Milijonų šviesų ir spalvų Kalėdos. Didžiųjų žibintų festivalyje, nukeliančiame į Rytų kraštus, šią žiemą ypatingas dėmesys skirtas Kalėdoms ir Naujiesiems metams paminėti. Sukurti kalėdinės šviesos pasaką čia prireikė milijonų lempučių ir naujausių apšvietimo technologijų, kurios ne tik parką, tačiau ir dešimtis išpuoštų eglučių ir jų kompozicijų nudažė įvairiomis spalvomis. Praeiti pakėlus galvą kviečia net keletas mirgančių alėjų, o greta akį traukia šilko skulptūrų pavidalus gavę – Kalėdų senelis su elniais, lyg valgomi elfų nameliai, spalvingos dovanos. Šviesų apsuptyje veikia kalėdinė mugė, greta aromatais vilioja karšti gėrimai ir užkandžiai, kiek tolėliau – išpuošti dvaro restoranai, šventinę nuotaiką kelia kalėdiniai personažai, o visa vainikuoja trumpi, tačiau efektingi tradicinių sodo fejerverkų šou.

Šventiniai atradimai visai šeimai. Viena mėgstamiausių vaikų vietų festivalyje – skambančia kalėdine muzika, šviečiančiais atrakcionais, karusele ir pasakų pilimi pasitinkanti aikštė. Greta kvepia garuojantys vafliai ir karšta arbata. Kiek paėjėjus festivalio takais, dėmesį patraukia interaktyvūs būgnai, kuriais grojant šviesos pliūpsniai kyla medžiais aukštyn, o kreivų veidrodžių sukuriami vaizdai priverčia nusišypsoti. Širdžių alėja ir šviečiantis tiltas palydi į stebuklingu mišku virtusią Sapnų salą, kuri mirgėte mirga nuo šviesų. Tradiciškai festivalyje galima sutikti ir norus išklausantį Kalėdų senelį su snieguole, didžiulę baltąją mešką.

Sėkmę nešantys drakonai ir didžiausias kada regėtas ledinis krokodilas. Į Rytų kraštus, Naujųjų metų šventimo ištakas nukeliantis festivalis stebina šviečiančių ir net judančių kūrinių iš spalvingo šilko dydžiais. Čia, skambant Rytų būgnams, pasirodo dešimčių metrų ilgio, saugantys ir šviesą nešantys drakonai (didžiausias – net 50 metrų ilgio!), taip pat unikalios ir kerinčios aukščiu drakono vartų, mirksinčio liūto, dramblio ir krokodilo Vang skulptūros.

Pastaroji – bene 40 metrų ilgio ir 5 metrų aukščio, o pražioti nasrai leidžia pasivaikščioti jos viduje. Tai – neabejotinai įdomi patirtis ir mažam, ir dideliam. Šią žiemą festivalis džiugina keliais šimtais pavienių šviečiančių skulptūrų ir kompozicijų, kurias apeiti, patyrinėti, su jomis įsiamžinti prireikia dviejų ir daugiau valandų.

Didžiųjų Azijos žibintų festivalis „Drakonai, mitai ir legendos" Pakruojo dvare per šventes ir tarpušvenčiu šviečia kasdien nuo gruodžio 23 iki sausio 1 dienos. Paskutinė festivalio diena – sausio 8-oji. Daugiau apie festivalį – www.pakruojo-dvaras.lt