Kiekvienos įmonės vadovo tikslas – vystyti sėkmingą verslą. Tačiau verslas nenukeliaus toli, jei nebus teisingai tvarkoma jo buhalterija. Tvarkinga buhalterinė apskaita taupo nervus, laiką ir saugo nuo finansinių praradimų ar net bankroto grėsmės, užtikrindama verslo gyvybingumą. Deja, neretai pasitaiko, jog direktoriai ir buhalteriai nesusikalba tarpusavyje, o dažna to priežastis – negebėjimas patogiai valdyti ir keistis informacija. Į buhalterijos niuansus nenorinčiam ir nespėjančiam kištis vadovui gali būti sunku tinkamai vertinti buhalterio ar išorinės buhalterinės įmonės darbą, o šiems – patenkinti vadovo reikalavimus. Sprendžiant šią problemą, buvo sukurta bene sparčiausiai Lietuvoje auganti integruota debesų buhalterijos sistema B1.lt. O šiemet joje įdiegti buhalterių darbą iš esmės keičiantys dirbtinio intelekto funkcionalumai.
Filip Borcov
Filip Borcov
© Organizatorių nuotr.

Pirmoji intelektuali debesų buhalterija?

Jau nuo pat pradžių B1.lt kūrėjai kėlė sau tikslą pažangiomis technologijomis mažinti Lietuvos įmonių buhalterinės apskaitos kaštus. Prie privalumų, kuriuos, lyginant su senosiomis buhalterinėmis programomis, užtikrina integruota debesų buhalterija, daugelis įmonių jau priprato. Tačiau kai kalba pasisuka apie dirbtinį intelektą, apskaitos specialistams kyla nerimas, ar nauji funkcionalumai, užuot palengvinę kasdienybę, jos neapsunkins.

Apie intelektualios debesų sistemos veikimą paklausta B1.lt komanda paaiškina, jog iš tiesų DI rolė buhalterijos procesuose gali būti labai paprasta: pavyzdžiui, vadovas ar apskaitininkas reikiamus failus nufotografuoja telefonu arba kompiuteriu ir įkelia į debesų sistemą. Failams atsidūrus sistemoje, buhalteris spusteli mygtuką „atpažinti“. Čia savo darbą atlieka dirbtinis intelektas, sugebantis iššifruoti bei surinkti informaciją bei perkelti ją į atitinkamus sektorius. Tuomet buhalteriui belieka patvirtinti gautą rezultatą, vos vienu mygtuku įkeliant visus duomenis į apskaitą. B1.lt vadovo Filip Borcov duomenimis, šis patentuotas funkcionalumas Lietuvos debesų buhalterijos sektoriuje neturi analogų.

Nuo funkcionalumų – prie naujos darbo kultūros

Kaip dažnai būna, mažos kasdieninės pergalės efektyvinant darbo procesus veda prie kur kas didesnių pozityvių pokyčių įmonėje. Dėl to, kalbėdami apie siūlomas sistemines inovacijas, B1.lt autoriai grįžta prie pagrindinės savo misijos: sutaikyti buhalterius su įmonių vadovais.

Daugelis vadovų pasvajoja, kad jiems nebereikėtų klaidžioti buhalterio apskaitos labirinte. O buhalteriai savo ruožtu norėtų nebūti apkrauti techniniais darbais. Tiek vadovai, tiek buhalteriai sutaria, jog būtų nepalyginamai lengviau komunikuoti, jei nebereikėtų vienas kito trukdyti neesminiais klausimais ir kiekvienas turėtų savo prieigą prie jiems reikalingų duomenų. Pasak B1.lt ekspertų, universalią vieno langelio buhalteriją debesyje labiausiai pamėgo vadovai, norintys savo įmonėse diegti naują darbo kultūrą. Siekdami nepasilikti vakarykštėje dienoje, jie seka naujoves ir ieško vis modernesnių sprendimų savo verslui valdyti. Tad galimybės darbuotojams realiu laiku matyti ir kontroliuoti verslo procesus, sumažinti darbą iki kelių mygtuko paspaudimų ar sutalpinti visą reikiamą informaciją į išmanųjį telefoną tampa itin svarbios.

Efektyvi pagalba apskaitos įmonėms

Turint omenyje, kiek kainuoja naujausi į rinką išleidžiami modernūs prietaisai ir programos, gali pasirodyti, jog dirbtinio intelekto privalumai įperkami tik įmonėms galiūnėms. Tačiau B1.lt atstovai teigia sukūrę pigiausią integruotos apskaitos sprendimą rinkoje. Pasak kompanijos atstovų, pirmąjį mėnesį visi klientai gali nemokamai išbandyti visas B1.lt teikiamas paslaugas. Taip siekiama pralaužti įsisenėjusios darbo kultūros ledus ir pamažu supažindinti vis naujus verslo segmentus su esama alternatyva.

Papildomi privalumai siūlomi ir buhalterinėms bendrovėms, apsisprendusioms savo klientų apskaitą tvarkyti naujojoje sistemoje: šios gauna nemokamą planą „Partneris“, leidžiantį naudotis B1.lt apskaitos sistema, geriausiomis sąlygomis įsidiegti naujus funkcionalumus, gauti nemokamas konsultacijas, o kai kuriais atvejais – ir prisitraukti naujų klientų, ateinančių per B1.lt rekomendacijų tinklą. Toks bendradarbiavimo modelis padeda gerokai sumažinti buhalterinių įmonių veiklos sąnaudas bei kokybiškai aptarnauti didesnį kiekį klientų.

