Ketvirtadienį, sausio 26 d., Vilniuje vyko HR konferencija pavadinimu "Nauja HR era prasideda, ar jungiesi?", sukvietusi pusantro šimto personalo valdymo specialistų bei personalo sritimi besidominčių visos dienos bendrai diskusijai apie šių dienų ir ateities iššūkius personalo valdyme.
Giedrė Vaitiekūnaitė ir Rasa Kaminskienė
Giedrė Vaitiekūnaitė ir Rasa Kaminskienė
© Aurelijus Tumulevičius nuotr.

Konferencijoje buvo diskutuojama ir keliami aktualūs žmonių vadybos klausimai apie šių dienų pokyčius organizacijose, lyderystėje ir personalo valdymo žmonių vaidmenį bei kaip jie turėtų keistis, kad atlieptų organizacijų poreikius.

"Šiuo renginiu norime dar labiau sureikšminti HR žmonių vaidmenį organizacijų sėkmei, atkreipti jų dėmesį į besikeičiantį kontekstą ir sustiprinti jų pasitikėjimą savo jėgomis, nes jie tikrai gali daug, vadovams reikia mūsų. Norime apie tai kalbėti, įkvėpti ir padrąsinti būti tikraisiais verslo partneriais organizacijose ir pradėti veikti kitaip jau nuo dabar" apie tikslą surengti renginį personalo bendruomenei kalbėjo konferencijos organizatorės ir naujo HR klubo Lietuvoje kūrėjos, HR HINT ONLINE vadovė Giedrė Vaitiekūnaitė ir personalo projektų vadovė, HR konsultantė Rasa Kaminskienė.

Rasa Baltė Balčiūnienė
Rasa Baltė Balčiūnienė
© Aurelijus Tumulevičius nuotr.

“Galime gyventi kaip visada, daryti kaip įprasta, numoti ranka į ateitį ir negalvoti kaip bus, tačiau visos tendencijos ir šie pokalbiai turi prasmę, nes tai yra pagrindas šiai dienai. Stebėdami jas ir matydami šių dienų iššūkius galime pasiruošti ateičiai, nes organizacijos patiria spaudimą besikeičiančiame darbo pasaulyje: lenktynės dėl talentų ir Didysis atsistatydinimas, tvarios ir ilgalaikės vertės kūrimas, hibridinis ir nuotolinis darbas, darbdavio prekės ženklo apsauga, sveikata ir sauga darbo vietoje, reputacijos valdymas. Temų ir klausimų daug. Todėl dalinamės ir diskutuojame apie tai, kas, mūsų nuomone svarbu dabar, atrinkę, į ką verta kreipti dėmesį bei tuo, kas laukia mūsų čia pat už kampo, kas padės mums, personalo žmonėms, vadovams bei organizacijoms, veikti kryptingiau.” kalbėjo Rasa Kaminskienė.

Konferencija prasidėjo organizacijų psichologo ir elgsenos ekonomisto Dainiaus Baltrušaičio pranešimu apie tendencijas organizacijų pasaulyje, kuriame buvo pastebėta, kad paskutiniu metu labai daug kalbama apie tai, kad pasaulis sparčiai kinta. “Kalbame apie gebėjimą keistis ir tai daryti dažnai, nes dabar pasaulio kitimą papildo radikalūs technologiniai pokyčiai. Kaip vadovams padėti stiprinti gebėjimą inovuoti? Tai vienas klausimų, į ką turi atkreipti dėmesį organizacijų ir personalo vadovai. Taip pat darbuotojai savo vadovuose ir lyderiuose ieško 2 dalykų: ar vadovas yra atsidavęs tam, ką mes darome, ne tik trumpalaikėje, bet ypač ilgalaikėje perspektyvoje? Ar jis vis dar išlieka žmogumi?” savo įžvalgomis dalinosi Dainius Baltrušaitis.

Dainius Baltrušaitis
Dainius Baltrušaitis
© Aurelijus Tumulevičius nuotr.

