Siekdamos gyventojus paskatinti daugiau judėti ir keisti kasdienius įpročius, nemokama vaikščiojimo programėlė „#walk15“ ir „LTG Link“ pristato naują, keisti judumo įpročius motyvuojantį pasiūlymą – 20 proc. žingsnių nuolaidą traukinio bilietui.

Keliauti tvariai – verta

Pastebima, kad vis daugiau gyventojų rinkdamiesi keliavimo būdus atsižvelgia į jų daromą įtaką aplinkai. Lietuvoje pristatyta pirmąja pasaulyje žingsnių nuolaida kelionėms traukiniu patogias ir gyventojams prieinamas keliavimo be automobilio jungtis, o tokiu būdu šiuos įpročius skatinti dar labiau.

„Traukinys – žaliausia transporto priemonė, kuria šiemet Lietuvoje jau pasinaudojo daugiau nei 3 mln. žmonių. Tiek jau traukinius atradusius klientus, tiek patogių ir tvarių alternatyvų ieškančius žmones norime paskatinti dažniau persėsti į traukinius bei atrasti žingsniavimo naudas. Pradėdami Europos darnaus judumo savaitę, suvienijome jėgas su „#walk15“ tam, kad žaliosios susisiekimo iniciatyvos būtų dar patrauklesnės“, – sako „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

Linas Baužys

Nuo šiol nemokamos mobiliosios programėlės „#walk15“ žingsnių piniginėje sukaupti žingsniai virs 20 proc. nuolaida „LTG Link“ traukinių bilietams. Pasinaudoti nuolaida bus galima kasdien, o tam prireiks 75 tūkst. žingsnių.

„Žingsnių nuolaidos traukiniuose startuoja pirmąją Europos judumo savaitės dieną, o tai iliustruoja ir pagrindinį mūsų siekį – sukurti sąlygas ir motyvuoti gyventojus keliauti sau bei aplinkai draugiškais būdais, formuoti naujus darnaus judumo įpročius. Džiaugiamės, kad Lietuva šiame kontekste tampa pavyzdžiu ne tik Europoje, bet ir pasaulyje“, – sako programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Pristato maršrutus ir kviečia atrasti Lietuvą tvariai

Tvarūs darnaus judumo būdai, anot iniciatyvos organizatorių, yra puikiai suderinami ne tik su kasdieniniu keliavimu mieste, bet ir su pažintinėmis kelionėmis užmiestyje. Siekiant motyvuoti atrasti darnių kelionių džiaugsmą, nuo šio penktadienio pristatomi nauji pažintiniai kelionių po Lietuvą maršrutai, kuriuos pasiekti bus kviečiama traukiniais.

Vaikščiojimo programėlės trasų skiltyje visiems vartotojams nemokamai pristatomi penki nauji pažintiniai maršrutai: „Vilniaus LINK“, „Kauno LINK“, „Klaipėdos LINK“, „Trakų LINK“, „Varėnos LINK“. Visi jie papildyti dešimtimis pažintinių punktų bei patogia navigacija, leisiančia lengvai atrasti gražiausias šių penkių Lietuvos miestų vietas vos išlipus iš traukinio.

Planuojama, kad artimiausiu metu gyventojams bus pristatyta ir daugiau naujų pažintinių trasų, o visą informaciją apie jas keliautojai galės rasti ir traukiniuose – nuskenavę specialų QR kodą.

Pasinaudoti žingsnių nuolaida kelionėms su „LTG Link“ traukiniais gali kiekvienas, nemokamai parsisiuntęs vaikščiojimo programėlę „#walk15“ ir sugeneruotą nuolaidos kodą parodę kasoje arba panaudoję perkant bilietus „LTG Link“ programėlėje ar internetu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės