Galimybė namuose turėti svajonių sodą

Apželdinimo projektas „Atrium by Mantas Petruškevičius“ sužavi visus, turinčius galimybę išvysti dekoro ir floristikos meistro kurtą meną. Visgi neretai žmonės nė nežino, kas apskritai yra tas atriumas.

„Tai yra nauja tema bei sritis, kurioje save išbandau. Joje pradėjome dirbti drauge su visa komanda. Atriumas, paprastai tariant, suteikia galimybę įsirengti savo svajonių sodelį tiesiog namuose, praktiškai viduryje namo. Ši vieta gali suteikti privatumo, natūralumo. Ir nors standartiškai Lietuvoje sodelis žmonėms asocijuojasi su akmenukais, betonu, kėdutėmis ir suoliuku bei vazonėliu su levandomis ant stalo, man norėjosi kiek kitokio dekoro. Jis – lyg pereinantis sienas. Jo tikslas – sodelį sujungti su vidumi“, – pasakoja M. Petruškevičius.

Anot jo, galimybė savo namuose džiaugtis gamta – tiesiog fantastiška. O jo kurti sodeliai būsimiems gyventojams suteiks ir itin daug privatumo.

„Šiais laikais žmonėms labai reikia savos erdvės. Juk norisi kavą gerti apsirengus chalatą ir žinoti, kad tavęs niekas nemato. Jei aš čia gyvenčiau, gerčiau kavą nuogas sode ir visai nesukčiau galvos“, – sako floristas.

Vieta ne tik augalams, tačiau ir meno kūriniams

Na, o jei žodį „atriumas“ reikėtų apibrėžti pagal žodyną, jo apibūdinimas skambėtų taip – „didelė atvira erdvė, kuri yra pastato viduje“. Dar visai neseniai atriumai Lietuvoje buvo ypatinga retenybė. Tačiau, sekant užsienio tendencijas, šis sprendimas populiarėja ir Lietuvoje. Taigi, projektuodama „Nemuno parko“ kotedžus, nestandartiniais užmanymais garsėjanti architektė atriumus nutarė įkurdinti ir projekte. O iš kur atriumams įkvėpimo sėmėsi M. Petruškevičius?

„Kai pamačiau plyteles su šiuo grindiniu, norėjau apdengti viską samanomis tam, kad atrodytų, jog viskas kuo daugiau apsamanoję. Gražu, kai daiktai ir objektai nėra visiškai nuglūdinti. Man gražu, kai sukuriamas natūralumo jausmas“, – apie projektą pasakoja dekoratorius.

Jis teigia, kad kurdamas vizualizacijas norėjo pavaizduoti tam tikrus iškilimus, kurie yra ir miške. Taip atsirado ir samanų kilimas bei tam tikri objektai, kurie sušvelnina šį, galima teigti, japoniško sodo vaizdą.

„Buvo kuriamas miksas su smilgomis ir nendrėmis, kuris dar labiau sušvelnina vaizdą“, – sako pašnekovas.

Jis įsitikinęs – tokiuose atriumuose turi būti ne tik augalų, tačiau ir skulptūrų, tam tikri objektų. Taip pat čia gali būti apželdintas net grindinys.

Privatumas – vienas didžiausių šių būstų privalumų

Visos trys apželdinimo instaliacijos išties gniaužia kvapą. Tačiau, sutikite, nieko kito iš M. Petruškevičiaus kūrybos ir negalima tikėtis. Juk tarp jo vardo ir žodžio „kokybė“ drąsiai galima dėti lygybės ženklą. Būtent dėl šios priežasties bendrų projektų partnerius floristas renkasi itin atsakingai bei atidžiai. Tačiau „Nemuno parkas“ projektui simpatiją jis pajuto vos pirmą kartą čia atvykęs.

„Šiais laikais yra svarbu tai, šalia kokių vardų tu esi. Todėl aš stebiu, su kuo esi, kur tu pasirodai, kaip tai atrodo. Kokybė man – labai svarbu. Jei aš kažkur dalyvauju, darau bendrus projektus, atidžiai vertinu, kas tie būsimi partneriai bei kokio lygio produktus jie kuria“, – sako floristas.

Jis teigia, kad net ir „Instagram“ socialiniame tinkle jis niekada nesidalina, pavyzdžiui, blynų keptuvių rekomendacijomis. Produktai bei objektai, prie kurių jis sutinka prisidėti, privalo būti išties kokybiški.

„Privalo būti subordinacija. Pirmąjį kartą atvykus į „Nemuno parką“ susidariau tikrai gerą įspūdį. Pamenu, sakiau kolegei, kad būtų gera čia gyventi. Aš tikrai mėgstu turėti privatumą. Ir ne tik man jis patinka. Pakalbėjus su kitais žmonėmis, jie taip pat akcentuoja privatumą kaip vieną didžiausių privalumų“, – pabrėžia dekoratorius.

Anot jo, dar vienas didžiulis šių kotedžų privalumas – juos supanti fantastiško grožio gamta.

Kokybė yra neatsiejama projekto dalis

Tiesa, ne tik M. Petruškevičius negaili gražių žodžių projektui „Nemuno parkas“. Projekto vystytojai taip pat nuoširdžiai džiaugiasi bendradarbiavimu su floristu.

„Mūsų projektas yra išskirtinis. Apskritai – neeiliniai visi mūsų projektai, kuriuos darėme ir iki šio. Dirbame su gerai žinoma architektų komanda, greičiausiai ir tai padiktavo, kad viskas turi būti daroma tik gerai. Žinoma, ir mes patys turime tą siekį. Vedini šios minties ir pasikvietėme drauge dirbti M. Petruškevičių“, – teigia nekilnojamojo projekto „Nemuno parkas“ vystytoja Laura Mitkevičienė.

Ji pasakoja, kad susitikusi su M. Petruškevičiumi iškart suprato, kad pasikviesti jį drauge dirbti buvo puiki mintis.

default

Floristui patinka dirbti su paprastais žmonėmis

Kokybė – bendras floristo ir projekto vystytojų tikslas. Tad, visai nereikia stebėtis, kad ir rezultatas – tokio aukšto lygio. Tačiau, neslėpkime: net ir susižavėjus projekto „Nemuno parkas“ kotedžais, galima pagalvoti, kad jų įsigyti tiesiog neįmanoma, nes juk M. Petruškevičius kuria tik žinomiems žmonėms.

„Ne, taip tikrai nėra. Aš net ir nenorėčiau, kad taip būtų. Man patinka bendrauti su žmonėmis, man patinka masė. Ir man visai nesvarbu, kokios žmonių pareigos. Kartais net mieliau bendrauti su paprastais žmonėmis. Aš esu labai lankstus specialistas, man patinka įvairūs projektai. Tad, jei žmonės turi idėjų, kurias galėtume kartu įgyvendinti, aš visada esu „už“, – patikina floristas.

O ar tikrai M. Petruškevičius būtų patenkintas, jei į jį kreiptųsi žmogus, kuris norėtų atriume pasistatyti kepsninę?

„Na, suprantate, kepsninės nelygios kepsninėms. Juk šiais laikais kepsninių būna tokių modernių, kad jos gali atrodyti net kaip skulptūros. Tad, aš ir esu labiau už tokias. O geležinės paprastos kepsninės lai lieka sodybose. Tačiau tokiems objektams rekomenduočiau rinktis modernias ir gražias kepsnines, kurios derėtų prie interjero“, – pataria pašnekovas.

Dekorui dėmesio lietuviai skiria vis daugiau

Nors šiuo metu atriumai atrodo tiesiog pribloškiamai, M. Petruškevičius nurodo, kad jei būsimas kotedžo savininkas daug gamins, ateityje jis atriumą galės apsisodinti prieskoninėmis žolelėmis ir net įsirengti modernią augalų sieną.

„Įsivaizduoju, kad čia puikai auginti galima tiek pomidorus, tiek prieskonines žoleles. Šią idėją taip pat galima išpildyti labai gražiai. Jei čia gyvenčiau aš, apsodinčiau visas sienas vien gebenėmis. O tai leistų jaustis kaip Italijoje ar Prancūzijoje“, – sako M. Petruškevičius.

Nors floristas ir pripažįsta, kad kiekvienam žmogui norisi skirtingų dalykų, bendra tendencija yra tokia, kad vis daugiau dėmesio Lietuvoje skiriama dekorui, pradedant nuo interjero dizaino, architektūros, baigiant apželdinimu ir apsodinimu.

„Tokių griežtų tendencijų kaip ir nėra. Viskas kuriama atsižvelgiant į klientą. Tačiau lietuviai neatsilieka nuo viso pasaulio, turi puikų skonį ir namus įsirengia fantastiškai“, – pabrėžia dekoro virtuozas.

default

Ir tikrai jokia ne paslaptis, kad tokių komplimentų be reikalo M. Petruškevičius nedalina. Tad verta pasidžiaugti tuo, jog lietuvaičių skonį jis vertina puikai.

Atidarymo šventėje projekto sėkme abejojančių nebuvo

Kviestinius svečius M. Petruškevičius pakvietė ir į išskirtinį „Atrium by Mantas Petruškevičius“ projekto atidarymo renginį. Šiame renginyje televizijos laidų ir renginių vedėjas Tomas Grigaitis sakė, kad turbūt ne jis vienas nustebo išvydęs, kad Prienuose buvo pastatytas tokio aukšto lygio nekilnojamojo turto objektas „Nemuno parkas“.

„Nepavykusių mano darbų tiesiog nebūna. Aš niekada nekuriu abejotinų ar vidutiniškų projektų. Visada stengiuosi darbą atlikti geriausiai. Tad man tikrai smagu prisidėti prie šio projekto, kuris, neabejotinai, yra kitoks“, – renginio metu kalbėjo M. Petruškevičius.

Jam antrino ir nekilnojamojo turto „Nemuno parkas“ architektė Gustė Kančaitė. Anot jos, floristo atliktas darbas – lyg meno kūrinys, kuris yra labai gražus.

Šį renginį vainikavo ypatinga akimirka – simbolinės juostelės kirpimas. Vedėjas T. Grigaitis nė neabejojo, kad projektas „Nemuno parkas“ tikrai klestės.

Apžiūrėti projektą galima užsiregistravus svetainėje: www.nemunoparkas.lt