Ne paslaptis, jog moksleiviai, rinkdamiesi, kur studijuoti, didelį dėmesį kreipia ne tik į universitetą, bet ir į miestą. Pastebima tendencija, kad vis daugiau vilniečių iškeičia Lietuvos sostinę į jaunatvišką, akademišką ir vis daugiau perspektyvų siūlantį Kauną.
KTU Elektros ir elektronikos fakultetas
KTU Elektros ir elektronikos fakultetas
© Organizatorių nuotr.

Biomedicininę elektroniką Kauno technologijos universitete studijuojanti (KTU) vilnietė Julija Kravčenko sako, jog apsisprendus inžinerijos mokslus krimsti Kaune, šis jos sprendimas pažįstamų rate buvo vertintas gana skeptiškai. Vis dėlto, ji dėl savo pasirinkimo nedvejojusi.

„Kai baigiau mokyklą, važiavimas studijuoti į Kauną buvo laikomas keistu poelgiu – „Juk tu iš Vilniaus, tau ten nebus ką veikti“. Nesutikau su tuo tada ir nesutinku dabar. Kaune galimybės studentams neribotos tiek profesine, tiek saviraiškos, poilsio prasme“, – įsitikinusi antrakursė Julija.

Vis dėlto mergina sako dėliodama prioritetus didžiausią dėmesį sutelkė į tai, kokios srities specialiste norėtų būti.

Julija Kravčenko
Julija Kravčenko
© Organizatorių nuotr.

„Stodama svarsčiau tarp medicinos ir inžinerijos, tačiau medicina man atrodė gan svetima dėl būtinybės invaziniu būdu tirti žmogaus kūną bei „kalimo“, tad labai džiaugiuosi atradusi specialybę, kur galiu padėti žmogui, tačiau kitokiu būdu. Man tai ir yra didžiausias šios studijų programos pliusas“, – sako biomedicininę elektroniką KTU Elektros ir elektronikos fakultete studijuojanti Julija.

Inžinieriams Kaune – neribotos perspektyvos

Studentė pastebi, kad Kaunas inžinieriams dėl profesinių galimybių yra labai palankus miestas. Iš tiesų, pastarieji metai Kauno regionui itin derlingi investicijomis. Pasaulinėms kompanijoms, tokioms kaip „Hella“, „Continental“, „Hollister“ bei Lietuvos investuotojams nusprendus investuoti Kaune, kuriamos naujos darbo vietos.

KTU Elektros ir elektronikos fakultetas
KTU Elektros ir elektronikos fakultetas
© Organizatorių nuotr.

„Kaunas tampa traukos centru, čia ateina didžiosios investicijos. Kaunas yra inžinerinės pramonės centras – visada toks buvo ir, greičiausiai, toks ir liks“, – neseniai KTU vykusiame forume „Kauno regione kuriasi didieji investuotojai: permainos darbo rinkoje“ sakė Lietuvos Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis.

„Inžinieriams tai tobula vieta susirasti praktiką dar mokslų metu. Man Kaunas visuomet asocijavosi su inovacijomis, pramone, technologijomis, iki šiol nuomonės nepakeičiau. Be to, žaviuosi čia esančių žmonių, architektūros, gamtos paprastumu. Manau, tai mane papirko labiausiai“, – prisipažįsta J. Kravčenko.

Kauną renkasi dėl patrauklių studijų

Kauną studijoms pasirinkusi ir KTU ekonomiką studijuojanti vilnietė Eglė Meškėnaitė pritaria, kad Kaunas – studentų miestas ir iš gyvenimo sostinėje pasiilgsta tik jaukių Vilniaus gatvių. Priešingai nei daugelis, ji rinkosi ne miestą, o universitetą ir studijų programą.

Eglė Meškėnaitė
Eglė Meškėnaitė
© Organizatorių nuotr.

„Išnagrinėjusi galimus variantus įvertinau, kad ekonomikos studijos KTU – geriausias pasirinkimas“. Nusprendus studijuoti Kaune integruotis nėra sunku, be to, turėjau pažįstamų žmonių, tad su dideliais sunkumais nesusidūriau“, – teigia KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto E. Meškėnaitė.

Pasak jos, kilti karjeros laiptais Kaune yra gana paprasta, kadangi Kaunas gali pasiūlyti vis daugiau karjeros galimybių įvairių studijų krypčių studentams – ir nors Vilnius vis dar lenkia Kauną darbo vietų pasiūlos skaičiumi, Kaunas sparčiai vejasi sostinę.

