Praėjusių metų gegužę startavo išankstinė prekyba ir vos per mėnesį buvo nupirkta kortų net už 11 tūkstančių dolerių. Jas tikrai kone graibstė magijos entuziastai užsienyje – europiečiai, amerikiečiai, japonai ir net australai – Roko vardinės kortos pasiskirstė tikrąja to žodžio prasme po visą pasaulį. Mat užsienyje Rokas Bernatonis yra žinomas kone geriau negu Lietuvoje. Tačiau pagaliau kortos pasiekė ir Lietuvą.

Tai berods pirmas kartas, kai lietuviai sukūrė žaidimui skirtas kortas ir jos yra išties unikalios - sukurtos nuo balto popieriaus lapo, pilnos įvairių magijos ženklų ir netgi žmonės jose yra žinomi. Specialistai sako, kad tai meninės vertės turinčios išskirtinės kortos, kurios papuoš bet kokį stalą.

Dvejus metus trukusio kūrybinio proceso metu Rokui kurti šias kortas padėjo puikiai žinomas dailininkas Rimas Valeikis. Siekdamas pabrėžti grožį ir paslėptą simboliką, šias kortas jis piešė net 295 valandas.

„Pelican Playing Cards“ visos kortos yra skirtingos. Pavyzdžiui, žvelgiant į karalių galima atpažinti tam tikras istorines asmenybes, pakeitusias pasaulį”, – dalinasi R. Bernatonis.

Dizainerė Julija Gaidelytė, kūrusi ir dekoravusi kortų dėžutės vidinį ir išorinį dizainą, siekė atskleisti kortų pavadinimą ir simbolizmą.

Kortos spausdinamos Jungtinėse Amerikos Valstijose – seniausioje pasaulyje kortų spaustuvėje „United States Playing Card Company“. Ši gamykla pradėjo savo veiklą dar 1867 m. ir iki šiol puoselėja gilias kortų kūrimo ir spausdinimo tradicijas. Įkalbinti tokią gamyklą išleisti lietuvio kortas nebuvo lengva – tai milžiniška leidykla, kuri nespausdina bet ko. Tai tik įrodo, kad R. Bernatonis yra puikiai žinomas Amerikos rinkoje.

„Pelican Playing Cards“ kortose yra integruota keletas magijos triukų. Pavyzdžiui, džokerio korta vaizduoja optinę apgaulę, kurioje matosi du gyvūnai. Vienas jų yra pelikanas, o kitas... Vieni mato vieną, kiti kitą, treti abu gyvūnus, tai labai įdomu.

„Vienoje iš kortų yra integruotas QR kodas, kuris nukreips žmones į svetainę, kurioje jie galės išmokti kortų mėtymo technikos, kurią naudoju siekiant pagerinti pasaulio Gineso rekordą ir dar kelis magiškus triukus. Be to, yra dar viena korta, skirta kitam magijos triukui, tačiau apie ją daugiau sužinoti bus galima tik įsigijus visą kaladę“, – pasakoja R. Bernatonis.

Vos paskelbus apie išankstinę prekybą, šias kortas ėmė graibstyti užsieniečiai, magijos ir stebuklų entuziastai. Dabar šios kortos jau parduodamos daugelyje pasaulio įvairių magijos parduotuvių, o nuo šiol tokias kortas jau galima įsigyti ir Lietuvoje: https://shoprokas.lt/collections/kortos/products/pelican-zaidimo-kortos