Auksė Žukauskienė, EY Partnerė, žmonių ir organizacijos vystymo praktikos vadovė, kitame pranešime pratęsė ir išvardino darbuotojų lūkesčius, jų įtvirtinta nauja „jėgų pusiausvyra“ bei svarbias kryptis organizacijai stiprinti: darbuotojo vertės pasiūlymas, darbuotojų patirtis, teisingas ir subalansuotas darbo užmokestis, lankstumas, darbuotojų saugumas, gerovė, pasitenkinimas ir įsitraukimas. 2021 m. atlikto tyrimo “EY Work Reimagined Employee Survey” metu paaiškėjo, kas jau yra „New Normal“ darbo aplinkoje:

  • Didysis “pabėgimas”. 43% respondentų teigia kad jie svarstytų keisti darbo vietą per ateinančius 12 mėnesių. Bendras atlygis išlieka pagrindine priežastimi net įtemptose rinkose bei naujų galimybių pasirinkimuose. Jie yra pasirengę išeiti iš darbo, jeigu jiems nebus suteiktas norimas lankstumas.
  • Pasikeitusios darbo aplinkos realijos - 90% darbuotojų nori lankstumo, sprendžiant, kada ir kur jiems dirbti.
  • ESG ir kitos aplinkos įtakos. 87% darbdavių, priimdami sprendimus susijusius su darbuotojais, yra linkę svarstyti ne finansinius rodiklius, pvz.: visuomenę, darbuotojus, klientus.
  • Skaitmenizavimas - 84% darbuotojų mano, kad skaitmeninės darbo priemonės ir technologijos ateityje saikingai/ stipriai keisis.
  • Kompetencijos mokymasis ir pokyčiai 83 % darbdavių tiki, kad ateityje mokymosi ir ugdymo poreikis keisis.

Konferencija HR nauja era1
Konferencija HR nauja era1
© Aurelijus Tumulevičius nuotr.

Konferencijoje pranešėjai akcentavo, kad organizacijos centre yra žmogus ir sveiki tarpusavio santykiai turi būti prioritetas. Taip pat vadovai ir žmonių valdymo funkcija gali sėkmingai įveikti neapibrėžtumą ir siekti verslo tikslų, jei ypatingą dėmesį skirs darnios, į žmogų orientuotos strategijos ir kultūros kūrimui, šiuolaikiškos talentų valdymo strategijos vystymui, verslo transformacijoms užtikrinant sklandų pokyčių valdymą organizacijoje, lyderystės stiprinimui bei įvairovės, lygybės ir įtraukties (DEI) užtikrinimui.

Pasitikėjimo stiprinimas ir tvarios žmonių patirties kūrimas.

Konferencijoje buvo dalinamasi tyrimų rezultatais, kurie nuolat rodo, kad pasitikėjimas yra pagrindinė valiuta, kurianti darbuotojo patirtį ir skatinanti jį tapti savo verslo/organizacijos ambasadoriumi už darbo ribų. Darbdaviai turi įsitikinti, kad jų požiūris visais klausimais (pvz. kodėl darbuotojai turi dirbti iš biuro, kokią sveikatos ir saugos politiką vykdo, kokia yra atlygio sistema ir kt.) darbuotojams yra aiški ir suprantama.

Tik 57% darbuotojų pasitiki savo darbdaviu ir jaučiasi jo palaikomi. Tik maždaug pusė darbuotojų mano, kad jų įmonė kuria tvarią darbuotojų patirtį, leidžiančią darbuotojams klestėti naudojant naujus darbo metodus. Tai pabrėžia, kaip svarbu, jog darbdaviai tai paverstų transformuojančiais talentų, darbo vietų ir technologijų planais, kad ateityje jie galėtų būti tvarūs. Organizacijos, kurios įgyvendinamos transformacijas atsižvelgia į žmogiškas patirtis, turi 2,6 karto daugiau galimybių pasiekti sėkmę nei tos, kurios to nedaro. Ir čia svarbu susiderinti lūkesčius.