Unikali talentų ugdymo programa

„Kaunas ne toks „užkrautas“ kaip Vilnius“, – antrina J. Kravčenko. Nors mergina sako konkrečių planų ką darys baigusi studijas dar neturinti, savo ateitį taip pat mato Kaune.

„Šiuo metu bandau atrasti siauresnę sritį, kurioje norėčiau plėtoti savo veiklą. Domiuosi ne tik biomedicinine elektronika, bet ir projektų valdymu, tad pasirinkimų labai daug – pradedant KTU biomedicinos inžinerijos institutu ir inžinierės, mokslininkės darbu, baigiant ateinančiomis į Kauną elektronikos įmonėmis ir projektų vadovės pareigomis, – vardija studentė – Visada planavau gyventi Lietuvoje, o Kaunas siūlo plačiausias galimybes mano srities atstovams, tad kol kas planuoju likti čia“.

KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas
KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas
© Organizatorių nuotr.

Abi studentės priklauso KTU talentų akademijai GIFTed, kurioje talentingiems studentams sudaromos galimybės tobulėti ir realizuoti savo gebėjimus mokslo ir verslo srityse. E. Meškėnaitė pabrėžia, jog stodama į KTU žinojo apie šią programą ir būtent tai ją paskatino rinktis šį universitetą.

Tai – unikali programa, kurios dalyviai dirba su karjeros mentoriais, įgyja profesinių žinių sustiprinto lygio paskaitose, dalyvauja verslo/mokslo iššūkiuose ir kitose veiklose. GIFTed studentai gauna ir didžiausią nuolatinę stipendiją Lietuvoje – 300 eurų.

Užsakymo nr.: PT_78306987

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paaiškėjo, kaip „Starlink“ begėdiškai apribojo paslaugas Ukrainos kariams (1)

Jungtinių Amerikos valstijų milijardieriaus Elono Musko valdoma bendrovė „ SpaceX “ Ukrainoje...

Lietuva, Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą, kaip dar stipriau prispausti Putino režimą (3)

Lietuva , Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą kaip dar stipriau prispausti Vladimiro Putino...

Nepamirškite persukti laikrodžio: nuo šiol teks keltis anksčiau

Jau šią naktį laikrodžių rodykles suksime viena valanda į priekį. Taip Lietuvoje įsigalios...

Putinas: Rusija dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje dar papildyta (22)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija ketina Baltarusijos teritorijoje...

Gydytojas išvardijo sutrikusios žarnyno veiklos simptomus: tai gali išprovokuoti kitas rimtas ligas

Žarnyno būklė daro itin didelę įtaką visam organizmui, net ir emocijoms. Apie tai laidoje „...

Dovilė Jablonskaitė

Apipjaustymas: ilgo lytinio akto pageidaujantys vyrai apie tai svajoja, bet urologai perspėja – dievulio duota ne šiaip sau

Gimus mergaitei dar gimdymo namuose užakcentuojama: keičiant sauskelnes prausti tik laikant...

Low De Wei

JAV plinta mirtinai pavojinga grybelinė infekcija: yra du būdai, kaip ji gali paveikti žmogaus organizmą simptomai būdingi daugeliui kitų paplitusių ligų

JAV plintančio mirtinai pavojingo, vaistams atsparaus grybelio atvejų smarkiai padaugėjo COVID-19...

Girtų vairuotojų šou Vilniuje: gausios policijos pajėgos „premijas“ įteikė 16-likai alkoholio mėgėjų (10)

Šeštadienį Vilnių šturmavo gausios Kelių policijos pajėgos, prisidėjo ir Viešojo saugumo...

Pikantišką eksperimentą atlikę mokslininkai nustatė, kam vabalai panaudoja savo analinę angą: funkcija – labai neįprasta

Užuot gėrę vandenį per burną, vabalai yra pasirinkę kitą mechanizmą ir šiuo tikslu naudojasi...

Į Lietuvą atvykstančių rusų ir baltarusių kišenėse – Ukrainos grivinos: ieškoma būdų šiuos pinigus grąžinti ukrainiečiams (3)

Pastaruoju metu fiksuojama vis daugiau atvejų, kai Rusijos ir Baltarusijos piliečiai į Lietuvą...