L. Jonausko manymu, Vyriausybė šiandien diskredituoja savo programos nuostatas. „Vyriausybė greitai pamiršo, kad į valdžią atėjo dirbti su programa, kurioje įrašyti planai miestuose didinti želdinių plotus. Šiandien įmonės, be leidimų išpjovusios miesto medžius, kurie trukdo nekilnojamojo turto statyboms, atsiperka keliasdešimties eurų bauda, o Vyriausybė atmeta siūlymus didinti baudas.

Manau, kad taip Vyriausybė ne tik diskredituoja savo įsipareigojimus, išdėstytus savo programoje, bet ir užsiima „žaliuoju smegenų plovimu“, – pranešime žiniasklaidai teigia L. Jonauskas.

Linas Jonauskas

Pasak jo, Vyriausybė vietoje konstruktyvaus darbo ir bandymo ieškoti sprendimų, kaip apsaugoti miestų želdinius nuo jų neteisėto naikinimo, užsiima savireklama.

„Vyriausybė turėtų ne atmetinėti įstatymų pataisas, skirtas apsaugoti naikinamus miestų želdinius, kurių praradimas atsiliepia ne tik miesto taršai, bet ir gyventojų sveikatai, o sėsti prie stalo ir bendrai ieškoti kompromisų. Vietoje to Vyriausybė užsiima savireklama, kuri menkavertėmis iniciatyvomis bando formuoti nuomonę, kad kažką naudingo daro dėl miestų oro kokybės. Vienas iš geriausių „žaliojo smegenų plovimo“ pavyzdžių – Aplinkos ministerijos planai augalais vertikaliai apželdinti Vilniuje A. Jakšto gatvėje esančio jos pastato pagrindinį fasadą, taip, neva, prisidedant prie automobilių išskiriamo anglies dvideginio neutralizavimo“, – sako L. Jonauskas.

L. Jonauskas mano, kad želdinių nykimo problema miestuose yra itin svarbi, o griežtesnė jų apsauga bei baudų diferencijavimas pagal sunaikinamų ar sužalojamų želdinių skaičių – būtini.

„Aplinkos ministerija mano, kad nereikia diferencijuoti baudų pagal sunaikinamų ar sužalojamų želdinių skaičių. Man tikrai nesuprantami ministerijos argumentai. Ar ministerijai atrodo, kad galima būtų skirti tokią pat baudą asmeniui ar įmonei, kuri neteisėtai nupjauna vieną medį ir tam, kuris išpjauna dalį Vingio parko?“, – svarsto L. Jonauskas.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo nariai L. Jonauskas ir D. Šakaliene siūlo, kad sunaikinus ar sužalojus ne daugiau kaip 10 saugotinų želdinių baudos siektų nuo 300 iki 1,5 tūkst. eurų (už pakartotiną nusižengimą – 560–2,5 tūkst. eurų), jei būtų sunaikinta ar sužalota nuo 10 iki 25 želdinių, bauda siektų 560–2,5 tūkst. eurų (1,4–4 tūkst. eurų), jei žala būtų padaryta daugiau nei 25 želdinių – 1,4–4 tūkst. eurų (2,7–6 tūkst. eurų).

Šiuo metu baudos už želdinių sunaikinimą ar sužalojimą siekia 60–200 eurų žmonėms, o įmonių vadovams – 80–300 eurų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją