Kultūros ir meno organizacijas Vilnius kviečia pretenduoti į paramą įgyvendinamiems projektams. Antrajame Kultūros rėmimo programų projektų konkurso etape dalyviams bus paskirstyta dar apie pusė milijono eurų. Vieno projekto įgyvendinimui skiriama iki 5 tūkst. eurų.
Kuriame meną
Kuriame meną
© Autorių nuotr.

Siekiant palengvinti paraiškų pateikimą, Vilniaus miesto savivaldybė sukūrė naują Vilniaus elektroninę paraiškų ir ataskaitų valdymo sistemą, kuri leidžia paprasčiau ir efektyviau teikti paraiškas! Sistema leidžia paraiškas teikti etapiškai, išsaugant pildomos paraiškos juodraštį, matyti paraiškos vertinimo etapą, sekti savo paraiškų teikimo istoriją.

„Nuolat stengiamės atnaujinti tradicinį Kultūros rėmimo programų projektų konkursą. Kiekvienais metais didiname konkurso finansavimą, remiame didesnį projektų skaičių, papildome finansavimo programas. Konkursas yra dinamiškas ir nuolat atsinaujinantis, stengiamės atsižvelgti į kultūros srities atstovų siūlymus bei pastebėjimus. Džiaugiamės, kad šiais metais pavyko sukurti naują paraiškų pateikimo sistemą, kurios taip ilgai laukė kultūros organizacijos! Kviečiu siūlyti naujas iniciatyvas bei tęsti sėkmingą patirtį turinčius projektus. Kartu bendradarbiaujant galime pasiekti aukštų rezultatų, tad kurkime pridėtinę vertę kultūros srityje, kad ateityje galėtume džiaugtis bendrais pasiekimais!“ – sako Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Paraiškas kviečiame teikti per 20 kalendorinių dienų nuo 2022 m. gegužės 10 d. iki 2022 m. gegužės 29 d. (įskaitytinai).

Kultūros rėmimo programų projektų konkursas skelbiamas du kartus. Jei pirmajame etape (I ir II ketv. projektams) pateiktas maksimalus paraiškų skaičius, antrajame etape (III ir IV ketvirčių projektams) kultūros ir meno organizacijos dalyvauti nebegali (nepriklausomai nuo to, ar skirtas finansavimas), III ir IV ketv. planuojamiems projektams kultūros ir meno organizacijos gali teikti iki 2022 m. gegužės 29 d. (įskaitytinai). Projektams pirmuoju etapu įvardintiems kaip „Nevertinami“ suteikiama galimybė teikti paraišką antrą kartą. Finansavimas bus skiriamas net 14-os programų projektams.

Konkursas apima bendrines ir specialiąsias programas. Bendrinės programos: vizualieji menai, scenos menai, muzika, kinas, literatūra ir leidyba, kultūros ir kūrybinės industrijos, etninė kultūra ir mėgėjų menas bei tautinės bendrijos. Specialiosios programos: Vilniaus 700 metų jubiliejaus iniciatyvos, kultūros ar meno festivalių organizavimas, kultūros sklaida užsienyje, erdvių nuoma, kultūros edukacija ir skaitmeninis menas.

Itin populiarus ir gausiai paraiškų gaunantis Vilniaus savivaldybės organizuojamas Kultūros rėmimo programų projektų konkursas kasmet prisideda prie tokių renginių kaip kino peržiūrų ciklas po Liubarto tiltu „Gilios upės tyliai plaukia“, literatūros festivalis „Open Books“ („Atviros knygos“), vargonų muzikos koncertų ciklas „Vox organi Cathedralis“, „Vilniaus galerijų savaitgalis“, tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ ir kt.

Kelerius metus iš eilės tikslinis finansavimas skiriamas naujiems ir tęstiniams kultūros projektams, stiprinamas Vilniaus atminties kultūros puoselėjimas, etninės kultūros ir mėgėjų meno iniciatyvos, tautinių bendrijų veikla, šiuolaikinės, intelektualiosios kultūrinės aplinkos kūrimas. Taip pat stiprinami kultūriniai mainai tarp Vilniaus ir užsienio miestų, skatinamos kultūros ir meno inovacijos, naujai sukurtų kultūros vertybių sklaida ir socialinės atskirties mažinimas.

Paraiškos konkurso II-jam etapui teikiamos tik elektroniniu būdu – Vilniaus elektroninėje paraiškų ir ataskaitų valdymo sistemoje. Konkurse dalyvauti gali Vilniaus miesto savivaldybėje registruoti ir kultūrinę veiklą vykdantys juridiniai asmenys, išskyrus pelno siekiančias įmones, biudžetines įstaigas ir kitas įstaigas, kurios yra išlaikomos arba dotuojamos iš Savivaldybės ar Valstybės biudžeto.
Kultūros ir meno organizacijos paraiškas raginamos teikti kuo anksčiau ir nelaukiant paskutinės konkurso II-ojo etapo dienos.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilnius renkasi tvaraus šienavimo strategiją: sostinėje išvysime daugiau natūralių pievų

Sostinės erdvėse atsiras dar daugiau natūralių pievų, mat šiais metais Vilnius tęs prieš...

Kultūros projektams Vilnius skirs dar apie pusę milijono eurų (1)

Kultūros ir meno organizacijas Vilnius kviečia pretenduoti į paramą įgyvendinamiems projektams....

Gera žinia kauniečiams: vandens sporto centro atidarymas Nemuno saloje – šią vasarą

Olimpinių standartų 50 metrų ilgio 10 plaukimo takų baseinas , 500 vietų žiūrovų tribūnos,...

„Bagfactory“ padovanojo „Kaunas 2022“ ekologiškų daugkartinių maišelių

Didžiausia Baltijos šalyse ekologiškų daugkartinių neaustinės medžiagos ir popierinių...

IKEA Kaune plečiasi: dar daugiau įkvėpimo ir sprendimų namams bei įmonėms

Kauniečiai jau netrukus galės pasisemti dar daugiau idėjų ir praktiškų sprendimų savo namams....

Top naujienos

Intelektualai Rusijoje puikiai supranta realybę: turi dvi alternatyvas

Lietuvos karo akademijos (LKA) docentas, informacinių karų žinovas Viktoras Denisenko sako, kad,...

Delfi PliusDalia Vaitkutė-Šiaulienė

Nedidelis Lietuvos miestelis siūlo unikalią pramogą: taip paruoštas ir patiektas silkes išvydę turistai negali patikėti savo akimis

Kelionių po Lietuvą mėgėjų akiratyje pasirodė legendomis bei padavimais išraizgyta Šunskų...

Po sustabdytos „Barcos“ – karti tiesa Jasikevičiaus lūpose: neturime „žudiko“ instinkto specialiai „Delfi“ iš Belgrado

Po pirmosios rungtynių pusės „Barcelona“ turėjo geresnes pozicijas pergalės link – Eurolygos...

Karas Ukrainoje. Rusija grasina perimti iš Ukrainos Zaporižios atominę elektrinę: ji dirbs mums Ukraina įvardijo, ką laikys pergale prieš Rusiją

Rytiniame Donecko regione Rusijos pajėgos nužudė mažiausiai 10 ukrainiečių civilių, tarp jų...

Šaro „Barcos“ Eurolygos finale nebus – „El Clasico“ trileryje triumfavo „Real“

Antrus metus iš eilės patekti į Eurolygos finalą „Barcelona“ ekipai nepavyko. Tai paaiškėjo...

Orai jau bus lyg vasarą: po 26 laipsnių šilumos – ir vėl nemalonios permainos (1)

Penktadienio dieną per Lietuvą slinks ciklonas. Vyraus debesuoti su pragiedruliais orai, per...

„Eurovizijos“ rengėjai įvardijo, kurių šalių komisijų balsai buvo anuliuoti: toks pažeidimas – beprecedentis

Šeštadienį, gegužės 14 d., Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pranešė, kad „ Eurovizijos...

„Žalgiris“ ant prarajos krašto: trilerį Kaune laimėjęs „Lietkabelis“ – per žingsnį nuo LKL finalo (6)

Lietuvos čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ nebeturi kur trauktis. Kazio Maksvyčio...

Po skandalingų Rusijos karininko kalbų apie karą Ukrainoje – staiga pakeista plokštelė: ko išsigando Kremlius (3)

Ukrainą nemaloniai nustebins mūsų karinės vadovybės sumanymas. Jei tai būtų eiliniai Kremliaus...

Delfi PliusMindaugas Milinis

Ištrūkę iš rusų karių rankų, ukrainiečiai pasakoja šiurpias istorijas: verčia kalinius žudyti vieni kitus, prievartauja vyrus (5)

Tęsiantis karo veiksmams Ukrainoje skelbiama vis daugiau faktų apie Rusijos armijos įvykdytus karo...