Remdamosi Šiaurės šalių lyčių lygybės, įvairovės ir socialinės įtraukties tradicijomis, pirmaujančios skandinavų bendrovės pristatė naują Įvairovės ir įtraukties gidą – vadovą. Jame pateikiami konkretūs žingsniai, kaip sukurti įvairiapusiškai palankią, socialinę įvairovę palaikančią darbo aplinką.

„Šis vedlys padės įmonėms, kurios nori skatinti lygias teises ir socialinį įsitraukimą, bet nežino, nuo ko pradėti. Be praktinių iniciatyvų pavyzdžių, kuriais gali sekti įvairios organizacijos bet kuriose šalyse, tai yra ir raginimas Šiaurės šalių regiono vyriausybėms imtis veiksmų“, – sako „Telia“ tvarumo projektų vadovė Indrė Bimbirytė-Yun.

Ragina ieškoti naujų įsitraukimo būdų

Lyčių lygybės gido autoriai atkreipia dėmesį į bendrą siekį paspartinti pažangą sprendžiant įvairius klausimus, susijusius su socialine įvairove ir lygiomis galimybėmis įsitraukti į darbo veiklą.

Siekiant užtikrinti tvarią ateitį gido autoriai taip pat ragina Šiaurės Europos šalių valdžios institucijas imtis iniciatyvos ir ieškoti naujų skatinimo būdų, skatinančių progresą sprendžiant socialinių grupių įvairovės, įsitraukimo į darbo aplinką problemas, akcentuojant lyčių lygybę jų regionuose. Viso to tikslas – pasiekti, kad žmonės visose šalyse būtų lygūs ir tokiais jaustųsi. Daugiau informacijos ir patį gidą rasite čia.

Inovatyviems verslams įvairovė būtina

Pasak I. Bimbirytės-Yun, viena iš šio vadovėlių iniciatorė „Telia“ yra įsipareigojusi užtikrinti įvairovę ir lygias galimybes visiems darbuotojams.

„Įvairovė kolektyve turi teigiamą įtaką komandai, organizacijai ir jos rezultatams. Be to, inovatyviems verslams būtina ne tik lyčių, tautybių, rasės ar amžiaus, bet ir mąstymo įvairovė – juk ir mūsų produktai, paslaugos yra skirti nepaprastai skirtingiems žmonėms“, – pastebi „Telia“ atstovė.

Bendrovės siekis – iki 2025 metų pasiekti lyčių lygybę tarp visų profesijų ir pozicijų, įskaitant aukščiausio lygio vadovus. Atsižvelgdama į tai „Telia“ pakeitė įdarbinimo procesus, vidines tvarkas ir pristatė kelias programas bei iniciatyvas, kurios padeda didinti darbuotojų įvairovę ir įsitraukimą ilguoju laikotarpiu.

Visa tai jau davė vaisių: „Telia“ Lietuvoje pernai pasiekė lyčių lygybę darbuotojų ir vidutinės grandies vadovų grandyje, tai yra, vyrų ir moterų čia dirba po 50 procentų. Tokiu pasiekimu taip pat gali pasigirti „Telia“ Estijoje. Tiesa, kol kas aukščiausio lygio vadovų pareigose dirba šiek tiek mažiau moterų.

Šiaurės šalių CEO koalicija, sudaryta tvarios ateities užtikrinimui, buvo įkurta 2018 metais. Jos tikslas – skatinti bendrą šalių lyderystę ir įkvėpti imtis veiksmų užtikrinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimą. Koaliciją sudaro „Telia Company“, „Equinor“, „Marel“, „Swedbank“, „Storebrand Group“, „GSMA“, „Islandsbanki“, „Finnair“, „Posten Norge“, „SAS“, „Schristed“, „Telenor Group“ ir „Yara International“.