Geresnes bei patogesnes kasdienes gyvenimo sąlygas dėl to galės turėti 250 būstų savininkų, kurie iki šiol naudojosi vietiniu gręžiniu ir turėjo patys rūpintis nuolatiniu nuotekų išvežimu. Daugiabučius ir namus statęs vystytojas „Pilaitės terasos“ bankrutavo, neužtikrinęs gyventojams prieigos prie miesto vandens ir nuotekų tinklų. Dėl šios priežasties gyventojai negalėjo įregistruoti 100 proc. pastatų baigtumo. NT vystymo bendrovė, plėtojanti projektą „Horizontai“, ėmėsi spręsti vandentiekio ir nuotekų klausimą šioje teritorijoje.

Pasak bendrovės direktoriaus Audriaus Zakaro, baigiamas tinklų projektas yra ilgai lauktas bei naudingas tiek komplekso senbuviams, tiek naujakuriams.

„Prie Vilniaus miesto nuotekų tinklų turės galimybę prijungti visi komplekse esantys namai – ir bankrutavusių „Pilaitės terasų“ būstai, ir jau pastatyti ar dar plėtojami mūsų projekto „Horizontai“ daugiabučiai. Jei to pageidaus greta esantys kiti projektai, jiems taip pat suteiksime galimybę per mūsų infrastruktūrą prisijungti prie miesto tinklų“, – sako A. Zakaras.

Anot jo, tai didelis pasiekimas tiek aplinkosaugos, tiek komforto požiūriu, kadangi bus išspręsta sena ir opi ekologinė problema. Iš viso vystytojas į prisijungimo prie miesto komunikacijų tinklų projektą investavo apie 500 tūkst. Eur, neskaičiuojant PVM.

Komplekse „Horizontai“ šiuo metu plėtojami keturi nauji namai su 103 butais. Dviejuose statiniuose yra registruotas 85% baigtumas, trečiajame – 75%, o ketvirtą – ruošiamasi statyti.

A. Zakaras sako, kad susidomėjimo šiuo išskirtiniu projektu netrūksta: „Labiausiai tai lemia, kad siūlome kone pigiausius, ekonomiškai itin patrauklius būstus Vilniuje. Kol kas potencialūs pirkėjai laukė miesto vandentiekio ir nuotekų įvedimo, o dabar šios problemos nelieka ir matome, kad geros žinios sklinda greitai. Nepaisant dabartinio NT rinkos lėtumo, tik prasidėjus vandentiekio statybų darbams – užklausų skaičius dėl įsigijimų iš pirkėjų vėl šoktelėjo.“

Projektas „Horizontai“ statomas vakarinėje Vilniaus miesto dalyje, Pilaitė, Simono Grunau gatvėje. Dėl jau gerai išvystytos ir toliau tobulinamos mikrorajono infrastruktūros būsimiems gyventojams bus tiek komfortiška judėti aplink namus, tiek lengva pasiekti kitas, kasdieniniam gyvenimui reikalingas vietas mieste.

Projekte yra tiek kompaktiškų 1,5 kambarių butų, tiek erdvių 2–3 kambarių bustų, tiek pasirinkimo ir didesnėms šeimoms, kurios dairosi 4 kambarių butų, su įspūdingo dydžio terasomis ant stogo.