Ventės rago ornitologinė stotis

19 straipsnių

Rekonstruotoje Ventės rago ornitologinėje stotyje per 2 mėnesius apsilankė daugiau kaip 10 tūkst. lankytojų. Ir dabar, spaliui įpusėjus, žmonės iš Lietuvos ir užsienio traukia čia stebėti rudeninės paukščių migracijos.

Aldona Aleksėjūnienė

Visa gerkle - „kar... kar...“ Visa padangė virš galvos – juodgalvių paukščių, plyšaujančių pavasarį, lyg iš stebuklinio rėčio išsviestų ir sparnais nenumaldomai plakančių- pilna. Suka plačiais ratais virš Nemuno, panemunių lankų ir arimų, kol galop pabyra ant jų. Tirštai ir vis dar rėksmingai.

Aldona Aleksėjūnienė

Žirklės rankoje, kitoje - lazda, du ornitologai traukia kiurdyti didžiosios paukščių gaudyklės. Tos pačios, rekordinio dydžio, virš šimto metrų ilgio, analogų pasaulyje neturinčios, apie kurią rašė šalies žiniasklaida. Ją tik prieš trejetą dienų Ventės rage ornitologinės stoties kolektyvas iškėlė.

Gerų darbų sąrašai – DELFI skaitytojų laiškuose. Idėjomis, kaip nusipelnyti Lietuvai, ir „Lituanicos“ įkvėptais žygdarbiais pratęsti S. Dariaus ir S. Girėno skrydį besidalijantys žmonės gali laimėti skrydį oro balionu „Lituanica“!

Aldona Aleksėjūnienė

Net skėtsakaliai, mažieji plėšrūnai paukščiai, mintantys ne gyvūnėliais, o stambiaisiais, labiausiai mėsingais vabzdžiais (taip pat ir keturdėmėmis skėtėmis), tokio šios rūšies laumžirgių antplūdžio neįveiktų. Juo labiau, kad šių paukščių šalyje peri tik keliolika porų. O raudonkojis sakalas, retas ...