Artėjančios didžiosios metų šventės įkvepia ieškoti ir atrasti ypatingas vietas, kur su šeima ir draugais būtų galima pasimėgauti įspūdžių kupinu kalėdiniu ar naujametiniu laiku. Viena tokių vietų – didžiausias Šiaurės Europoje šviesos ir milžiniškų šilko žibintų festivalis Pakruojo dvare – „DIDIEJI AZIJOS ŽIBINTAI. Drakonai, mitai ir legendos“. Šios žiemos šviesos ir Kalėdų karalyste vadinamas festivalis jau spėjo patapti išskirtine savaitgalio traukos vieta.
Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras
© Organizatorių nuotr.


Antgamtinio dydžio šilko žibintai-skulptūros. Į Rytų kraštus, Naujųjų metų šventimo ištakas nukeliantis festivalis stebina šviečiančių ir net judančių kūrinių iš spalvingo šilko dydžiais. Čia, skambant Rytų būgnams, pasirodo dešimčių metrų ilgio, saugantys ir šviesą nešantys drakonai (didžiausias – net 50 metrų ilgio!), taip pat unikalios ir kerinčios aukščiu drakono vartų, mirksinčio liūto, dramblio ir krokodilo Vang skulptūros. Pastaroji – bene 40 metrų ilgio ir 5 metrų aukščio, o pražioti nasrai leidžia pasivaikščioti jos viduje. Tai – neabejotinai įdomi patirtis ir mažam, ir dideliam. Šią žiemą festivalis džiugina keliais šimtais pavienių šviečiančių skulptūrų ir kompozicijų, kurias apeiti, patyrinėti, su jomis įsiamžinti prireikia dviejų ir daugiau valandų.

Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras
© Organizatorių nuotr.

Kalėdos – kiekviename žingsnyje! Festivalyje šią žiemą skirtas ypatingas dėmesys artėjančioms šventėms. Sukurti kalėdinės šviesos pasaką čia prireikė milijonų lempučių ir naujausių apšvietimo technologijų, kurios ne tik parką, tačiau ir dešimtis išpuoštų eglučių ir jų kompozicijų nudažė įvairiomis spalvomis. Praeiti pakėlus galvą kviečia net keletas mirgančių alėjų, o greta akį traukia šilko skulptūrų pavidalus gavę – Kalėdų senelis su elniais, lyg valgomi elfų nameliai, spalvingos dovanos. Šviesų apsuptyje veikia kalėdinė mugė, greta aromatais vilioja karšti gėrimai ir užkandžiai, kiek tolėliau – išpuošti dvaro restoranai, šventinę nuotaiką kelia kalėdiniai personažai, o visa vainikuoja trumpi, tačiau efektingi tradicinių sodo fejerverkų šou.

Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras
© Organizatorių nuotr.

Atradimo džiaugsmai ir vaikams, ir suaugusiems. Atvykusius festivalyje džiugina ne tik didžiulis papuoštas šviesomis kupranugaris, kuris mielai panešios jus ar drąsesnius vaikus ant kupros, tačiau ir kelios veiklų erdvės šeimoms. Pagrindinė pramogų aikštė sutinka skambančia kalėdine muzika, šviečiančiais atrakcionais, karusele ir pasakų pilimi. Kitoje pusėje dėmesį patraukia interaktyvūs būgnai, kuriais grojant šviesos pliūpsniai kyla medžiais aukštyn, o kreivų veidrodžių sukuriami vaizdai priverčia nusišypsoti. Praėjus širdžių alėja ir šviečiančiu tiltu pakliūnama į stebuklingu mišku virtusią Sapnų salą, kuri mirgėte mirga nuo šviesų. Tradiciškai festivalyje galima sutikti ir norus išklausantį Kalėdų senelį su snieguole, didžiulę baltąją mešką.

Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras
© Organizatorių nuotr.

Naujųjų metų simboliai ir šventimo tradicijos. Šis festivalis – tarsi kelionė į Rytų Aziją, susipažįstant su drakonais apipintais tų kraštų mitais ir legendomis, kurias įdomiausia atrasti drauge su visa šeima netradicinėje dvaro aplinkoje. Pavyzdžiui, čia išvysite visus 12 zodiako ženklų ir neabejotinai – savąjį. Prie pagrindinių žibintų-skulptūrų – jų reikšmes ir prasmes. O tradicinis, triukšmingas Naujųjų metų pasitikimas, būdingas Kinijai, prisimenamas kiekvieną festivalio dieną efektingais tradicinių sodo fejerverkų šou.

Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras
© Organizatorių nuotr.

Didžiųjų Azijos žibintų festivalis „Drakonai, mitai ir legendos" Pakruojo dvare per šventes ir tarpušvenčiu švies kasdien nuo gruodžio 23 iki sausio 1 dienos. Paskutinė festivalio diena – sausio 8-oji. Daugiau apie festivalį – www.pakruojo-dvaras.lt

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas, bet ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje. Čia kasmet vyksta unikalūs gėlių ir šviesos festivaliai, yra atkuriamos XIX a. pr. – XX a. pr. dvaro gyvenimo patirtys.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.9000

Kalėdinė eglutė laukia ir ant šiaurinio molo Klaipėdoje

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, kviesdama miestiečius ir miesto svečius ant šiemet...

Kalėdinis festivalis, kuris privers pakilti nuo šventinių stalų: čia lankytojai plūsta iš visos Lietuvos

Milijonai lempučių milžiniškose žibintuose-skulptūrose, ant pastatų, medžiuose, ore ir net ant...

Kviečia įspūdingiausia Kalėdų karalystė Lietuvoje

Artėjančios didžiosios metų šventės įkvepia ieškoti ir atrasti ypatingas vietas, kur su...

Pakruojo dvare - tikra šviesos ir artėjančių Kalėdų karalystė

Didžiausias šių metų kalėdinio laikotarpio pramogų objektas Lietuvoje – Pakruojo dvaras...

Kalėdinės dovanos – kanceliarinių prekių parduotuvėje? Tikrai taip!

Laiko niekada nebūna per daug, tačiau labiausiai jo pritrūkstame šventiniu laikotarpiu. Darbuose...

Top naujienos

Pristatyta mokesčių reforma: individualiai dirbančių laukia mokesčių didinimas, atsisakoma populiarios lengvatos papildyta (20)

Po ilgos tylos antradienio rytą finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė ilgai paslaptyje...

Uždraudė pristatyti užsienio universitetus Lietuvos moksleiviams: vadina tai cenzūra ir sovietiniais metodais organizatorius spaudė Lietuvos aukštosios mokyklos (2)

Tarp populiariausių šalių studijoms užsienyje tvirtai laikosi Vokietija, Jungtinė Karalystė,...

Karas Ukrainoje. Ukraina po atakų Kryme: okupantams jau laikas išvykti skelbiama, kad sunaikintos Rusijos „Kalibr“ raketos (1)

Sprogimas Džankojaus mieste, Kryme, naktį į antradienį sunaikino Rusijos „Kalibr“ kruizines...

Britų žvalgyba: vos po kelių savaičių Rusijoje bus didelių problemų

Britų žvalgyba mano, kad malonės suteikimas kalėjimuose užverbuotiems „ Vagner “ samdiniams...

Opozicija pažėrė kritikos pristatytai mokesčių reformai: kodėl jie mažina mokesčius uždirbantiems daugiausiai (1)

Opozicijoje esančios Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas sako antradienį...

Sulevas Vedleris, Julija Sandula, delfi.ee

Netikėtas akibrokštas: Estijos gynybos pramonės kompanijos savininkas neatmeta bendradarbiavimo su Rusija galimybės (1)

Kompanijų grupės EDGE vykdomasis direktorius, kuris yra pagrindinis estų gynybos pramonės...

Po itin neramios paros ugniagesiai skelbia prašymą: lipti ant tokio ledo draudžiama

Dramatiška para ugniagesiams – pranešta apie mažiausiai 6 skęstančius žmones. 2 iš jų...

VVTAT skyrė 300 tūkst. eurų baudą „Jozitai“

Alternatyvių degalų įstatyme numatyta, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse...

Putino bendražygio kalbos įgavo naują kryptį: iškart sureagavo ir Rusijos prezidentas (2)

Į Maskvą su oficialiu vizitu pirmadienį atvyko komunistinės Kinijos lyderis Xi Jinpingas ....