Antrasis (T2) purškimas - vienas svarbiausias fungicidų panaudojimo etapas žieminiuose javuose ir besiruošiančiam žydėti žieminiam rapsui. Jeigu fungicidus panaudosite teisingai ir laiku, apsaugosite didžiąją būsimo derliaus dalį. Būtent todėl svarbu panaudoti produktą, kuris išsiskiria plačiu veikimo prieš ligas spektru ir ypač geru veiksmingumu.
Rapsų laukas
Rapsų laukas
© Shutterstock

Labai svarbu fungicidais apsaugoti kviečių vėliavinius lapus, nes yra nustatyta, kad maždaug 40–45 % derliaus įtakoja vėliavinis lapas. Kartu su varpomis ir dviem viršutiniais augalų lapais formuojasi 80–85 % derliaus. Būtent todėl javų antrojo purškimo (T2) laikas yra pats svarbiausias apsaugant derlių.

Prasidėjus sezonui, rapsus gali pulti įvairios ligos (į kurias taip pat reikėtų atkreipti dėmesį), tačiau žydėjimo pradžioje svarbiausia apsauga nuo sklerotinio puvinio (Sclerotinia). Jeigu norite, kad augalai nebūtų pažeisti sklerotinio puvinio (Sclerotinia), rapso žydėjimo metu būtina panaudoti tinkamą fungicidą. Jeigu šiai ligai susidaro palankios sąlygos vystytis ir nesiimama kontrolės priemonių, ji gali labai – net iki 50 % – sumažinti derlių!

Potencialo apsaugojimas

Tiek javų antrojo apdorojimo (T2), tiek rapsų žydėjimo metu labai svarbu, jeigu įmanoma, prevenciškai panaudoti fungicidus. Įrodyta, kad triazolų grupės fungicidai, pavyzdžiui, Tebukonazolas, veikia sistemiškai, todėl jie gali kontroliuoti ligą, kuri jau slypi augale, tačiau siekiant optimalaus veiksmingumo, geriau šiuos fungicidus panaudoti prevenciškai. Tokiu atveju gaunama papildoma nauda – atsparumo ligoms kontrolė.

Optimalus laikas rapsams apdoroti yra maždaug įpusėjus jų žydėjimui (pilnas žydėjimas) – tada fungicido veiksmingumas prieš sklerotinį puvinį didžiausias. Javams antrasis purškimas atliekamas atsižvelgiant į pirmojo laiką. Jeigu javai pirmą kartą buvo apdoroti augimo tarpsniu BBCH 30 – 32, tuomet antrą kartą T2, juos būtinai reikia apdoroti po 3–4 savaičių, atsižvelgiant į ligų intensyvumą toje vietovėje. Pasėliai tada bus nuo BBCH 39 (vėliavinis lapas visiškai išlindęs) iki BBCH 45 augimo tarpsnio. Jeigu anksčiau fungicido nenaudojote, tai T2 tampa itin reikšmingas apsaugant vėliavinius lapus, kai jie tampa visiškai matomi.

„Mirador Forte“ ypač veiksmingas fungicidas javams ir rapsams. Jo sudėtyje yra tebukonazolo ir azoksistrobino, kurie leidžia kontroliuoti svarbiausias ligas, slypinčias šiuose augaluose. Veikliosios medžiagos priklauso skirtingo fungicidinio veikimo grupėms, todėl pagal atsparumo ligoms kontrolę, produktas yra puikus pasirinkimas. Veikliosios medžiagos veikia svarbiausias ligas javų ir rapsų pasėliuose. Produktas puikiai kontroliuoja tokias javų ligas kaip septoriozė, lapų dėmėtumą, rūdys ir miltligė. Azoksistrobinas ir tebukonazolas ne tik gerai apsaugo rapsus nuo sklerotinio puvinio, bet ir padeda sukontroliuoti alternariozę (Alternaria) bei kekerinį puvinį (Botryotinia). „Mirador Forte“ yra unikalus šių dviejų veikliųjų medžiagų derinys, užtikrinantis labai platų preparato panaudojimą tiek javų, tiek rapsų pasėliuose.

Stipraus veikimo produktas „Mirador Forte“ pasižymi dvejopu poveikiu ir yra geriausias sprendimas, renkantis svarbiausią javų ir rapsų apsaugą fungicidais.

Apsaugokite derlių su „Mirador Forte“!

Mirador Forte gali būti naudojamas žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių miežių, kvietrugių, avižų ir rugių pasėliuose, norma 1,5–2 l/ha. Taip pat rapsams – 2 l/ha.

Užsakymo nr.: PT_78151809

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ūkininkas papasakojo, kaip pritraukti pinigus ir sėkmę

Labiausiai tinkamas laikas įterpti į dirvožemį naudingus žemdirbystei mikroorganizmus – tai...

Šiuolaikinį ūkininkavimą ir bioįvairovę galima suderinti

Biologinę įvairovę galima ir reikia saugoti ne tik draustiniuose ir rezervatuose, bet ir žemės...

Veiklą nutraukiantiems žvejams skiriama parama padeda reguliuoti žvejybos galimybes ir pajėgumus

Pasitraukiantiems iš verslo žvejams bus skirta beveik 2,5 mln. eurų parama nutraukti savo žvejybos...

Iššūkiai šiuolaikiniame žemės ūkyje ir integruotos augalininkystės technologijos

Šiuolaikiniame žemės ūkyje augintojams reikia spręsti keletą užduočių vienu metu –...

LKU kredito unijų grupė: pavasaris jau šaukia ūkininkus planuoti darbus ir investicijas

Bundanti gamta pranašauja pavasarį, o ūkininkams – darbų sezono pradžią. Pastarieji jau...

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Vilniaus savivaldybėje – painus voratinklis: STT paviešino skandalingą informaciją (4)

Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi antikorupcinį vertinimą Vilniaus miesto savivaldybėje...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Buvęs finansų ministras Šapoka: išlaidų didinimą būtina stabdyti, nauji mokesčiai – užprogramuoti (1)

Buvęs finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad Lietuvai turėtų pavykti išvengti didesnio...

Karas Ukrainoje. Karo ekspertai įvertino Rusijos laimėjimus ir įspėjo dėl tolesnio puolimo Ukraina: netrukus pasaulis pamatys pirmąsias mūsų pergales (1)

JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje rašoma, kad užėmę Lysyčanską Rusijos kariai ,...

Į Lietuvą atkeliauja orų permainos: dienomis kai kur beliks 18, naktimis – vos 9 laipsniai

Pirmadienio dieną debesuotumas bus nepastovus, didesnėje šalies dalyje trumpai palis, vietomis...

Verslas PliusEugenija Grižibauskienė

Drąsus, bet pasiteisinantis panevėžiečių užmojis: vingiuotu keliu – link verslo viršūnės

Likimo vingiai, ne kitaip. Panevėžietis Justinas Skaržauskas mokyklos metais vasaromis...

Monika Kvietkutė vėl išgyvena skyrybas: laukė kraustymasis, agresija, o paskutinis lašas buvo supratimas, kad jis – narcizas (2)

Atlikėja, influencerė , vizažo specialistė ir kitų grožio procedūrų meistrė Monika...

Skaičiuojamos šaudynių prekybos centre Kopenhagoje aukos: trys žuvusieji, dar trys – kritinės būklės 22 metų įtariamasis – sulaikytas (1)

Trys žmonės žuvo ir dar keletas buvo sužeisti per sekmadienį įvykusias šaudynes viename...

Į septynių kilometrų gylį vandenyne nusileidę tyrėjai aptiko II pasaulinio karo mūšiuose dingusį laivą: jo vietos iki šiol nežinojo niekas  tai giliausiai nuskendęs laivas pasaulyje

Filipinų jūroje, beveik 7 km gylyje, mokslininkai aptiko giliausiai kada nors nuskendusį laivą....

Įsidėmėkite 3 vaistažolių derinį – padės užklupus sąnarių skausmui

Vaistininkai pastebi, kad pavasarį ir vasarą padaugėja besikreipiančių dėl sausgyslių bei...

Kristupas Dautartas

Įžūlumas internete gali užtraukti ne tik 10 tūkst. eurų siekiančias baudas, bet ir laisvės apribojimą: už ką galite būti nubausti

Įžeidinėjimas, šmeižtas ir įžūlus elgesys internete jau seniai nebėra naujiena – vos...