„Iš viešų pranešimų akivaizdu, kad UAB „Rinktinės NT“ sustoti neketina ir dabar kėsinasi į tame pačiame sklype augantį 85–90 cm skersmens seną kaštoną. Bendrovė teigia, kad medį planuoja iškelti iš inžinerinių tinklų apsaugos zonos ir kažkur persodinti, nes jis maišo jų projektui (neaišku tik kokiam, nes jo tiesiog nėra)“, – antradienį feisbuko paskyroje teigė V. Benkunskas.

„Toks „rūpinimasis“ gyvąja gamta vėl atrodo nenuoširdus, vien dėl to, kad tokio amžiaus kaštono persodinimas yra sudėtingas procesas, kuriam turėtų būti ruošiamasi bent 4 metus, palaipsniui pritaikant medžio šaknų sistemą. Aišku, jei iš tiesų norima, kad augalas išgyventų“, – pažymėjo jis.

Pasak sostinės vadovo, įmonė vykdo viešųjų ryšių akciją apie kaštono perkėlimą tam, kad galėtų toliau valyti teritoriją nuo želdinių.

„Nors po ąžuolo neteisėto nupjovimo buvo sakoma, kad projektas yra stabdomas. O juk NT projektų vystymo procedūros diktuoja, kad pirmiausia reikėtų parengti būsimo užstatymo projektinius pasiūlymus, numatyti, kur galėtų būti dėstomi pastatų tūriai, ir tik tada spręsti, kurie inžineriniai tinklai išlieka ir ar reikalinga iš jų apsaugos zonos iškelti želdinius. Ir jei yra nuoširdus noras – išsaugoti želdinius. Geras pavyzdys yra „Vilniaus šilumos tinklai“, kurie rekonstruodami šilumos trasas vien šiais metais išsaugojo 160 medžių“, – aiškino politikas.

„Ir šiaip, pastarąsias savaites UAB „Rinktinės NT“ bandė įrodyti, kad ąžuolą jie nupjovė teisėtai, vadovaudamiesi detaliuoju planu. Dar kartą pakartosiu – tai vienareikšmiškai neteisėtas veiksmas. Pačiame detaliajame plane buvo nurodyta dėl šių medžių tartis techninio projekto metu ir būtent projektavimo užduoties etape leidimas nebuvo suteiktas ir pareikalauta šį medį išsaugoti. Dar daugiau, leidimas, kuris yra privalomas šalinant medžius, niekada nebuvo suteiktas“, – akcentavo jis.

Galiausiai V. Benkunskas priminė, kad dėl neteisėtų sklypo savininko veiksmų yra pradėtas ikiteisminis tyrimas ir Aplinkos apsaugos departamentas vertina padarytą žalią aplinkai.

„Savivaldybės skirta atkuriamosios vertės bauda vis dar nėra sumokėta. Jau nekalbant apie kažkokį kontaktą su bendruomene ir padorų atsiprašymą“, – sakė Vilniaus meras.

„Ir šioje šviesoje vyksta kaštono „gelbėjimas“. Aš savo pozicijos nekeičiu ir tik dar labiau esu tikras, kad norint užbaigti šias laukines miesto vystymo tradicijas būtinas bekompromisis atsakas“, – tikino jis.

ELTA primena, kad gegužę Vilniaus centre, Ceikinių gatvėje, nukirstas ilgaamžis ąžuolas. V. Benkunskas tai pavadino vandalizmu ir patikino, kad NT vystytojai leidimų medžio kirtimui neturėjo.
Nepasitenkinimą išreiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda, pavadinęs tai barbarišku išpuoliu.

Tuo metu praėjusią savaitę „Rinktinės NT“ paskelbė ieškosianti būdų, kaip iš dabartinės vietos perkelti kitą projekto plėtrai trukdantį medį.

Šeštadienį išplatintame pranešime bendrovė informavo, jog ketina investuoti į arboristinius tyrimus, kad nustatytų, ar įmanoma perkelti Ceikinių gatvėje augantį kaštoną. Šis medis, anot įmonės, auga virš nuotėkų vamzdyno, kurį esą reikia remontuoti.

Ceikinių g. 2 esančio sklypo, kuriame nukirstas ilgaamžis ąžuolas, netiesioginis savininkas yra Toomas Annusas, vadinamas vienu turtingiausių Estijos verslininkų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)