Inovatyvios funkcijos

Per pirmus keturis aktyvios veiklos mėnesius prie portalo prisijungė daugiau nei 70 visoje Lietuvoje veikiančių NT agentūrų ir beveik 600 brokerių. Tarp prie portalo prisijungusių agentūrų yra tokios šalyje gerai žinomos įmonės kaip „Re/max“, „Urban Estate“, „Ober-Haus“, „Capital“.

Viena iš priežasčių, lėmusių Realu.lt populiarumą tarp rinkos profesionalų, yra jo inovatyvios funkcijos. Platforma siūlo patogią ir lengvai naudojamą vartotojo sąsają, kuri palengvina nekilnojamojo turto paiešką ir pardavimą. Be to, ji suteikia išsamią informaciją apie skirtingus objektus, įskaitant nuotraukas, aprašymus, vietą žemėlapyje. Siekiant užtikrinti kuo geresnę lankytojų patirtį, portale įdiegta efektyvi skelbimų filtravimo ir paieškos pagal tam tikrus požymius galimybė. Tai padeda su NT pardavimu dirbantiems specialistams efektyviai pristatyti savo pasiūlymus potencialiems pirkėjams bei nuomininkams, o būsto ieškantiems – greičiau rasti tinkamą pasiūlymą.

Portalas pradėjo bendradarbiavimą su rinkoje jau gerą vardą užsitarnavusiais būsto paskolų tarpininkais VisiBankai.lt. Prie kiekvieno skelbimo lankytojas ras būsto paskolos įmokos skaičiuoklę, kuri paskaičiuos preliminarią mėnesinę būsto paskolos įmoką. VisiBankai.lt – nepriklausomi paskolų tarpininkai, neatstovaujantys nė vieno banko, tad portalo lankytojams pateikiama objektyvi informacija.

Konkurencingos sąlygos ir mažesni mokesčiai

Realu.lt siūlo brokeriams ir agentūroms konkurencingas sąlygas, kurios padeda sukurti pranašumą rinkoje. Platforma taiko mažesnius mokesčius už skelbimus ir kitas reklamavimosi galimybes nei šiuo metu lyderiaujantys portalai. Tai leidžia brokeriams ir agentūroms sutaupyti pinigų ir efektyviau naudoti savo išteklius. Mažesni mokesčiai taip pat pritraukia vartotojus, kurie ieško veiksmingesnių ir ekonomiškesnių būdų reklamuoti savo paslaugas.

Vienas iš Realu.lt privalumų – neribojamas skelbimų skaičius. Profesionalūs, aktyviai dirbantys brokeriai dažniausiai savo pardavimų portfelyje turi daugiau skelbimų, nei leidžia įkelti kai kurie skelbimų portalai, todėl brokeriai talpina ne visų savo parduodamų objektų skelbimus, o juos rotuoja. Prisijungusiems prie Realu.lt rinkos profesionalams nebereikia sukti galvos, kurį objektą reklamuoti dabar, o kurį palikti vėlesniam laikui. Vienu metu jie gali reklamuoti visus savo parduodamus objektus ir taip efektyviau suvaldyti pardavimo procesą.

Neribojamas skelbimų skaičius lemia tai, jog portale Realu.lt galima rasti tokių parduodamų objektų, kurie kitose skelbimų svetainėse nereklamuojami. Tokių unikalių skelbimų dalis portale nuolat auga. Unikalių skelbimų dalį portale papildo ir VĮ Turto bankas parduodamų objektų skelbimai. Tad ieškantieji būsto ar objekto investicijai portale Realu.lt ras dar daugiau patrauklių pasiūlymų.

Didesnis matomumas ir reklaminės galimybės

Nuo pat pirmos dienos portalo Realu.lt lankomumas auga itin sparčiai. Birželį portale apsilankė daugiau nei 310 tūkst. unikalių lankytojų. Nemaža dalis lankytojų į portalą sugrįžta ne po vieną kartą. Čia jie randa kokybiškus skelbimus, kuriuose išsamiai aprašyti ir kokybiškomis nuotraukomis iliustruojami parduodami NT objektai. Portalo administratoriai akcentuoja kokybę ir skelbimams taiko aukštus kokybinius reikalavimus.

Prie reklamos ir matomumo didinimo ženkliai prisideda Realu TV. Tai portalo specialistų kuriami įvairūs vaizdo įrašai, pokalbiai su ekspertais ir aktualios informacijos laidos. Iki šiol dar nė vienas skelbimų portalas neturėjo savo televizijos. Realu.lt ieško įvairių būdų sukurti kuo daugiau vertės lankytojams ir Realu TV – vienas iš jų.

Į Realu.lt buvo integruota daugelio pamėgta nekilnojamojo turto aktualijų svetainė www.NTnaujienos.lt. Kasdien portale talpinama bent po 5 straipsnius įvairiose kategorijose. Čia gausu ekspertų įžvalgų, rinkos naujienų, patarimų statantiems namą, jau įsirenginėjantiems ar dar tik pradedantiems galvoti apie naujo būsto įsigijimą. Šiuo metu naujienų rubrikoje yra patalpinta beveik 4000 straipsnių ir kiekvieną dieną šis skaičius auga.

