Atsinaujinančios energetikos lyderė ir didžiausia biržoje listinguojama bendrovė Baltijos šalyse „Ignitis grupė“, stiprina bendradarbiavimą su Lietuvos aukštojo mokslo įstaigomis. Įgyvendindami programą #EnergySmartSTART, bendrovės atstovai apsilankė 8 aukštosiose mokyklose, kuriose susitiko su aukštosioms mokykloms skirtos paramos stipendininkais, bendravo su dėstytojais, diskutavo apie studijų kokybę ir tarėsi, kaip paskatinti jaunus žmones savo karjerai rinktis energetiką.

„Vienas iš pagrindinių programos #EnergySmartSTART tikslų yra didinti studentų susidomėjimą elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptimis. Stipendijos gali paskatinti jaunus žmones rinktis energetiką, tačiau mums rūpi ir studijų kokybė, ir dėstytojų kompetencija bei motyvacija, todėl norime aktyviau veikti akademinio gyvenimo sferoje“, – sako Giedrė Žlibinienė, programos #EnergySmartSTART vadovė.

Anot jos, visos aplankytos aukštojo mokslo įstaigos nori bendradarbiauti, todėl artimiausioje ateityje bus organizuojamos bendros veiklos, kurios leis prisidėti prie studijų kokybės gerinimo ir dėstytojų kompetencijos didinimo.

„Ignitis grupės“ atstovai aplankė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Kauno kolegiją, Kauno technikos kolegiją, Kauno technologijos universitetą, taip pat – Panevėžio kolegiją, Šiaulių valstybinę kolegiją ir Klaipėdos valstybinę kolegiją. Šiuo metu šiose įstaigose mokosi net 50 programos #EnergySmartSTART deka stipendiją gaunančių studentų. 2022 m. į energetikos specialybę šiose mokslo įstaigose įstojo apie 200 studentų.

 Vizitai į aukštasias mokyklas
Vizitai į aukštasias mokyklas
© Organizatorių nuotr.

„Lankydami mokslo įstaigas turėjome galimybę susipažinti su studentais ir stipendininkais, įvertinti universitetų ir kolegijų turimą įrangą, aplankyti laboratorijas ir išgirsti, su kokiomis problemomis ir iššūkiais susiduria studentai bei dėstytojai, kad galėtume padėti jas spręsti“, – teigia G. Žlibinienė. Jos teigimu, šie susitikimai davė daug įžvalgų ir minčių tvariam ateities bendradarbiavimui.

Pasak G. Žlibinienės, surinkta informacija ir įžvalgos bus apsvarstytos ir ieškoma sprendimų, kurie neš visapusišką naudą ir mokslo įstaigoms ir energetikos sektoriui. Įstaigos galės stiprinti studijų kokybę, o energetikai – auginti būsimus darbuotojus.

„Ignitis grupė“ – atsinaujinančios energetikos lyderė bei didžiausia biržoje listinguojama bendrovė Baltijos šalyse. Grupės įmonės siekia bendro tikslo – sukurti energetiškai sumanų pasaulį, kuriame gyvenimas bus lengvesnis, saugesnis ir tvaresnis.