„Krovinių pervežimo rinkoje viena iš didžiausių grėsmių verslui yra susijusi su įvykiais, nutinkančiais užsienio valstybėse. Tokiais atvejais dažnai tenka naudotis brangia teisine pagalba svetimos šalies jurisdikcijoje arba susitaikyti su nuostoliais. Sudėtingose situacijose grėsmė gali kilti ne tik įmonės pelno eilutei, bet ir egzistencijai“, – sako Ana Variakojienė, BTA draudimo Transporto ir gabenimo draudimų rizikų valdymo skyriaus produktų vadovė.

Paslaugos reikalingumą bei naudingumą šalies transporto bendrovėms patvirtina ir vežėjų asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.

„Iš transporto sektoriaus atstovų dažnai tenka girdėti, kad pasitaiko įvairių teisinių problemų su kuriomis susiduriama užsienio šalyse, tokiose, kaip Italija, Ispanija, Vokietija ir pan. Prie sunkumų sprendžiant teisines problemas prisideda ir kalbos barjeras, atsirandantis kitose šalyse. Todėl manau, kad toks draudimas tikrai bus aktualus mūsų šalies vežėjams“, – sako jis.
Įmonės neretai vengia naudotis visomis savo teisėmis užsienio valstybėse, nes dažnu atveju savo pozicijos gynimas teisme susijęs su didelėmis išlaidomis. Nauja draudimo rūšis, teisinių išlaidų draudimas, transporto bendrovėms suteikia daugiau pasitikėjimo savo galimybėmis siekti nuostolių atlyginimo patyrus žalą dėl kitų eismo dalyvių ar trečiųjų šalių kaltės.

„Ši draudimo forma panaikina tarptautinį teisinės pagalbos barjerą. O tai savo ruožtu reikšmingai padidina tikimybę atgauti netektas pajamas, kompensuoti transporto priemonės vertės praradimą ar nuomos išlaidas, transportavimo, saugojimo išlaidas, taip pat – atlyginti žalą asmeniui“, – paaiškina draudimo bendrovės atstovė.

Nauja BTA siūloma paslauga kompensuoja išlaidas teisinei pagalbai, padeda įvertinti situaciją kitos šalies teisiniame kontekste, surasti galimus sprendimus.

Plati paslauga

Šios rūšies išlaidų draudimas taip pat padeda spręsti kasdienes teisines problemas, susijusias su transporto priemone ar jos vairuotoju. Pavyzdžiui, jeigu eismo įvykį sukėlė kitas eismo dalyvis ir norima išsireikalauti žalą, jeigu vairuotojui iškeliama byla už eismo taisyklių pažeidimus, jeigu iš vairuotojo atimama teisė vairuoti, jei dėl trečiųjų šalių kaltės kyla nesklandumų su sutartimis, kurių vykdyme dalyvauja apdraustas automobilis.

„Plati teisinių paslaugų draudimo apsauga suteikia galimybę nemokamai pasinaudoti kvalifikuotomis teisinėmis konsultacijomis. Jeigu bylinėjimasis neišvengiamas, tuomet šis draudimas padengia bylinėjimosi Lietuvoje ir užsienyje išlaidas, įskaitant kelionės į teismą išlaidas, ekspertizių kainą, pralaimėjimo byloje atveju – ir teisinio oponento išlaidas. Transporto įmonė su šiuo draudimu įgyja kur kas daugiau laisvės ir kompetencijų ginti savo teises įvairiausiose situacijose“, – tvirtina A. Variakojienė.

Teisinių išlaidų draudimas galioja visose Europos šalyse, išskyrus Jungtinės Karalystės, Rusijos ir Baltarusijos teritoriją.

Apie BTA

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2020 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2020 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko apie 420 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta apie 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 58 mln. eurų žalų.