Centralizuotai šilumą Kauno miestui ir rajonui bei Jurbarkui tiekianti „Kauno energija", mažindama metines sąnaudas už elektros energiją, kurios daug sunaudojama šilumos gamybai ir tiekimui, nuosekliai investuoja į nuosavas saulės elektrines ir organinio Renkino ciklo (ORC) principu veikiančias elektrines. Biokuro katilinėse įrengtos ORC turbinos elektros energiją gamins panaudodamos organinio skysčio garą.

2021 m. „Kauno energijos" išlaidos elektros energijai siekė 1,2 mln. eurų. Šiemet, dėl energetikos krizės drastiškai pabrangus elektros energijai, metinės išlaidos išaugs iki 2,5 mln. eurų.

Bendrovė numato jau per ateinančius dvejus metus 100 proc. apsirūpinti elektros energija iš savo įrengtų elektrinių. Tai leis ne tik naudoti aplinkai draugišką žalią elektros energiją, bet ir sutaupyti 1,5–2 mln. eurų per metus ir sumažinti šilumos kainą vartotojams.

„Investicijos į įmonės reikmėms reikalingą elektros gamybą yra vienas iš daugelio nuosekliai vykdomų kompleksinių veiksmų, kuriais ilgalaikėje perspektyvoje efektyviname šilumos gamybą ir tiekimą, mažiname taršą ir šilumos kainą. Jau padarytų ir daromų investicijų į inovacijas, efektyvumo didinimą dėka pavyko amortizuoti dėl karo Ukrainoje rekordiškai išaugusias energijos išteklių kainas", – sako „Kauno energijos" generalinis direktorius Tomas Garasimavičius.

Per 2021-2022 m. saulės fotovoltinės elektrinės įrengtos Kauno mieste – ant Petrašiūnų elektrinės, Plento g. 28 ir Smetonos al. 65A katilinių stogų bei Kauno rajone – ant Neveronių ir Raudondvario katilinių stogų. Bendra elektrinių galia sudaro 600 kW. Bendros investicijos siekia beveik 394,2 tūkst. eurų, iš jų 123,6 tūkst. eurų sudaro Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama.

2023 m. pavasarį papildomai įrengus 4 fotovoltines saulės elektrines ant pastatų stogų ir du saulės parkus, bendra „Kauno energijos" valdomų saulės elektrinių galia pasieks daugiau nei 2 megavatus. Iki 2025 m. planuojama papildomai įrengti dar apie 3 megavatus saulės elektrinių, o didžiausiose bendrovės biokuro katilinėse – Petrašiūnų elektrinėje, „Šilko", „Inkaro" – sumontuoti ORC elektrines, kurių bendra galia sieks apie 1,45 MW.

Iki Rusijos karo Ukrainoje, dėl kurio kilo energetikos krizė, buvo skaičiuojama, kad vidutinis saulės elektrinės atsipirkimo laikas – 10-12 metų. Elektros kainoms šoktelėjusius į neregėtas aukštumas, dabar skaičiuojama, kad investicijos gali atsipirkti ir per kelerius metus. Saulės modulių tarnavimo laikas – apie 30 metų.

„Kauno energija" šilumą tiekia 122 tūkst. buitinių ir 3,5 tūkst. komercinių objektų Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke. Bendrovė prižiūri 410 km besitęsiančias šilumos trasas.