vedybų sutartis

14 straipsnių

Justina Asakavičiūtė

Balta suknelė, nuotakos puokštė ir priesaika mylėti amžinai – gražu, tiesa? Gaila, bet tokiems pažadams itin dažnai nelemta išsipildyti, o, meilei pasibaigus, lieka skolos, dalybos ir nesutarimai. Pokalbis su teisininke Rasa Vaičekauskyte privers nusimesti rožinius akinius: į pašnekovės duris pasibe...

Lietuvoje besituokiantys žmonės vis dažniau turtines teises nustato vedybų sutartimis. Pernai Vedybų sutarčių registre įregistruota 1 913 vedybų sutarčių (2018 m. – 1 786). Per aštuoniolika metų, kai veikia šis registras, sudaryta iš viso sudaryta daugiau kaip 16 tūkst. vedybų sutarčių.

Renata Cibulskienė, COBALT vyresnioji teisininkė

Besituokiantys ar susituokę asmenys turi teisę sudaryti vedybų sutartį. Priklausomai nuo to, kada ši teisė yra įgyvendinama, vedybų sutartys būna ikivedybinės, sudaromos iki santuokos įregistravimo, arba povedybinės, sudaromos bet kuriuo metu po santuokos įregistravimo.

REUTERS

Netgi garsiausi istorijos įsimylėjėliai negalėjo sau leisti pamesti galvos, kai nuspręsdavo susituokti – tai rodo vedybų sutartis tarp Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparte`o ir jo žmonos Josephine. Anot dokumento, kuris vėliau rugsėjį bus parduotas per aukcioną Prancūzijoje, būsimoji impera...

Kurdami šeimą, santykius grindžiame sutarimu, abipuse pagarba ir meile. Dažnai atrodo, kad vedybinė sutartis – nereikalingas formalumas. Tačiau pablogėjus santykiams, pradedame suprasti, kad praleidome svarbią detalę.