Zero Waste Fest’23 su tvarumo idėjomis sugrįžta jau penktą kartą lėtam, gaiviam ir įkvepiančiam savaitgaliui Antalieptėje. Šių metų tema – tvarios kelionės! Rugpjūčio 11–13 d. festivalio organizatoriai kviečia ne tik atsipalaiduoti gamtoje ir pasinerti į muzikos, pramogų, grožio bei potyrių erdves, bet ir diskutuoti apie tvarius keliavimo būdus, išbandyti alternatyvias transporto priemones, pasiklausyti įkvepiančių istorijų.

Kviečia kartu ieškoti tvarių keliavimo būdų

Festivalio „Zero Waste fest“ organizatoriai paskaičiavo, kad kiekvienas į renginį atvykęs dviračiu, pėsčiomis ar kita tvaria priemone iš sostinės, galės sutaupyti net iki 50 kg CO2.

„Mums svarbu ne tik burti tvariai gyvenančių žmonių bendruomenę, bet ir pačio renginio metu nesukurti jokios žalos gamtai. Todėl šiais metais dalyvius kviečiame prisijungti prie organizuojamų žygių į festivalio vietą baidarėmis, dviračiais ar pėsčiomis. Tokių dalyvių laukia staigmenos“, – pasakoja viena iš renginio organizatorių Miglė Makuškaitė-Survilė.

Miglė Makuškaitė-Survilė
Miglė Makuškaitė-Survilė

Visgi jei atvykti tvaria transporto priemone nepavyksta, kaip ir kasmet, festivalio organizatoriai kviečia ieškoti bendrakeleivių kelionei automobiliu tam sukurtoje Facebook grupėje.

Įkvepiančios asmenybės ir veiklų įvairovė

Keliaudami tvarumo pėdsakais, dalyviai festivalyje galės dalyvauti diskusijose, klausysis „Velvet“, „Baltojo kiro“ ir kitų muzikinių pasirodymų. Renginyje svečiuosis ne viena išskirtinė asmenybė. Štai Sandrius Ungurys, savo rankomis sukonstravęs automobilį ir dviratį, varomus saulės panelių energija, papasakos apie savo gyvenimo būdą, o „Nėra blogo oro“ tinklaraštininkė Lina Krilavičiūtė įkvėps naujoms tvarumo idėjoms.

„Viena iš festivalio naujienų – „Garnier“ grožio studija. Čia dalyviai ras veido ir kūno lepinimo procedūrų, tačiau svarbiausia, kad bus daug dėmesio tvarumo temai. Kviesime pratintis naudotis daugkartinėmis kosmetikai skirtomis talpomis, ypač keliaujant“, – pasakoja Miglė Makuškaitė-Survilė.

Tvarumu domisi vis daugiau žmonių

„Zero Waste fest“ buria ne tik tvarumo entuziastus, bet ir tuos, kuriems dar trūksta žinių ir įkvėpimo pradėti gyventi tvariau. Organizatoriai džiaugiasi, kad po kiekvieno renginio tokių bendraminčių ratas auga: tiek tvarumu besidomintys, tiek naujokai jungiasi prie „zero waste“ bendruomenės įsikvepia gyventi švariau, prasmingiau ir atsakingiau.

Zero Waste festivalis
Zero Waste festivalis
© Organizatorių nuotr.

„Prieš penkerius metus apie tvarumą kalbėjo ir domėjosi tik dalelė entuziastų, o šiandien beveik kiekvienas yra apie tai girdėjęs, taiko vieną ar kitą tvarenį įprotį savo kasdienybėje, renkasi ekologiškus produktus bei paslaugas. Taip pat jau nemaža dalis verslų ir organizacijų siekia savo veikla sukurti kuo mažesnį poveikį aplinkai“, – pasakoja Daiva Savickienė festivalio „Zero Waste fest“ organizatorė.

Šių metų festivalis „Zero Waste fest’23“ vyks rugpjūčio 11–13 d. Antalieptėje, Zarasų raj. Renginio pranešimai iš pagrindinės pokalbių ir muzikos erdvės bus transliuojami naujienų portale www.delfi.lt
Daugiau informacijos www.zerowastefest.lt