Siekdama padidinti savo tvarumo rodiklių skaidrumą, Vokietijoje įsikūrusi logistikos įmonė „DHL“ įsteigė žaliąjį sertifikatą, skirtą įmonės subrangovams įvertinti. Už įgyvendintas tvarumo iniciatyvas ir indėlį į švaresnį rytojų, viena pirmųjų buvo įvertina „Girteka Logistics“ kompanija.

„Didžiuojamės būdami viena pirmųjų ekspedijavimo organizacijų, gavusių šį sertifikatą. Tai skatina ir ateityje daugiau dėmesio skirti alternatyvioms technologijoms“, – sako „Girteka Logistics“ vykdantysis direktorius Europai Pavel Kveten.

Pasak „DHL“ strategijos ir veiklos programų vyresniojo viceprezidento Andreaso Mündelio, prekybos kelių ir tiekimo grandinių dekarbonizavimas turi būti vykdomas bendromis pastangomis ir grindžiamas skaidrumu bei bendradarbiavimu. Šis požiūris dar vienu žingsniu priartina mus visus prie ambicingo tikslo – klimatui neutralaus transporto.

„Mūsų pagrindinė veikla – krovinių gabenimas – tiesiogiai susijusi su poveikiu aplinkai, todėl aplinkosaugos sritis „Girtekoje“ visuomet yra viena iš prioritetinių. Reguliarus transporto parko atnaujinimas, inovacijų diegimas, mokymai, motyvacinės sistemos, socialiniai projektai – tai tik dalis priemonių, kurias pritaikydami siekiame būti aplinkai draugiška ir atsakinga kompanija“, – sako P.Kveten.

Reguliarus transporto parko atnaujinimas

„Girteka Logistics“ transporto parke esantys vilkikai – ne senesni nei 3 metų. Modernūs, naujausiomis technologijomis aprūpinti vilkikai išskiria mažiausią įmanomą kiekį anglies dioksido, todėl yra draugiški aplinkai. Didžioji dalis jų atitinka ir „Euro 6“ standartą, kuriam priskiriamos švarios ir gamtą tausojančios transporto priemonės.

Maršrutų optimizavimas

Šiuo metu „Girteka Logistics“ įgyvendinamas bene didžiausios apimties verslo skaitmenizacijos projektas Lietuvoje ateityje leis dar tiksliau suplanuoti maršrutus. Sumažėjus įveikiamoms distancijoms, mažės ir aplinkai daromos žalos kiekis.

Intermodalinių pervežimų vystymas

Plėtojant intermodalinius pervežimus, kuomet dalį laiko krovinys gabenamas keliais, o kitą dalį – traukiniais ar keltais, krovinį išlaikant toje pačioje puspriekabėje, pavyks sumažinti išskiriamo anglies dioksido kiekį. Iki 2025 metų net 20 proc. ilgų distancijų pervežimų „Girteka Logistics“ planuoja vykdyti būtent geležinkelių bei keltų pagalba.

Svarbu sukurti ne tik sąlygas, bet ir sudominti darbuotojus

„Girteka Logistics“ valdo daugiau nei 9000 krovininių automobilių parką. 18 000 tūkstančių vairuotojų saugiai, atsakingai ir ekologiškai vairuoti apmokytų įmonės darbuotojų gali tapti sektinu pavyzdžiu kitiems eismo dalyviams. „EKO lyga“ projekte dalyvaujančių vairuotojų įgūdžiai pagal numatytus kriterijus vertinami kiekvieno reiso metu. Transporto priemonėse integruota moderni įranga fiksuoja vidutinį greitį, stabdymo įpročius, variklio apkrovą, autopiloto funkcijos efektyvumą, poilsio laiką ir daugelį kitų, su atsakingu ir ekologišku vairavimu susijusių parametrų. Per numatytą laiką savo grupėje geriausių rezultatų pasiekę vairuotojai apdovanojami 1000 eurų vertės poilsine kelione.