Organizatoriams, dalyviams ir visiems animacijos mylėtojams šis konkursas – tai galimybė pasinerti į turtingą pasakų, sakmių, padavimų ir lietuviškų papročių palikimą, kartu patirti kartais šmaikštų ir valiūkišką, o kartais labai subtilų ir jautrų tautosakos bei animacijos pasaulį. Per šešerius metus konkurse savo kūrybinius gebėjimus pademonstravo daugiau nei 700 moksleivių iš visos Lietuvos.

Lietuvių tautosakos ekranizavimas – nelengva, bet praturtinanti veikla

Ekranizuodami lietuvių tautosaką šiais metais triūsė net 107 mokiniai iš 17 organizacijų, įsikūrusių skirtinguose Lietuvos miestuose ir miesteliuose: Vilniuje, Klaipėdoje, Ukmergėje, Visagine, Trakuose, Dauguose, Gargžduose, Domeikavoje ir, žinoma, Kauno mieste. Iš viso projekto metu buvo sukurti 38 animaciniai filmukai, kuriuose, naudojant įvairias animacijos žanro technikas, atvaizduotos lietuvių liaudies pasakos, sakmės, padavimai, legendos, mįslės, dainos ir kalendorinių švenčių papročiai.

Animuoju lietuvišką pasaką

Kauno tautinės kultūros centro organizuotame respublikinio konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką 2024“ baigiamajame renginyje centro metodininkė Dovilė Kulakauskienė pasidžiaugė gausiu dalyvių skaičiumi ir pabrėžė konkurso reikšmę bei aktualumą: „šiandien čia mus subūrė renginys, kuriame susilieja tradicijos ir šiandienos iššūkiai, kur laukiamas kiekvienas, siekiantis ugdyti tautinę savimonę ir skleisti ją, pritaikydamas šiuolaikines technologijas”. Pasak renginio vedėjos, animacija – ypatinga meno ir technologijų sintezės rūšis, kuri yra ne tik šiuolaikiška, išlaisvinanti kūrybiškumą, bet ir labai tinkama lietuvių tautosakos grožio atskleidimui.

Animuoju lietuvišką pasaką
Animuoju lietuvišką pasaką

Konkurso jaunesniųjų grupėje nugalėjo kūrybinis darbas „Žiema, žiema, bėk iš kiemo”, kurį sukūrė Kauno moksleivių techninės kūrybos centro mokinių komanda: Edita Rakauskaitė, Ventė Adomaitytė, Gabrielė Staskonytė, Ugnė Urbonavičiūtė, Eva Jančiauskaitė, Adomas Galinčinas ir Gabrielius Grušpalkis; mokytoja Dalia Narkevičiūtė. Labiausiai publikos pamėgtu filmuku šioje kategorijoje tapo mokymosi namų „Patirčių slėnis” mokinės Vasrės Vyšniauskaitės pristatytas animacinis filmukas „Kaip velnias matavo ežerus”, mokytoja Jovita Vyšniauskienė.

Animuoju lietuvišką pasaką

Vyresniųjų grupės nugalėtojas – Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokinys Gustas Kielius, ekranizavęs pasaką „Ropė”, mokytoja Rita Pocienė. Vyresniųjų kategorijoje publikos numylėtiniu išrinktas kūrybinis darbas „Geroji laumė“. Jo autorės – Kauno Simono Daukanto progimnazijos mokinės Luknė Baltrušaitytė, Goja Pakulaitė, Luknė Mokolaitė, Smiltė Vačiukynė, Radvilė Šlupaitė, Adelė Vainoraitė, Rusnė Ramanauskaitė. Merginų mokytojas Fernando Antunez Cid

Animuoju lietuvišką pasaką

Kauno tautinės kultūros centro komanda už ilgametį bendradarbiavimą, palaikymą ir įsteigtus prizus dėkoja partneriams: Klaipėdos rajono švietimo centrui, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui, Kauno informacinių technologijų mokyklai bei kasmetiniams rėmėjams VšĮ „Filmų štrichai”. Pamatyti visus animacinius filmukus galima Kauno tautinės kultūros centro svetainėje www.ktkc.lt.

Animuoju lietuvišką pasaką