Dirbtinis intelektas nenustoja tobulėti. Kas toliau?

Kaip teigia B1.lt sistemos atstovai, atliekant technologijų bandymus šiuo metu aktyviai siekiama užtikrinti, kad dirbtinis intelektas pranoktų žmogaus darbą ne tik greičiu, bet ir kokybe. „Pasitelkdami DI, mes nuolat stengiamės tobulinti produktą, palengvinti buhalterių darbą ir pašalinti bet kokią klaidų riziką“, - teigia F. Borcov. Kaip išduoda pašnekovas, jo komanda, diegdama papildomus funkcionalumus, neketina sustoti: DI panaudojimo laukas bus ir toliau plečiamas, automatizuojant visas įmanomas apskaitos operacijas.

Daugiau informacijos rasite šioje nuorodoje: dirbtinis intelektas apskaitos sistemoje.

Užsakymo nr.: PT_82953891

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
3.8333

Vilnius renkasi tvaraus šienavimo strategiją: sostinėje išvysime daugiau natūralių pievų

Sostinės erdvėse atsiras dar daugiau natūralių pievų, mat šiais metais Vilnius tęs prieš...

Kultūros projektams Vilnius skirs dar apie pusę milijono eurų (1)

Kultūros ir meno organizacijas Vilnius kviečia pretenduoti į paramą įgyvendinamiems projektams....

Gera žinia kauniečiams: vandens sporto centro atidarymas Nemuno saloje – šią vasarą

Olimpinių standartų 50 metrų ilgio 10 plaukimo takų baseinas , 500 vietų žiūrovų tribūnos,...

„Bagfactory“ padovanojo „Kaunas 2022“ ekologiškų daugkartinių maišelių

Didžiausia Baltijos šalyse ekologiškų daugkartinių neaustinės medžiagos ir popierinių...

IKEA Kaune plečiasi: dar daugiau įkvėpimo ir sprendimų namams bei įmonėms

Kauniečiai jau netrukus galės pasisemti dar daugiau idėjų ir praktiškų sprendimų savo namams....

Top naujienos

Prasitarė, kad visi Putino strateginiai tikslai žlugo: ateinanti savaitė bus lemiama

Vakarų politikų svarstymai, jog Ukraina rusams galėtų atiduoti dalį žemių, pykdo Kyjivą. Tai...

Profesorius Kalibatas: jei situacija nesikeis, galime sulaukti įvairių ligų protrūkių

Lietuvoje pernai sumažėjo vakcinavimas nuo 13 užkrečiamųjų ligų, nuo kurių skiepijama pagal...

Delfi PliusJon Herskovitz, Jeong-Ho Lee

Bidenui viešint Azijoje – nemaloni Rusijos ir Kinijos staigmena (2)

JAV prezidentui Joe Bidenui baigiant vizitų turą po Aziją nemalonią staigmeną surengė Rusija...

Delfi PliusKalbino Tomas Stasiukevičius, parengė Dalia Daškevičiūtė

Išskirtinis „Delfi Plius“ interviu su „Formulės-1“ legenda Coulthardu: papasakojo, koks jausmas aplenkus Schumacherį

Šiuolaikinės technologijos palengvino ir lenktynininkų „buitį“ – gebėjimą gauti reikiamus...

Neeilinio finalo startas: „Rytas“ – „Lietkabelis“ nuolat atnaujinama

Ketvirtadienį sostinėje prasideda ilgai laukta LKL finalo serija, kurioje pirmą kartą lygos...

Lietuviai svajonių būstui beveik ant jūros kranto negaili ir milijono eurų: brangiausi apartamentai išgraibstomi akimirksniu

Lietuvių sentimentai Baltijos jūrai , balto smėlio paplūdimiams ir ošiantiems Palangos ar Nidos...

Įvertino politikių stilių: kai kurios mano, kad išvaizda – nesvarbu

Apranga – tai mūsų įvaizdžio dalis. Norint sudaryti stiprų įspūdį svarbu ir kaip atrodai....

Karas Ukrainoje. Ukraina: kovos pasiekė didžiausią intensyvumą, Rusija vėl nusitaikė į Charkivą britų žvalgyba: elitiniai rusų daliniai patyrė milžiniškų nuostolių (9)

„Ateinanti savaitė bus lemiama“, – pabrėžė Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus ir...

Transliacija / Gimę ne Lietuvoje. Azerbaidžanietė Leyla: sunkiausia Lietuvoje man buvo priprasti prie laisvės

Šioje „Gimę ne Lietuvoje“ laidoje svečiuojasi azerbaidžanietė Leyla Ismayil. Ji Lietuvoje jau...

Arūnas Milašius. Kada Lietuvoje prasidės krizė ir kur bėgti norint jos nepajusti (1)

Šį kartą leisiu sau nekreipti dėmesio į bankų analitikus ir remtis dalykais, išgirstais tiesiai...