Šios Europos piliečių iniciatyvos koordinatoriai ragina Europos Sąjungą „priimti teisės aktą, kuriuo būtų uždrausta skersti arklius <...> veisti ir eksportuoti juos kailių, odos, mėsos arba vaistų ar kitų medžiagų gamybos tikslais“.

Taip pat prašoma „priimti teisės aktą, kuriuo būtų uždrausta Europoje dideliais atstumais gabenti arklius skerdimo tikslais, ir reglamentą, kuris padėtų užtikrinti, kad arkliai būtų saugomi nuo alinančio darbo arba sekinančios dresūros“, nurodo VRK.

ES valstybių narių piliečių pritarimo parašus iniciatyvos koordinatoriai pradeda rinkti 2023 m. rugsėjo 21 d.

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas ES politikos formavimas, reikia, kad ES piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Sąjungos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą.

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Tokiu atveju, jei iniciatyvos organizatoriai nuspręstų rinkti piliečių parašus Lietuvoje, jie turėtų surinkti mažiausiai 7 755 – tai yra minimalus mūsų šaliai numatytas pritarimo pareiškimų skaičius.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, iniciatyvų veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją