Apie projektą

Žodį „tvarus“ šiandien galime išgirsti ne vienoje reklamoje, aptikti verslo įmonių aprašymuose, strategijose, pamatyti parduotuvių lentynose ant pakuočių. Jis vis dažniau nuskamba žiniasklaidoje, iš politikų ar skirtingų sričių specialistų lūpų. Nepaisant to iki šiol dažnas mūsų šią savoką sieja tik su ekologija ar aplinkosauga. Tenka pripažinti, kad neretai vos išgirdę apie tvarumą numojame ranka ir nė nesitikime ko nors įdomaus, verto dėmesio. Dargi kartais atrodo, kad čia ne apie mane ir manęs tai neliečia, o Lietuva apskritai per maža ką nors pakeisti pasauliniuose procesuose.

Globalinės klimato krizės akivaizdoje visapusiškam tvarumui vis daugiau dėmesio skiria ne tik pavieniai žmonės ar verslai. Darni visuomenė, tvarus verslas ir aplinkai kuo draugiškesnė žmogaus veikla jau dabar yra vienas pagrindinių Jungtinių Tautų (JT), Europos Sąjungos (ES) ir atskirų valstybių uždavinių. Beje, pirmą kartą tvarumo sąvoką JT savo ataskaitoje pavartojo dar 1987 m. ir apibrėžė ją kaip harmonijos palaikymą tarp žmonių, gamtos bei visuomenės tarpusavio santykių.

Visuomenėje plačiai žinomos iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ kūrėjų komanda imasi naujo iššūkio – įrodyti, kad tvarumas yra ne tik įdomi, kiekvieno mūsų gyvenimus bei kasdienybę liečianti, bet ir svarbiausių naujienų darbotvarkėje vietą galinti rasti tema. Prie precendento neturinčios naujos iniciatyvos „Tvari Lietuva“ jungiasi didžiausios šalies įmonės, o specialiai šiam tikslui suburtas žurnalistų klubas tvarumo klausimą analizuos trimis skirtingomis – visuomenės, ekonomikos ir ekologijos – perspektyvomis.

Iniciatyvos metu auditorija bus supažindinama su tvarumo esme, geraisiais pavyzdžiais, problemomis bei iššūkiais. Žiūrovų bei skaitytojų laukia straipsnių ciklas „Tvarumo istorijos“, nauja Delfi Tv laida „Ateities karta“, įvairūs kompetentingų tyrimo bendrovių bei tyrėjų tvarumo matavimai ir vertinimai. Visa tai leis suvokti, kokioje pozicijoje kaip šalis esame dabar ir link kur toliau norime bei galime judėti, o taip pat taps savotišku tvarumo kompasu ir gidu konkrečioms šalies įmonėms bei verslams.

Aktualiausią bei naujausią informaciją visos iniciatyvos metu ir po jos bus galima rasti platformoje tvarilietuva.lt. Visas šioje platformoje atsiduriantis turinys bus viešojo naudojimo (open source) ir turės specialų žymenį, leidžiantį jį neatlygintinai publikuoti kituose kanaluose, nes kūrėjų ir iniciatyvos partnerių tikslas vienas – Tvari Lietuva.