus, tačiau turės šansų atsigriebti rungtynėse su Izraelio rankininkais kovo 14 dieną.

„Lapkritį dėl viruso neturėjome kelių svarbių žaidėjų ir pralaimėjome portugalams ir islandams, bet šansų patekti į 2022 Europos čempionatą tikrai dar turime. Šiuo metu žaidėjai ruošiasi klubuose, daug iš jų žaidžia užsienyje, todėl dėl esamų sąlygų treniruotis visiems kartu nėra galimybės“, - teigė Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.

„Kovo mėnesį prieš Izraelį žaisime ir namie, ir išvykoje. Neaišku ar galės ateiti palaikyti sirgaliai, bet žaisti namuose visada yra geriau. Namų aikštėje žaidėjai geriau jaučiasi psichologiškai, nėra nuovargio ir streso dėl kelionės, pakitusių gyvenimo sąlygų ar net maisto. Mes grupėje gavome Islandiją, Portugaliją ir Izraelį – šalis, esančios tolimiausiuose Europos kampeliuose, todėl kelionės vargina“, - užbaigė M. Astrauskas.

Šiemet į Lietuvą atkeliauja ir didžiausias futbolo renginys šalies istorijoje – rugsėjo mėnesį Vilniuje ir kituose miestuose vyks pasaulio salės futbolo čempionatas – kuris dėl koronaviruso buvo nukeltas iš 2020 metų. Lietuvos rinktinė šiame čempionate dalyvaus pirmą kartą.

„Vasario „burbulas“ bus jau penktasis tarptautinis renginys mūsų arenoje nuo rugsėjo“, - teigė „Avia Solutions Group“ generalinis direktorius Andrius Žiauberis. – „Džiaugiamės, kad pateisiname tarptautinių renginių organizatorių lūkesčius bei galime areną pritaikyti įvairioms sporto šakoms – nuo kikbokso ar ledo ritulio iki rankinio ar krepšinio – ir taip prisidedame tiek prie Vilniaus vardo garsinimo, tiek prie sporto sektoriaus gyvavimo šiuo sudėtingu laikotarpiu“.

„Visos arenos vardu linkiu sėkmės Lietuvos krepšininkams, rankininkams ir salės futbolininkams ir tikiuosi, jog namų sienos padės iškovoti pergales“, – užbaigė A. Žiauberis.

Užsakymo nr.: PT_86374031

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės