Besaikis gamtos resursų naudojimas, augantis vartotojiškumas ir sparčiai šylantis klimatas varo žmoniją į dar neregėto masto krizę. Jau dabar kalbama, kad ne itin tolimoje ateityje visuomenė gali susidurti su tokiais iššūkiais kaip gėlo vandens trūkumas, vis dažnesnis bus ekstremalių reiškinių pavojus, o toliau auganti socialinė bei turtinė nelygybė, tikėtina, pakurstys vis daugiau konfliktų bei didins skirtingų visuomenės grupių nesusikalbėjimą. Tai ką tuomet paliksime ateities kartai?

Būtent šis opus klausimas paskatino Delfi kūrybinę komandą sukurti naują TV laidą „Ateities karta“. Nors problemos rimtos ir sudėtingos – laidoje vietos atsiranda ir pajuokavimams, ir labai praktiniams, buitiniams klausimams. Ši laida – naujos Delfi iniciatyvos „Tvari Lietuva“ dalis.

„Gali atrodyti, kad Lietuva yra per maža padaryti pokytį globaliuose procesuose. Vis dėlto, niekas mums netrukdo tapti tvarios šalies pavyzdžiu kitoms valstybėms. Delfi portalas taip pat dažnai tampa vėliavnešiu vienoje ar kitoje srityje ir šįkart nusprendėme, kad laikas dėmesį sutelkti į tvarumo temą, pažiūrėti į ją naujai, kitokiais kampais ir parodyti, kad ji ne tik aktuali, svarbi, bet dar ir labai įdomi. Juolab, kad matome augantį susidomėjimą šia tema“, – sako laikinasis „Delfi“ vyr. redaktorius Kęstutis Cemnolonskis.

„Delfi Tv“ eteryje – nauja laida „Ateities karta“
© DELFI / Domantas Pipas

Tuo tarpu laidos prodiuserė Rimantė Zarembaitė juokiasi, kad net ir jai pačiai pirminė TV šou mintis pasirodė nuobodoka.

„Pačiai teko gerai pasukti galvą, kas slepiasi po ta tvarumo sąvoka ir, nemeluosiu, kūrybinis procesas nebuvo labai lengva užduotis, teko pasikankinti. Visgi, čia labai padėjo ir nesibaigiančios žurnalistų idėjos. Tikiuosi, kad žiūrovai taip pat pajus ir supras, jog tvarumas nėra kaimyno ar kito kiemo problema“, – mintimis dalijasi R. Zarembaitė.

Laidos prodiuserė džiaugiasi, kad prie „Ateities kartos“ komandos prisijungė ir vedėjų kėdes užėmė aktoriai Emilija Latėnaitė ir Juozas Gaižauskas.

Iniciatyvos „Tvari Lietuva“ vadovė Gintarė Bakūnaitė džiaugiasi, kad į tvarumo temą laidos kūrėjų komanda pasižiūrėjo labai plačiai ir kūrybiškai.

„Vertingiausia tai, kad laidos žiūrovai galės gauti labai paprastų praktinių patarimų ir, nujaučiu, atidžiau pradės sekti savo kasdienius veiksmus buityje. Ar įmanoma atsisakyti masinės gamybos parduotuvių, kiek galima sutaupyti važiuojant elektra varomu automobiliu, kaip susitvarkyti šaldytuvą, kad ten neliktų maisto likučių? Atsakymai į šiuos klausimus bus laidoje ir tai tikrai pravers. Apie tvarumą mes kartais kalbame labai abstrakčiai, su įvairiais lozungais, bet iš esmės po visu tuo slypi labai paprasti, buitiniai klausimai“, – teigia G. Bakūnaitė.

Gintarė Bakūnaitė
Gintarė Bakūnaitė
© DELFI / Andrius Ufartas

Ji priduria, kad laidos žiūrovai turės galimybę akies krašteliu žvilgtelėti ir į žinomų Lietuvos žmonių gyvenimo užkulisius – o kaip gi jie sprendžia šiuos klausimus? Žinoma, laidoje netruks ir karštų, aktualių bei gilių diskusijų rimtomis bei sudėtingomis tvarumo, klimato kaitos, lygybės temomis.


Laidą „Ateities karta“ per Delfi Tv kanalą žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20.00 val., o portale delfi.lt kiekvieną sekmadienį 10.00 val.