Pirmųjų mėnesių rezultatai – daug žadantys

Realu.lt startas – daug vilčių teikianti pradžia. Ketvirtą aktyvios veiklos mėnesį portale paskelbta daugiau nei 10 tūkst. NT objektų skelbimų. Portalą Realu.lt atranda vis daugiau agentūrų, brokerių ir nuosavą turtą parduoti norinčių asmenų, tad ir skelbimų skaičius nuolat auga. Portalo lankytojai čia gali rasti parduodamus ir nuomojamus butus, namus bei kotedžus. Ketinantiems ne pirkti, o statyti namą portale yra gausus sklypų pasirinkimas. Besidomintys komerciniu nekilnojamuoju turtu čia ras daugiau nei 1500 parduodamų ir nuomojamų įvairios paskirties patalpų visoje Lietuvoje.

Portalą kuria NT rinkos profesionalai. Mantas Jaruševičius, vienos žinomiausių Kaune veikiančios NT agentūros „011“ vadovas, ir Artūras Pikšrys, vadovaujantis įmonei UAB „Wise Monks“, kuri specializuojasi IT sprendimų ir įrankių NT brokeriams kūrime, prisijungę prie portalo įkūrėjų komandos, naujajam projektui suteiks dar daugiau jėgos judėti į priekį.

Gegužės pabaigoje prie portalo kūrėjų prisijungė ir visas Lietuvos NT agentūras vienijanti asociacija LNTAA (Lietuvos NT agentūrų asociacija). Šis sprendimas rodo, jog Lietuvos NT rinkos dalyviai jau pribrendo rimtiems pokyčiams ir deda daug vilčių į Realu.lt.

Ingos Andriulevičienės, LNTAA direktorės, nuomone, pokyčio skelbimų rinkoje reikėjo jau seniai. „Tiek mano asmenine, tiek ir asociacijos nuomone, konkurencijos skelbimų portalų rinkoje reikėjo jau seniai ir tai, kad Realu.lt tą konkurenciją sėkmingai kuria, yra labai sveikintina“, - sako I. Andriulevičienė ir priduria, jog Realu.lt rinkoje kuria ne tik konkurenciją, bet ir atneša naujovių, kurių vartotojams trūko.

„Didžiausiu Realu.lt konkurenciniu privalumu laikau būtent tai, kad tai ne tik skelbimų talpinimo svetainė, tai yra daug daugiau: TV reportažai, objektų reklamos soc. tinkluose, ekspertų straipsniai ir patarimai bei visos kitos naudingos funkcijos. Tikrai tikiu, kad ilgalaikėje perspektyvoje Realu.lt taps labai sėkmingu projektu ir jis bus pirmas pasirinkimas tarp parduodančių nekilnojamą turtą. Svarbu nesustoti pusiaukelėje“, - teigia LNTAA direktorė.

Ne tik nekilnojamojo turto brokeriai, bet ir vystytojai ilgą laiką gyveno laukdami pokyčių skelbimų rinkoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacija (LNTPA), vienas iš portalo Realu.lt rėmėjų, deda daug vilčių į šį projektą.

„Kalbinti asociacijos nariai džiaugiasi, kad atsirado toks įrankis. Labai norisi, kad jis būtų sėkmingas ir kad šioje srityje atsirastų sveika konkurencija“, - sako Lina Luneckienė, LNTPA komunikacijos ir rinkodaros vadovė. Bendraudama su asociacijos nariais ji pastebi teigiamą vystytojų požiūrį į vykstančius procesus. „Žinoma, trys keturi mėnesiai yra per trumpas laiko tarpas tvirtoms išvadoms daryti. Prireiks dar nemažai laiko ir investicijų, kad Realu.lt įsitvirtintų, tačiau aišku viena – einama teisingu keliu“, - įžvalgomis dalinasi L. Luneckienė.

Realu.lt – rinkos naujokas, kuris sugebėjo aktyviai prasiveržti ir pritraukti daug brokerių bei NT agentūrų. Naujas profesionalų kuriamas portalas padeda drebinti monopoliją rinkoje, sudarydamas sąlygas gauti reikalingas paslaugas palankesnėmis sąlygomis. Realu.lt startavo užsibrėždamas tikslą iki šių metų pabaigos tapti antruoju pagal lankytojų skaičių NT skelbimų portalu Lietuvoje. Šis tikslas buvo pasiektas jau ketvirtą veiklos mėnesį. Tai tik įrodo, kad naujo dalyvio skelbimų rinkoje tikrai reikėjo. Aktyvi naujojo portalo veiklos pradžia ir didelis rinkos dalyvių palaikymas teikia didelių vilčių, jog pavyks šioje srityje sukurti sveiką konkurencingą aplinką.