Filmo premjeros vyko antradienį Kauno „Žalgirio“ arenoje bei ketvirtadienį „Šiaulių“ arenoje Šiauliuose. Renginiuose apsilankė daugiau nei 500 žemės ūkio atstovų ir mokslininkų. Be filmo premjeros, konferencijų metu buvo pristatyti naujausi BASF agronomijos sprendimai, sudarytos sąlygos mobiliąja aplikacija užduoti aktualius klausimus ekspertams bei tarpusavyje keistis geriausiomis praktikomis ūkio našumui ir derliaus kokybei gerinti.

Žvilgsnis į ūkininko kasdienybę

Premjeros metu dokumentinio filmo „Svarbiausias darbas Žemėje“ sumanytojai ir kūrybinė komanda pripažino, kad filmo idėja kilo siekiant kuo tiksliau perteikti sunkią ūkininkų kasdienybę, kuri paprastam miesto žmogui dažnai lieka nematoma.

Pasak jų, ūkininkų darbas yra reikalaujantis nuolatinio susitelkimo ir gebėjimo veikti net nepalankiomis sąlygomis. Be viso to, siekiant kokybiško ir gausaus derliaus, nepakanka žinoti vien ūkininkavimo subtilybes – tam reikalingos ir agronomijos, meteorologijos, buhalterijos, inžinerijos, ekologijos, IT mokslo žinios, taip pat preciziškas planavimas ir dirvožemio išmanymas.

Nors konferencijos metu pristatytas dokumentinis filmas „Svarbiausias filmas Žemėje“ pasakoja apie trijų Lietuvos ūkininkų kasdienybę, filmo sumanytojai ir režisierius pripažino – tai yra viso sektoriaus atstovų atspindys.

„Nepaisant iššūkių, kurių netrūko viso kūrybinio proceso metu, bendravimas su ūkininkais, jų kasdienio darbo stebėjimas man pačiam padėjo sulaužyti ne vieną gajų stereotipą. Savo akimis pamatęs žemdirbių kasdienybę galiu patvirtinti, kad net neįtariau, kiek darbo ir pastangų reikalauja užauginti kokybišką derlių, kurio rezultatu – sveiku, kokybišku maistu – norime mėgautis kiekvienas. Labai tikiuosi, kad ir visi filmo žiūrovai, pamatę šį filmą, įvertins sunkų ūkininkų darbą“, – po premjeros teigė dokumentinio filmo režisierius Klementas Leonas Davidavičius.

Filmo kūrėjai atskleidė, kad „Svarbiausias darbas Žemėje“ netrukus bus viešai pristatytas ir plačiajai visuomenei, kuri galės iš arčiau pamatyti Lietuvos žemdirbių kasdienybę ir maisto kelią iki kiekvieno stalo.

BASF konferencija

Inovacijos ūkio našumui didinti

Konferencijos metu buvo pristatyti ir naujausi BASF produktai augalų apsaugos srityje.

BASF agronomai vadybininkai Tomas Butkus ir Rimantas Petrauskas pristatė naująjį rudeninį javų herbicidą Pontos, kuris aktualus ūkininkams, siekiantiems apsaugoti javų derlių nuo piktžolių. Herbicidas, kurio sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos pikolinafenas ir flufenacetas, padeda efektyviai kovoti su piktžolėmis pasėliuose. Anot ekspertų, produktas tinkamas naudoti tokioms grūdinėms kultūroms, kaip žieminiai kviečiai, kvietrugiai, rugiai ir miežiai.

Kitą aukšto efektyvumo produktą – plataus veikimo produktą rapsams, apsaugantį nuo pagrindinių šios grūdinės kultūros ligų – fungicidą Revydas pristatęs įmonės Verslo klientų vadybininkas BASF verslo klientų vadybininkas Aleksandras Voitkevič akcentavo šio sprendimo išskirtinumą rinkoje. Jo teigimu, naujasis fungicidas padeda spręsti iššūkius, su kuriais susiduria rapsų augintojai: derliui pavojų keliančios ligos, permainingi orai, trumpas laiko tarpas purškimui. Naujasis fungicidas, pasak įmonės atstovo, pasižymi plačiu veikimo spektru, inovatyvia produkto forma ir lanksčiu panaudojimo laiku.

Su naujais žieminių rapsų hibridais InVigor ūkininkus supažindinęs kompanijos agronomas vadybininkas Tomas Karkazas teigė, kad žemdirbiai, auginantys šiuos augalus, kaip didžiausią jų privalumą įvardija greitesnį sudygimą, augimą, skrotelių suformavimą ir pasiruošimą žiemojimui.

Renginiuose pristatyta dar viena naujovė, padėsianti žemdirbiams didinti ūkių našumą ir kokybę. „BASF bandymų virtuvė“ – specialus internetinis tinklalapis, kuriame galima rasti įmonės siūlomų sprendimų bandymus, atliktus su tokiomis grūdinėmis kultūromis, kaip kviečiai, miežiai, rapsai. Tinklalapyje taip pat galima rasti javų ligų monitoringą keturiose Lietuvos regionuose ir įsitikinti augimo reguliatorių efektyvumu atlikus žieminių kviečių bandymą.

„Esame lyderiaujanti augalų apsaugos kompanija, tad mūsų tikslas – žemdirbiams pasiūlyti aukštos kokybės produktus, leidžiančius užauginti ir apsaugoti gerą bei kokybišką derlių. Tam nuolat investuojame į įvairius bandymus, tiesiogiai bendradarbiaujame su ūkininkais, kad galėtume pasiūlyti jų poreikius atitinkančius sprendimus“, – teigė BASF pardavimo vadovas Lietuvai Saulius Nainys.

Sprendimas derlingesnei kelionei

Praėjusiais metais BASF pristatė lojalumo programą ūkininkams „Agro Miles“, kuria ūkininkai buvo pakviesti kartu augti, tobulėti profesinėje srityje, dalintis žiniomis ir gerosiomis praktikomis. Savo ruožtu įmonė, atsidėkodama už lojalų naudojimąsi ir siekdama būti kuo arčiau ūkininko, suprasti jo poreikius, už bendradarbiavimą pasiūlė prizus.

„Praėjusių metų rezultatai rodo, kad „Agro Miles“ sulaukė ūkininkų susidomėjimo. Lojalumo programa atsirado lyg padėka ūkininkams, dirbantiems kartu su mumis ir naudojantiems mūsų produktus. Šia lojalumo programa norime kiekvienam klientui parodyti išskirtinį dėmesį ir padėkoti, kad jau ne vienerius metus pasitiki agronominėmis rekomendacijomis ir mūsų sprendimais“, – sakė A. Voitkevič.

BASF konferencija

Praėjusiais metais programoje dalyvavusiems ūkininkams išdalinta beveik 500 prizų. Konkrečius prizus, atsižvelgdamas į savo poreikius, galėjo išsirinkti pats ūkininkas.

Lojalumo programa tęsiama ir šiemet, prie jos konferencijų metu pakviesti prisijungti iki šiol to nepadarę ūkininkai. Kaip ir praėjusiais metais, 2023 m. už ūkininkų sukauptus taškus bus siūlomi įvairūs prizai laisvalaikiui, namams ir ūkiui, detali informacija apie didįjį prizą – kelionę – bus paskelbta jau netrukus.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės