Galite rinktis įspūdingas ekspozicijas viduramžių gynybiniuose įtvirtinimuose, stebuklingų išradimų pasaulį 100 metų senumo slaptame povandeninio laivo pastate, parodas kultiniame 1980-ųjų bare ar net pačiame danguje!

Kik in de Kök ir gynybinės struktūros

Galingas XV a. Kik in de Kök artilerijos bokštas, požeminiai bastionų koridoriai, įspūdingą istoriją menantis Mergelės bokštas, arklidžių bokštas ir vartų bokštas Lühike jalg (Trumposios kojos) gatvėje sudaro daugiau nei 500 metrų ilgio gynybinių statinių kompleksą - Fortifikacijų muziejų. Tereikia pasivaikščioti nuo vieno bokšto iki kito palei viduramžių miesto sieną ir atsivers vienas nuostabiausių sostinės vaizdų!

Nigulistės muziejus

Vienas iš nedaugelio muziejų Šiaurės Europoje, įsikūręs bažnyčios pastate. Po kapitalinio remonto muziejus vėl veikia, o viena didžiausių naujovių - stiklinis liftas į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria naujas vaizdas į Talino senamiestį, Talino įlanką ir keturis pasaulio kraštus. Tai antrasis senamiesčio orientyras po Fat Margaret bokšto, kuriame įrengtas liftas ir galimybė neįgaliesiems patekti į apžvalgos aikštelę.

KGB kalėjimo kameros

Žvelgiant į šį elegantišką secesijos stiliaus pastatą niekam nė į galvą neateitų, kad būtent čia prasidėjo tūkstančių ir tūkstančių žmonių kankinimo serijos. Sovietmečiu šio gyvenamojo namo rūsiai ilgą laiką buvo naudojami kaip kalėjimo kameros, o dabar jie atviri tiems, kurie domisi šiuo liūdnu Estijos istorijos laikotarpiu. Šiandien didžioji pastato dalis vėl atlieka savo pirminę paskirtį kaip gyvenamasis namas, o pirmajame aukšte įrengta vyninė ir restoranas.

Estijos jūrų muziejaus "Skraidantis uostas"

Populiariausio sostinės muziejaus istorija siekia praėjusio amžiaus pradžią, kai Talino įlankos pakrantėje buvo pastatyti hidroplanų angarai, kurie buvo Petro Didžiojo jūrų tvirtovės dalis. Betoninis to meto stebuklas net ir šių laikų kontekste atrodo stebėtinai erdvus: vidutinis didingų kupolų ant lubų korpuso storis tesiekia aštuonis centimetrus.

Šiandien pastate įsikūręs vienas didingiausių Šiaurės Europos jūrų muziejų "Skrajojantis uostas", kuriame galima pamatyti autentišką XX a. ketvirtojo dešimtmečio povandeninį laivą. Naujoje laikinoje parodoje "Venecija - jūrų karalienė" apžvelgiami istoriniai Venecijos raidos etapai.

PROTO išradimų fabrikas

Šio pastato istorija ne mažiau įdomi nei greta esančio "Skrajojančio uosto": 1912 m. du Sankt Peterburgo verslininkai Emanuelis Nobelis (garsiojo Alfredo Nobelio sūnėnas) ir Artūras Lessneris čia įkūrė svarbiausią tuo metu carinėje Rusijoje povandeninių laivų statybos gamyklą. Šiandien liejykloje veikia unikalus Europoje virtualios realybės centras, kuriame šimtmečio senumo išradimai atgyja pasitelkus VR technologiją.

KUMU meno muziejus

Ar žinojote, kad vienas iš labiausiai pamėgtų Talino objektų yra iš dalies įsirėžęs į uolą, tiksliau, į Lasnamäe kalkakmenio šlaitą? Laikui nepavaldus KUMU muziejus, suprojektuotas suomių architekto Pekka Vapaavuori ir pastatytas 2006 m., pelnė daugybę architektūros ir muziejų apdovanojimų.

Pastatas neseniai debiutavo Holivudo filme: muziejaus atriumas tarptautiniame trileryje "Priežastis" ("Warner Bros. Pictures") pasirodė kaip fiktyvus laisvasis Oslo uostas. (Warner Bros. Pictures, 2020 m.) režisieriaus Christopherio Nolano filme, kuris pelnė "Oskarą" už geriausius vizualinius efektus.

Talino televizijos bokštas

Čia yra aukščiausia Šiaurės Europoje apžvalgos aikštelė po atviru dangumi! Šis 314 m aukščio pastatas, pastatytas 1980 m. Maskvos olimpinių žaidynių buriavimo regatai, yra aukščiausias Estijos pastatas, nuo kurio viršaus atsiveria apylinkių panorama. Legenda byloja, kad giedrą dieną iš čia galima pamatyti net Helsinkį! Viena iš populiariausių lankytojų atrakcijų yra TV bokšto krašto takas. Bokšte veikia restoranas. Iš jo atsiveria puiki Talino panorama.

Susidomėjote? Tuomet apsilankykite turizmo svetainėje visittallinn.ee ir paskaitykite daugiau apie šias unikalias vietas bei sužinokite, kur jos yra ir kada dirba.

Šaltinis
Temos
Projektas „Aplankyk Taliną“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją