Švedijos šlimato aktyvistė Greta Thunberg supeikė Pasaulio ekonomikos forume Davose dalyvaujančius verslo atstovus ir pareiškė, kad būtų absurdiška rimtai vertinti jų kalbas apie globalinį atšilimą.

Pasak G. Thunberg, šiame renginyje daugiausiai dalyvauja žmonės, „prisidedantys prie planetos naikinimo, esantys pačiame klimato krizės epicentre ir investuojantys į iškastinį kurą“. „Čia nėra tų, kurių iš tikrųjų turėtume klausytis“, – kalbėjo aktyvistė ir pabrėžė, kad reikėtų kalbėtis su žmonėmis, kurie yra priešakinėse globalinio atšilimo linijose.

G. Thunberg tai pareiškė šio forumo kuluaruose vykusioje diskusijoje, kurioje taip pat dalyvavo dar trys jaunosios klimato aktyvistės Helena Gualinga, Vanessa Nakate ir Luisa Neubauer. Prieš atvykimą į Davosą visos jos pasirašė atvirą laišką verslo lyderiams, kuriame paragino juos nepradėti jokių naujų iškastinio kuro projektų.

G. Thunberg į Šveicariją atvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai buvo trumpam sulaikyta Vokietijos vakaruose per protestą prie anglių kasyklos. Čia pastarąją savaitę vyksta demonstracijos prieš vyriausybės planus nugriauti vieną kaimą, kad atsirastų vietos anglių kasyklos plėtrai. G. Thunberg sulaikymo akimirką įamžinę vaizdai sparčiai išplito internete.

Šiose akcijose kartu su G. Thunberg dalyvavusi L. Neubauer pažymėjo, kad padėtis Davose mažai skiriasi nuo situacijos protestų vietoje. „Liucerate vaikščiojome purvu, o dabar Davose stebime, kaip sudarinėjami purvini susitarimai. Tad nesu tikra, ar esama kokių nors pokyčių“, – tikino aktyvistė.