Parduotuvių lentynose ieškodamas ekologiškos produkcijos dažnas pasikliauna vien užrašu ekologiška. Pasak ekologinės žemės ūkio ir maisto produktų gamybos sertifikavimo įstaigos „Ekoagros“ kokybės vadovo Tomo Demikio, nepasiklysti yra daug paprasčiau, tereikia žinoti keletą esminių detalių.

Ekologiška, natūralu, tvaru – sinonimai?

Į populiarumo aukštumas kopiant sveikesnei mitybai, kokybiškiems ir ekologiškiems produktams, didėjant susirūpinimui dėl klimato krizės, vis dažniau prioritetas teikiamas produktams, pagamintiems taikant gamtai palankesnes technologijas. T. Demikis įsitikinęs, kad šios tendencijos nesitrauks.

„Svarbiausias dalykas, kuris liudija, kad ūkyje užauginta produkcija ekologiška, yra išduotas sertifikatas. Šis dokumentas suteikiamas veiklos vykdytojui po kiekvienus metus vykdomos nuolatinės priežiūros, įvertinus, kaip jis laikosi visų ekologinės gamybos reikalavimų. Kontrolė vykdoma nuolat –tiek ūkiui pereinant prie ekologinės gamybos, tiek jau tapus ekologiniam. Todėl tokie produkcijos apibūdinimai kaip ekologiška, natūrali ar tvari prekė nėra sinonimai, ir reikėtų pasigilinti, kokius reikalavimus produktai turi atitikti, kad galėtų būti papuošti atitinkamais terminais“, – sako T. Demikis.

Tomas Demikis
Tomas Demikis

Terminų vartojimas – prioritetas

ES galioja griežta su ekologine gamyba susijusių terminų vartojimo apsauga. „Visi su ekologine gamyba susiję terminai bet kuria ES šalies kalba, jų mažybinės formos, vediniai ar trumpiniai, pvz., „bio“ ar „eko“, atskirai arba junginiuose negali būti naudojami maisto produktams ženklinti, reklamuoti, jų prekybos dokumentuose, jeigu tokie produktai nėra pagaminti pagal ES ekologinės gamybos taisykles ir nesertifikuoti kontrolės institucijos ar įstaigos, kuriai suteikta tokia teisė“, – galiojančia tvarka dalijasi T. Demikis.

Ženklinant ir reklamuojant taip pat negali būti vartojami terminai, įskaitant prekių ženkluose arba bendrovių pavadinimuose vartojamus terminus, ar taikomi ženklinimo ar reklamos metodai, kuriais vartotojas galėtų būti klaidinamas siekiant sudaryti įspūdį, kad produktas ar jo sudedamosios dalys atitinka ES ekologinės gamybos taisykles, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Ženklinimas

„Visi fasuoti ekologiški Europos Sąjungoje pagaminti maisto produktai, kurie skirti galutiniam vartotojui, privalomai turi būti paženklinti ES ekologinės gamybos logotipu, – sako T. Demikis. – Šalia ES ekologinės gamybos logotipo turi būti nurodytas ir kontrolės įstaigos kodas, taip pat vieta, kurioje buvo užaugintos produktą sudarančios žemės ūkio kilmės žaliavos“.

Ekologiškų produktų ženklas
Ekologiškų produktų ženklas
© DELFI

Pasak eksperto, vienodas ir paprastas ženklinimas padeda vartotojams lengviau atpažinti ekologiškus produktus, o ūkininkams – jais prekiauti visoje ES. Ekologinės gamybos logotipas gali būti naudojamas tik produktams, kuriems įgaliota kontrolės institucija ar įstaiga yra suteikusi ekologiškų produktų sertifikatą. Tai reiškia, kad jų gamybos, perdirbimo, vežimo ir saugojimo sąlygos visoje tiekimo grandinėje atitinka ES reikalavimus.

Etiketes skaito, bet nesigilina

Pasak T. Demikio, ekologiško maisto gerbėjai jau įgudo skaityti produktų etiketes, siekdami suprasti, iš ko susideda gaminys. Deja, dažnai dar užkimba ant ekologiško pavadinimo kabliuko. Dar ne visi skiria ekologiškų produktų ženklinimą.

Kaip minėta, ES pagamintas ir sufasuotas ekologiškas maisto produktas visada bus paženklintas Europos Sąjungos ekologinės gamybos logotipu, greta kurio bus pateiktas jo gamintoją sertifikavusios institucijos kodo numeris su nuoroda, kur buvo užaugintos tą maisto produktą sudarančios žemės ūkio kilmės sudedamosios dalys. Jeigu viso to nėra, tikėtina, kad maisto produktas vadinamas ekologišku savavališkai ir neteisėtai, tad apie tokį atvejį vertėtų pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kuri kontroliuoja maisto produktų ženklinimą rinkoje.

Anot specialisto, šiuo metu sunku prognozuoti, kas laukia ekologiškos produkcijos per kelerius ateinančius metus. „Dabar netinkamas metas prognozėms. Iki karo matėme kryptingą Europos žaliąjį kursą ir jame vis svarbesnė buvo maisto linija. Nuo 2022 m. pradėtas taikyti ir naujasis ES ekologinės gamybos reglamentas, tik dabar sunku atsakyti, kaip jis paveiks ekologinės gamybos ir produkcijos augimą“, – teigia T. Demikis.

www.DELFI.lt