Eglė Daunienė, adaptyvios lyderystės, pokyčių projektų konsultantė, asocijuota OVC konsultantė, pratęsė temą apie lūkesčius vadovams ir kalbėjo kaip kylančią įtampą paversti produktyvia energija. Pasidalino organizacinio vaidmens analize ir Rato metodu komandai.

Auksė Žukauskienė
Auksė Žukauskienė
© Aurelijus Tumulevičius nuotr.

“Įtampos šaltinis yra vengimas derinti lūkesčius. Svarbu paversti įtampą produktyvia energija. O lyderystė – tai laidotuvių konsultantas versle - norint eiti į priekį, turi padėti žmonėms atsisveikinti su dalykais, kurie jiems svarbūs, ir sugebėti nuvilti tau rūpinčius žmones tokiu lygiu, kurį jie pajėgūs pakelti" kalbėjo Eglė Daunienė, kurios mintis pratęsė ir papildė antroje renginio dalyje vykusios diskusijos su organizacijų atstovais, CEO ir HR tandemais: Žaneta Stankevičienė, Draudimo bendrovė „If“ Lietuvoje vadove ir Jurgita Banyte, Lietuvos žmogiškųjų išteklių departamento vadove bei Mindaugu Paulausku “Girteka Transport” vadovu ir Vilma Jurgaitiene, Žmonių ir organizacijos kultūros vadove transportui. Šis diskusija buvo apie CEO ir HR bendradarbiavimo pavyzdį, kai personalo vadovai yra strateginiai partneriai padedant su žmonių vadybos iššūkiais organizacijose.

Konferencijos pabaigoje Rasa Kaminskienė ir Giedrė Vaitiekūnaitė pristatė trečius metus iš eilės HR HINT ONLINE atliktos apklausos rezultatus, kurioje CEO vertino HR funkciją savo organizacijoje. Šia apklausa siekiama išsiaiškinti, ar Lietuvos įmonių vadovai savo komandose turi organizacijos poreikius suprantančius ir juos atitinkančius personalo valdymo specialistus arba, kitaip tariant, strateginius HR partnerius. Žemiausių vertinimų sulaukė teiginiai apie HR domėjimąsi tendencijomis, pasidalinimą įžvalgomis apie HR valdymo naujoves, sprendimus, kurie veikia Lietuvoje ir pasaulyje. Taip pat personalo komandų proaktyvumą pateikti personalo valdymo sprendimus verslo iššūkiams spręsti ir pagalbą verslui per analitiškumą, reikiamų duomenų pateikimą. Analitiškumas, pokyčių valdymo ir tendencijų sekimo savybės ir kompetencijos organizacijų vadovų buvo įvardintos kaip labiausiai trūkstamos šiuo metu jų personalo komandose ir kryptis, kurias reikėtų stiprinti HR komandoms yra darbuotojų veiklos valdymas, atlygio valdymas, darbdavio identiteto (įvaizdžio formavimas).

Eglė Daunienė
Eglė Daunienė
© Aurelijus Tumulevičius nuotr.

Šis renginys taip pat buvo ir naujos iniciatyvos HR bendruomenei HR klubo atidarymo renginys. Klubo veiklos prasidės nuo vasario mėnesio. Į klubą kviečiami personalo valdymo specialistai, kurie nori turėti galimybę nuolatos augti.. HR klubo veiklos bus skirtos atliepti tiek pradedančiojo, tiek patyrusio specialisto iššūkius per skirtingas veiklas ir ugdymo formas stiprinant personalo valdymo profesines kompetencijas ir asmeninį augimą, padėti spręsti kylančius klausimus tvirtoje bendruomenėje. Daugiau informacijos ir registracija į klubą: https://www.hrklubas.lt/

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

ISM laužo taisykles: kiekvienam studentui – individualus karjeros paketas

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pristato unikalią karjeros vystymo programą. Jos metu...

HR pokyčiai ir tendencijos. Ko laukti personalo valdymo specialistams 2023?

Ketvirtadienį, sausio 26 d., Vilniuje vyko HR konferencija pavadinimu "Nauja HR era prasideda, ar...

Dvylikta klasė ir egzaminų baimė: ką pataria psichologai ir buvę abiturientai? (1)

Visu greičiu artėjant brandos egzaminams, dvyliktokus neretai užklumpa baimės jausmas: „kaip į...

Bendrovė, iš kurios darbuotojai nenori išeiti: mes vaikomės ne madų, o savo kolektyvo poreikių

Ieškantiems darbo ar svarstantiems apie pokyčius profesinėje srityje – geros žinios: sparčiai...

Miško ūkio darbininkai įtraukti į trūkstamų profesijų sąrašą. Kokios galimybės užsidirbti dirbant miške?

Lapkričio 21d. Lietuvos užimtumo tarnyba patvirtino naują trūkstamų profesijų sąrašą 2023...

Top naujienos

Paltanavičius – apie išsiderinusią gamtą: atsakymas, kodėl taip nutiko – mums prieš akis nuotraukų galerijoje – įspūdingi pavasarėjančios Lietuvos vaizdai (3)

Selemonas Paltanavičius sako vengiantis atsakinėti žurnalistams, koks bus pavasaris, nors...

Ainis Gurevičius

Įspūdinga įkaitų vadavimo drama Londone tiesioginės transliacijos metu: pasaulis pamatė, kaip dirba legendinio britų SAS kariai

1980-ųjų pavasarį Londone, Pietų Kensingtono rajone, arabų teroristai užgrobė Irano...

Įsiaudrinęs Lukašenka: lenkai su lietuviais ruošiasi su mumis kariauti (22)

Jeigu Jungtinė Karalystė (JK) perduos Ukrainai sviedinių su nuskurdintuoju uranu, Rusija gali duoti...

Belickaitės sutuoktinis Jurgutis traukiasi iš viceministro pareigų: reikia kraujo ir atsakomybės (15)

Po kilusio skandalo, kai paaiškėjo, kad ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona...

Apibūdinti „Ryto“ rezultato negalėjęs Žibėnas gynėsi dėl farso pabaigoje: kas to nedarytų

Per vienas rungtynes Vilniaus „Rytas“ išgyveno visą ligšiolinį sezoną – su savo nupuoliais,...

Atlikėjas Stano perdavė linkėjimus finansų ministrei: jūs pati iš „gyvulių ūkio“ (30)

Finansų ministrei žadant didesnį mokesčių sąžiningumą, verslo atstovai neslepia nusivylimo...

Fausta Marija Leščiauskaitė

Moterų apipjaustymas pasaulyje vis dar praktikuojamas: mergaitė bandė bėgti, bet giminaičiai vis tiek sugavo ir padarė ką sumanę

„Man buvo šešeri, kai tai nutiko. Žinojau, ką jie man padarys, supratau, kad jie ketina mane...

Sinoptikai skelbia, kad bus šilta, bet lietinga ir vėjuota: savaitgalį prasidės nemalonūs pokyčiai

Ketvirtadienio dieną per šalį praslinks kritulius nešantis atmosferos frontas. Danguje bus daug...

„Ryto“ pasirodymas Europoje baigtas: vilniečiai laimėjo, bet per mažu skirtumu (1)

„Ryto“ (3-3) krepšininkų europinis sezonas baigėsi trečiadienį – vilniečiai namie...

Karas Ukrainoje. Zelenskis po Rusijos atakų: Ukraina atsakys į kiekvieną smūgį Lavrovas grasina rimta karo eskalacija

Per Rusijos smūgį gyvenamajam pastatui Pietų Ukrainos Zaporižios mieste žuvo vienas ir buvo...